Papież Franciszek zaprosił więźniów na Obiad Solidarnościowy, a oni dali dyla. Policja szuka ich od dwóch tygodni

fot. twitter
2

1 października br. podczas wizyty papieża Franciszka w Bolonii zorganizowany został Obiad Solidarnościowy w bazylice św. Petroniusza. W obiedzie wzięło udział około tysiąca osób. Byli to bezdomni i podopiecznych miejscowej Caritas oraz innych organizacji dobroczynnych. Zaproszona została też grupa 20 więźniów z zakładu karnego w Castelfranco Emilia koło Modeny. Dwaj więźniowie wykorzystali sytuację i po prostu dali dyla. Chociaż policja szuka ich już od dwóch tygodni, sprawa została ujawniona dopiero teraz, gdy policjanci pojawili się w kurii biskupiej, która była organizatorem wydarzenia.

Według oświadczenia policji zbiegowie to narkomanii z Neapolu przetrzymywani w więziennej klinice. Mężczyźni mieli nie tylko uczestniczyć w posiłku, ale też pomagać przy rozdawaniu jedzenia. Jak widać, nie docenili zaszczytu i wybrali wolność. Czy to też „wojownicy nadziei”?

Źródło: tvp.info

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. WieR mówi

    Papież taki dobry że pewnie za zbiegów odsiedzi ich wyroki . Więzniowie to przecież prawie ubogacacze kulturowi których on tak kocha.

  2. Anonim mówi

    Dali dyla aby nie profanować domu bożego. Kościół to nie miejsce na stołówkę i przyjęcia. Bibki można sobie odbywać na salach gimnastycznych itp. Równi goście i tyle 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.