Papież zdymisjonował biskupów oskarżonych o molestowanie seksualne

papież Franciszek/ fot. twitter
12

Papież Franciszek przyjął dymisję biskupa diecezji San Bartolome de Chillan, Carlosa Eduardo Pellegrína Barrerę, a także ordynariusza San Felipe Cristiana, Enrique Contrerasa Molinę. W obu diecezjach papież mianował administratorów apostolskich.

Biskup Pellegrin Barrera, były rektor kolegium Słowa Bożego, został w 2011 roku objęty prokuratorskim śledztwem po tym, jak zarzuty molestowania postawił mu były student. Wobec biskupa pojawiły się też zarzuty dotyczące organizowania orgii z nieletnimi. Media informowały o dwóch przypadkach samobójstw wśród nastoletnich studentów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W czerwcu br. prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie drugiego zdymisjonowanego biskupa Contrerasa Moliny, podejrzanego o popełnienie przestępstw przeciwko „moralności publicznej i nietykalności seksualnej”.

Dotychczas papież Franciszek zdymisjonował siedmiu chilijskich biskupów w związku ze skandalem dotyczącym tuszowania pedofilii w Kościele w Chile. Jednym z nich jest były już biskup Osorno Juan Barros Madrid, oskarżony o tuszowanie czynów księdza Fernando Karadimy, uznanego za „seryjnego pedofila”.

Nasz komentarz: W podawanych przez media informacjach z uporem pomija się informację o tym, że 80% przypadków pedofilii w Kościele ma podłoże homoseksualne. Wniosek jest oczywisty: nie będzie uzdrowienia Kościoła bez wyrugowania z niego homo-lobby, które promuje dewiantów i daje im parasol ochronny. O tym nie chce mówić lewica domagająca się „tolerancji” dla homoseksualistów.

W tym miejscu warto przypomnieć znamienny fragment oświadczenia arcybiskupa Vigano: „Siatki homoseksualne obecne w Kościele muszą zostać wyplenione (…) Te siatki homoseksualne, które teraz są rozpowszechnione w wielu diecezjach, seminariach, zakonach religijnych itd., działają pod przykrywką tajemnicy i kłamstw, z mocą macek ośmiornicy duszą niewinne ofiary i powołania kapłańskie oraz cały Kościół” – pisze abp Vigano. CAŁY LIST TUTAJ.

Źródło informacji: pap

Przeczytaj też:

„Papież otacza się homoseksualistami i pedofilami”. Jacek Międlar komentuje list abp Vigano

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przebiśnieg mówi

  Wielu Żydów – fałszywych konwertytów przeniknęło mury Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego po to aby Go niszczyć od środka na różne sposoby.

 2. michu mówi

  To wszystko skutek inwigilacji KK przez socjalistów.

  1. sten mówi

   …i cyklistów

  2. janek mówi

   a co to cyklista?:))))

  3. MSW mówi

   Cyklista to ten co dotyka cykusia. Chwasty trzeba wyrywać z korzeniami. Jak mówi Pismo Święte: ” Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie”.

  4. andrzej mówi

   Raczej przez masonerię !

 3. Jarek mówi

  Gdyby wydał bulle o ekskomunice i klątwie wszystkich duchownych dopuszczających się pedofilii czy pedalstwa nakazał każdemu Katolikowi informowanie organów ścigania o przestępstwach sexualnych duchownych i domaganie się ich ukarania, mechanizm automatycznego usuwania takich zwyroli ze stanu duchownego – no to bym powiedział że coś działa a tak to lipa

 4. andrzej mówi

  Antypapież Bergoglio musiał już coś zrobić , bo sprawa nabrała zbyt wielkiego rozgłosu ,dlatego bracia masoni czasami muszą coś wykonać wbrew swojej woli .

 5. 28 mówi

  Tylko siedmiu??????/co tak mało?????:)))ja bym ich tam w tym Watykanie wszystkich do pionu postawiła 🙂 ))))

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.