„Papież chce Europy różnorodnej” Mateusz Morawiecki spotkał się z Franciszkiem i dał mu lekcję o komunizmie

Mateusz Morawiecki na audiencji u papieża / Fot. Twitter - KPRM
1

W poniedziałek, premier Mateusz Morawiecki spotkał się podczas audiencji z papieżem Franciszkiem. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i nie zabrakło tematu związanego z uchodźcami, co potwierdził podczas briefingu prasowego sam premier.

– Mówiłem o naszym wkładzie do różnych funduszy i co robimy, starając się odbudować szpitale i szkoły na Bliskim Wschodzie. Papież absolutnie zgadza się z naszą polityką. Nie było tutaj cienia wątpliwości, że to jest ten kierunek działań politycznych, a także w obszarze działań migracji, a w szczególności uchodźców, który my prezentujemy – powiedział premier.

Podczas briefingu Mateusz Morawiecki starał się przekonać, że papież Franciszek „ze zrozumieniem podchodzi do naszej polityki” i uwarunkowania geopolityczne w Europie. Zaznaczył jednak, że papieżowi odpowiada multikulturalizm, który zapanował na Starym Kontynencie.

Boliwijski prezydent, Evo Morales wręczył papieżowi Chrystusa powieszonego na symbolach komunizmu, sierpie i młocie
Boliwijski prezydent, Evo Morales wręczył papieżowi Chrystusa powieszonego na symbolach komunizmu, sierpie i młocie / Fot, Youtube

– Tak jak nasz wielki Polak papież Jan Paweł II mówił, że Europa potrzebuje dwóch płuc, to papież Franciszek – jeśli mogę tak powiedzieć – idzie jeszcze dalej. Chce zjednoczonej Europy, ale równocześnie Europy bardzo różnorodne – relacjonował Morawiecki przy czym zaznaczył, że jego wizja Europy, również w kwestii relacji z Unią Europejską, jest bardzo podobna.

Mateusz Morawiecki, który prawdopodobnie zaznajomił się z wypowiedzią papieża dla włoskiej gazety „La Repubblica”, gdzie wyznał, że „komuniści myślą jak chrześcijanie”, a on sam „czuje się komunistą”, postanowił dać mu lekcję opowiadającpapieżowi Franciszkowi o naszej drodze wychodzenia z komunizmu, wychodzenia z postkomunizmu”. Miejmy nadzieję, że Franciszek coś z tej lekcji zrozumiał.

Źródło: PAP, La Repubblica

Przeczytaj:

Głos rozsądku w Kościele! Syryjski biskup ostrzega: „Europa jest naiwna przyjmując uchodźców bez kontroli”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Constancja mówi

    Spotkal sie komunista z kabalista.
    Aleksandr Bogdanow w powiesci „Czerwona gwiazda” opisuje budowe komunizmu na Marsie – planecie, ktora w kabale i gnozie oznacza Szatana. W komunizmie „bogiem proletariatu” jest Szatan.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.