Parlament Europejski uznał zakaz aborcji za formę przemocy wobec kobiet

fot. youtube
3

Parlament Europejski przyjął we wtorek sprawozdanie okresowe, w którym wzywa państwa członkowskie, które nie ratyfikowały Konwencji Stambulskiej, czyli tzw. Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, do przyspieszenia działań w tym zakresie. Jedną z deklaracji zawartych w sprawozdaniu ma być postulat uznania zakazu aborcji za formę przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Tym samym Parlament Europejski jednoznacznie wskazał, iż będzie zwalczał działania na rzecz wprowadzenia ochrony prawnej dziecka przed urodzeniem.

– Przyjęte sprawozdanie służyło będzie propagowaniu aborcji jako rzekomego prawa. Lewicowe środowiska prezentują zabójstwo prenatalne jako wyraz troski o zdrowie kobiet. Nie daje do tego podstaw żaden wiążący dokument międzynarodowy. Co więcej, takie podejście stoi w jaskrawej sprzeczności z wiedzą medyczną, co podkreślają specjaliści z zakresu ginekologii i położnictwa z całego świata podpisani pod tzw. Deklaracją Dublińską, która podkreśla, że zakaz aborcji nie ogranicza w żaden sposób dostępu kobiet do niezbędnej im opieki – podkreśla dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Ordo Iuris.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W sprawozdaniu przyjętym przez PE zapowiedziano także zwalczanie seksizmu i stereotypowych ról genderowych oraz forsowanie w mediach języka „neutralnego genderowo”.

Źródło:  tvp.info

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. pawel mówi

    samodestrukcja europy… czy My bedziemy w tym uczestniczyc?

  2. test24 mówi

    A jakie jest uzasadnienie tej „przemocy”?

  3. Matka polka mówi

    Biurokraci z Brukseli to banda dewiantów i morderców. Propagowanie aborcji to nic innego jak eksterminacja narodów. Już wkrótce ta żydowska banda skończy w piekle.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.