Para Prezydencka w Waszyngtonie: rozmowy o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce

Para Prezydencka w Waszyngtonie 2019/ fot. prezydent.pl
1

W środę (12.06.2019) Para Prezydencka, która składa oficjalną wizytę w Waszyngtonie, spotka się w Białym Domu z Prezydentem USA Donaldem Trumpem i jego Małżonką Melanią Trump. Andrzej Duda będzie rozmawiał z amerykańskim przywódcą m.in. o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Powitanie rozpocznie się o godz. 18.00 polskiego czasu. Następnie w Gabinecie Owalnym odbędą się rozmowy Par Prezydenckich, później zaplanowano rozmowy delegacji. Po godz. 20. Prezydenci Polski i USA spotkają się z dziennikarzami. Wieczorem odbędzie się przyjęcie wydawane przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki i Małżonkę z okazji wizyty polskiej Pary Prezydenckiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że zakończono rozmowy między Polską i USA na temat zwiększenia amerykańskiej obecności militarnej w Polsce. Wskazywał, że rozmowy były prowadzone głównie przez MON i Pentagon, przy współpracy ekspertów i przedstawicieli prezydentów obu krajów. – Te rozmowy uległy przyspieszeniu w wyniku woli politycznej obu prezydentów – podkreślił.

Źródło informacji: prezydent.pl

Przeczytaj też:

Realizacja roszczeń ceną za Fort Trump? Żydzi naciskają na prezydenta USA

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Łukasz mówi

    Po co nam te wojska amerykańskie w takiej ilości? Nie dość, że płacimy im za to, to jeszcze kupujemy za większe pieniądze niż inni ich przestarzały sprzęt wojskowy. Ja myślę, że w taki sposób spłacamy roszczenia żydowskie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.