PE popiera seksualizację dzieci! Rezolucja potępiająca projekt ustawy „Stop pedofilii”

Parlament Europejski/ fot. screen
2

– PE przyjął rezolucję potępiającą projekt „Stop pedofilii”, zawierającą szereg nieprawdziwych informacji. Europosłowie wzywają Radę UE by projekt „Stop pedofilii” stał się przedmiotem postępowania w ramach procedury praworządności – informuje Magdalena Olek z Ordo Iuris.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W rezolucji potępiono „ostatnie zmiany w Polsce, które dezinformują, stygmatyzują i zakazują edukacji seksualnej, a w szczególności okrutną, niewłaściwą i błędną zawartość prawodawstwa wprowadzanego przez projekt ustawy; wzywa polski parlament do powstrzymania się od przyjęcia zaproponowanego projektu nowelizacji oraz do zapewnienia młodym ludziom dostępu do kompleksowej edukacji seksualnej oraz do tego, aby ci, którzy zapewniają taką edukację i informację byli wspierani w tych działaniach w sposób faktyczny i obiektywny”.

Według autorów rezolucji ustawa „kryminalizuje rozpowszechnianie edukacji seksualnej wśród nieletnich, którego zakres potencjalnie zagraża wszystkim osobom, a w szczególności edukatorom seksualnym, włącznie z nauczycielami, pracownikami służby zdrowia, autorami, wydawcami, organizacjami pozarządowymi, dziennikarzami, rodzicami”.

Rezolucja PE to efekt debaty, która odbyła się 21.10.2019. Wniosek o debatę w tej sprawie złożył europoseł Wiosny Robert Biedroń.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu VIII kadencji projekt ustawy „Stop pedofilii” został skierowany do prac w komisji. Projekt przewiduje karę do 2 lat więzienia za publiczne propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego. Kara do lat 3 więzienia przewidziana jest dla osób, które popełniają taki czyn w związku z wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej.

Jak wyjaśnia współautor projektu mec. Olgierd Pankiewicz ustawa nie przewiduje karalności edukacji seksualnej.Natomiast surowszą odpowiedzialność za zachęcanie dzieci do seksu będą ponosić wszystkie osoby, które chciałyby wykorzystać uprzywilejowaną pozycję, np. nauczyciela, psychologa, lekarza, duchownego, albo autorytet społeczny szkoły do seksualizowania dzieci – mówi Pankiewicz.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, wPolityce, stopaborcji.pl

Zobacz też:

Bluzgi, histeria, atak na Kościół. Protest pod Sejmem przeciw ustawie „Stop pedofilii” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Jaca mówi

    Ten parlament UE to gniazdo żmij. Szkodzi on normalnym narodom, jest jak rak na tkance Europy, którą już prawie całą zżarł. Marzę o dniu kiedy ta wieża Babel się zawali. Marzę o dniu kiedy ta sodomia się rozleci w pył.
    Dosyć już obrażania Wszechmocnego Boga. Pan upomni się o Swoje już niedługo. Czara gniewu bożego przepełniła się.

  2. Andrzej mówi

    Pedofilskie zachowania muszą być tępione jak zaraza

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.