Partia KORWiN zmienia nazwę na Nowa Nadzieja. Mentzen przedstawił zasady prawyborów na listy tej partii [WIDEO]

Sławomir Mentzen/ fot. screen
12

We wtorek (29.11.2022), na konferencji prasowej w Sejmie, prezes partii KORWiN Sławomir Mentzen poinformował, że ugrupowanie zmienia nazwę na Nowa Nadzieja. Skąd ta nazwa?

– Co jakiś czas pojawia się jakiś wielki problem, z którym walczyć można tylko i wyłącznie poprzez ograniczenie praw obywatelskich, wprowadzenie cenzury, zniszczenie małych i średnich firm, zamknięcie szkół, czy też zamknięcie ludzi w domach. To zmierza w bardzo niepokojącym kierunku. Można nabrać wrażenia, że światem rządzi jakieś potężne Imperium Zła, które chce nam zabrać własność oraz ograniczyć naszą wolność  i które w ogóle nie liczy się ze sprawiedliwością. Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone. Dalej są ludzie o duszach rebeliantów, którzy chcą stawić czoła Imperium Zła. Którzy mają nadzieję, że ten trend można odrzucić – powiedział Mentzen.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezes Nowej Nadziei oświadczył, że program partii „nie jest radykalny”, ale „prosty i oczywisty”. – Chcemy powrotu do normalności. Nie jesteśmy wrogami państwa. Chcemy, żeby państwo przestało być naszym wrogiem – powiedział Mentzen.

Mentzen poinformował, że politycy Nowej Nadziei będą nadal startowali do Sejmu z list Konfederacji, ale swoich kandydatów na 20 jedynek wyłonią w drodze prawyborów. – W prawyborach będzie mógł wziąć udział każdy, kto podziela nasze przekonania – zapowiedział. Chętni mogą zgłaszać się do 31 grudnia. Prawybory będą odbywały się od 8 stycznia do 4 lutego. Będzie w nich mógł wziąć każdy uprawniony do głosowania Polak, który wpłaci 20 złotych. Mentzen weźmie udział w prawyborach w Warszawie, które odbędą się 28 stycznia.

Źródło informacji: YouTube/Sławomir Mentzen

Zobacz też:

Katarzyna TS: Kopalnie naczelnika Jarosława

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Z nadzieją jest ten problem, że nie wymusza działania. To inaczej, niż gdy ktoś ma cele.

 2. Rebih mówi

  Kolejne trafne posunięcie.
  Po pierwsze wartość polityczno-marketingowa nazwiska „Korwin” jest ujemna.
  Po drugie potrzebne jest zaznaczenie „nowego otwarcia”.

 3. z-k mówi

  To nową nadzieją stwarza pan Tyszka, który ich wybrał po swoich starannych przymiarkach ze wszystkimi innymi partiami a i pozycja państwa Tyszków u starszych i mądrzejszych ową nową nadzieję potęguje

 4. Polonia Restituta mówi

  Jak słyszę „nowa”, nie mówiąc już o „nadziei”, to aż mnie czyści z siłą wodospadu. Odnoszę wrażenie, że Mentzenowcy chcą koniecznie przeciągnąć na swoją stronę dewotów i dewotki z obecnego elektoratu pisowskiego. Czyli ciemnogród, któremu wystarczy dużo obiecać a narobić się przy nich specjalnie nie trzeba. Już widzę te poczciwe twarze zza mównicy w Kraśniku, Ełku, Wałbrzychu… i policję, która pilnuje, aby nikomu z uczestników eventu krzywda się nie stała.

  A może tak w końcu ktoś by wyrwał młodzież z tego zaczadzenia lewacką Europą i Ameryką? Może w końcu jakaś prawdziwa partia antywojenna, rzucająca wyzwanie obecnej polityce dobijania polskiego narodu w jego własnych granicach? Nie widzę? Nie słyszę? No to gasimy światło a nadzieję, jak zwykle, pokładać możemy tylko w Stwórcy.

  ps.
  „Imperium Zła”… mości panowie, czas wracać na ziemię. Mniej Star Wars a więcej realizmu. Samymi podatkami Polski się nie uzdrowi, panie doktorze. Zwłaszcza że ciemny lud nie ma o nich ŻADNEGO pojęcia.

 5. Jozef mówi

  To jest tylko Nowa nadzjeja dla zydow ze ich bekardy zasiada znowu w rzadzie………..POLSKIM
  Polaka dla Polakow

 6. Jozef mówi

  Partia POLSKA– Rodacy KAMRACI — Polaka dla Polakow , Polak w Polsce Gospodarzem!!!!

 7. cccpsucks mówi

  mentzen znowu przyćpał… jest takie powiedzenie : kiedy jesteś dzieciakiem całym sercem gardłujesz za 'rebelią’ , kiedy dorośniesz – zdajesz sobie sprawę, że to Imperium miało rację…
  co to za geszeft żebym jeszcze musiał dopłacać 20 zł za możliwość udziału w 'prawyborach’? mało kasy dostają z budżetu? PARANOJA

 8. verizanus mówi

  Korwin (w nawiązaniu do twórcy i lidera) to jednak jest uznana firma. Nieustannie deprymowana i ośmieszana przez wrogów wolności gospodarczej, ale w środowisku patriotów i autentycznych przedsiębiorców mająca swoją niezwykle pozytywną markę.

 9. Greg mówi

  Ten Pan to złudna nadzieja……….

 10. Shadow mówi

  A może tak przestalibyście się wymądrzać jeden z drugim, trzecim i czwartym, a dali czas S. Menzenowi, aby się mógł wykazać! Nienawidzę tego w moich współplemieńcach, że jak wróżki już wszystko wiedzą, nim się wydarzy, a jak już się wydarzy to siedzą na 4 literach i jęczą i wyrzekają, nie ruszając się z miejsca. Jesteście w większości, po prostu żałośni. Jeśli nie będziecie głosować na konfederację, aby było ich przynajmniej kilkudziesięciu w sejmie i senacie, to ta 11 co jest, może pękać z wysiłku w dobrym kierunku, a i tak nie ma szans na żadne zmiany, bo jest ich zwyczajnie za mało. Trzeba przestać głosować na bandę okrągłego stolca, rozszerzyć grupę nowych ugrupowań i partii w parlamencie i zacząć wymagać i patrzeć wszystkim na ręce. Przede wszystkim trochę więcej interesować się tym, co się w okół nas dzieje, a sprzedajnych propagandystów wy….ć na cztery wiatry.

 11. Polonia Restituta mówi

  @Shadow – to w takim razie proszę podaj mi jeden (słownie: JEDEN) przykład ugrupowania, które tzw. nowym rozdaniem wprowadziło jakiekolwiek pozytywne zmiany. Chciałbym swój potencjalny optymizm, który tak się Tobie udziela, oprzeć na jakichś namacalnych dowodach a nie na myśleniu życzeniowym w stylu „dajcie im szansę”. Jeśli nie widzisz, że te wszystkie farbowane lisy zmieniają tylko etykietki by być u koryta, to już nie moja sprawa, ale przynajmniej nie wyzywaj innych „współplemieńców”, bo może za chwile jeszcze będziesz potrzebować ich pomocy. Choćby w takiej kwestii, że ktoś z nas na te cholerne rządowe, antypolskie wydatki i inflacje będzie musiał zarobić, jeśli nie chcemy całkowicie utonąć w zagranicznych długach i roddać swojego majątku lichwiarzom za bezcen.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.