Petycja do ministra Ziobry o uwolnienie polskiej patriotki Basi Poleszuk!

Barbara Poleszuk
10

Wymiar sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej powinien stać na straży wolności i swobód obywatelskich. Wydawać by się mogło, że po blisko 30 latach od obalenia reżimu komunistycznego żyjemy w kraju, w którym nie stosuje się bandyckich sądowych metod rodem z Polski Ludowej. Niestety, jak pokazuje przykład Barbary Poleszuk, można bardzo łatwo stać się przestępcą za propagowanie postaw patriotycznych. Czas skończyć z takimi praktykami. Dlatego apelujemy o podpisywanie petycji w sprawie natychmiastowego uwolnienia polskiej patriotki i jej uniewinnienia – pisze parlamentarzysta Kukiz’15 dr hab. Józef Brynkus, który jest historykiem i wykładowcą akademickim w Katedrze Historii UP w Krakowie.

Kilka dni temu Barbara Poleszuk, dosłownie na ulicy została zakuta w kajdanki i przez funkcjonariuszy policji została zaprowadzona do aresztu. Była nawet ścigana listem gończym. Powód? Podrapała policjanta, czym miała dopuścić się napaści na policjanta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawa o tyle skandaliczna, że polska patriotka została doprowadzona do więzienia za czyn, za który chociażby Władysław Frasyniuk i lewicowi działacze są uniewinniani.

Józef Brynkus przygotował petycję, w której domaga się uwolnienia Basi Poleszuk. Parlamentarzysta Kukiz’15 przekaże ją Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze.

Globkurier [CPS] PL

PODPISZ PETYCJĘ – KLIK

Treść petycji:

Warszawa, 31 października 2018 roku

Zbigniew Ziobro
Minister Sprawiedliwości
Prokurator Generalny

Szanowny Panie Ministrze
Jedną z przyczyn podejmowania oporu wobec komunistycznego totalitaryzmu w Polsce Ludowej była niesprawiedliwość sądów i łamanie przez nie praw obywatelskich. Komunistyczne sądy skazywały obywateli na podstawie fałszywych zeznań funkcjonariuszy milicji obywatelskiej, komunistycznej bezpieki i partyjnego aparatu. Często tę procedurę stosowano wobec działaczy antykomunistycznej opozycji.

Dziś wg tej reguły, za rzekome zadrapanie ręki policjanta, sąd skazał na cztery miesiące aresztu i zamknął za kratami młodą Polkę i patriotkę Barbarę Poleszuk. Ale powód wydania tak surowego wyroku – jak się powszechnie uważa – był inny. To organizowanie przez Barbarę Poleszuk marszów niepodległościowych i uroczystości upamiętniających żołnierzy wyklętych. Nie może się z tym pogodzić lokalna postkomunistyczna klika, wykorzystująca do represjonowania Barbary Poleszuk zarówno policję, jak też spolegliwe wobec niej sądy. Klika ta obawia się patriotycznego wpływu skazanej na młodzież.

Dlatego też w imię uczciwości i sprawiedliwości zwracamy się do Pana Ministra o zwolnienie z aresztu Barbary Poleszuk, by ani Pan, ani urząd, który Pan sprawuje nie był oskarżany o brak wiarygodności i uleganie postkomunistycznym wpływom.

Domagamy się uwolnienia Barbary Poleszuk.

Więcej o sprawie:

Polska patriotka podrapała policjanta. Zgarnięta z ulicy została wsadzona za kraty! Uwolnić Basię Poleszuk!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Niedługo zaczną mordować Polaków jak w czasie wojny,na 200 okrutnych metod i sposobów.Wszak oficjalnie państwo i wojsko ukraińskie nawiązuje do upowskich tradycji.Nasza władza i opozycja będą zachwycone,jak prezydent Komorowski w parlamencie ukraińskim.

 2. Popo mówi

  I Ty i Onr odlecieliscie. Przeciez to byla napasc na policjanta. Kobieta z zawiasami idzie dymic. Teraz porownuje ja onr do Inki i ze gnije tam gdzie zabito Burego. Specjalny troling agentury ? Twitter oszalal. Wypowiedz oparta o wpisy na tt Pozdr

  1. Anna mówi

   Nie łudźcie się, że jej “sława” potrwa długo. Podrapać policjanta umalowanymi pazurami każda potrafi. Ale tylko wam – awanturnikom to imponuje.

 3. Krzysztof mówi

  Bydło żydowskie , które pracuje w polskich sadach tak właśnie traktuje Polaków . Powinniśmy to zmieniać , zwalczać jak tylko się da i tych leserów wysłać do łopaty . Basieńko jesteśmy z Tobą – wyjdziesz już niedługo!

 4. Anna mówi

  To teraz wystarczy napić się na kupale w Białowieży i pochuliganić, żeby zostać więźniem politycznym i patriotą?

  1. Ada mówi

   Anno, nie oceniaj tak krzywdząco Basi Poleszuk, patriotki duchem i czynem. Czyżbyś nie wiedziała m.in. o jej wkładzie w organizowanie uroczystości patriotycznych na tym trudnym, północno-wschodnim terenie Polski, tuż pod ” timoszkowych” okiem?
   Przepraszam, ale cóż do tego mają paznokcie? Przecież to nie okopy i każdy człowiek powinien o siebie jakoś dbać.
   Bezpośrednio stykał się z tą dziewczyną P.J. Braun, który postrzega ją, jako wartościową osobę, inteligentną i zaangażowaną patriotkę. Myślę, że wiele osób zna ją właśnie poprzez działalność , nie inaczej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.