P. Krzemiński: Wyznania TVN

Fot. "Czarno na Białym" TVN 24
12

Po tytule nasi czytelnicy mogą sądzić, że zaszła wielka zmiana. Jedna z głównych telewizji informacyjno-propagandowych w Polsce wreszcie powiedziała mea culpa i wzorem Św. Augustyna uderzyła się w pierś i wyznała swoje winy. Niestety TVN postanowił odgrzać starego kotleta, przedstawić jako coś świeżego i podać na tłustej i brudnej patelni. Zastanawiające, że w tym festiwalu przeterminowanych dań wystąpił Tomasz Terlikowski, który podtrzymał swoją obecnością smrodliwy zapach manipulacji i kłamstw.

O co chodzi? A no o „reportaż” „Franciszkańska 3” Gutowskiego. Najbardziej zapalonym odbiorcą filmu jest pastor Paweł Chojecki. Nie wiem, czy reżyser miał taki zamiar, ale dostarczył świetny materiał pastorowi do kolejnych gorszących wystąpień o zboczeniach Kościoła. Oczywiście o własnych zboczeniach pastor milczy, przecież spowiedź to gwałt na chrześcijaństwie. Jednak cudze grzechy wytykać jest wielką rozkoszą, dlatego Chojecki jest niezwykle ukontentowany z takiego „reportażu”. Innym odbiorcą, który z pewnością skacze z radości jest prof. Hartman. Będzie mógł napisać kolejny felieton o strasznym Kościele. Jemu akurat trudno się dziwić, Kościół odebrał mozaizmowi monopol na Boga, a skoro tak, to w ogóle wiara w niego nie ma sensu. Widzę tutaj bardzo osobiste pobudki, a nie chęć rzetelnego zbadania sprawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z pewnością zadowolony jest też antykościół. Teraz łatwiej będzie grzeszyć i tłumaczyć sobie niechodzenie do Kościoła. Pamiętam nawet takie komentarze w sieci „po tym dokumencie wiem, że jestem świętszy od papieża”. Gimbaza, partactwo i manipulatorstwo króluje w polskiej przestrzeni publicznej. Żeby Polska naprawdę mogła stać się państwem zachodnim, żeby mogła raz na zawsze oderwać się od Wschodu, musi zniszczyć swoje tradycje i autorytety. Inaczej zostaniemy partnerami tylko dla Rosji i Białorusi.

Cała sprawa z Janem Pawłem II jest do złudzenia podobna do oskarżania Piusa XII o niepostawienie się Hitlerowi. Młodzi w ciepłych domkach z herbatką w XXI wieku, po 70 latach wiedzą to, co papież powinien był wiedzieć w 1939 roku. Instynkt mi jednak mówi, że te same osoby w 39 uciekałyby gdzie się da, żeby tylko nie przeciwstawić się Hitlerowi.

I tak każdy lubi wytykać innym ich własne grzechy, to pozornie czyni nas czystszymi i spokojniejszymi. Papież grzeszył! To my nie możemy?! Tylko Chrystus cały czas cierpi…

Przeczytaj także:

P. Szymański: Globalny Janosik! Wujek Sam zabiera i dzieli

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SOWA mówi

  Tak, to odgrzewane kotlety , niepoparte niczym innym, jak tylko pragnieniem zniszczenia wszystkiego co dobre, w tym wypadku zniszczenia Dobrego Imienia Wielkiego Autorytetu i Wielkiego Człowieka. Dlaczego to robią, bo boli ich, że my Katolicy mamy na czym się oprzeć, że Wielki Papież zostawił ogromna spuściznę, która jest dla nas światłem w tunelu ciemności. Czy im się uda? , nie sadzę, poniosą różni Terlikowscy porażkę, bo służą nikczemności, więc światło ich zwycięży.

 2. bodek mówi

  Po tvn i wymiotnej niczego dobrego spodziewać sie NIE moźna ! Nie oglądałem tego programu ale…gdybym pisał o tym punkt po punkcie zbijałbym narracje tvn argumentami merytorycznymi a nie takie popiedółki w stylu kto jest lub będzie zadowolony. Oceniam artykuł krytycznie jako niemerytoryczny.

 3. Paweł mówi

  Nie jest to artykuł, tylko raczej krótki felieton informacyjny. Nie widzę powodu merytorycznie zbijać czegoś co jest niemerytoryczne i wyssane z palca. Na tym polega erystyka. Nie można odpowiedzieć rzeczowo na coś nierzeczowego. I autorzy reportażu TVN o tym wiedzą. Jednocześnie ma Pan pełne prawo do swojej oceny. Ja mam do swojej.

 4. WIERZA mówi

  Bodek, krytyka pracy innych jest zawsze najtańszym sposobem wypowiedzi, napisz co ty zrobiłeś w obronie Wielkiego Jana Pawła II, co napisałeś, co powiedziałeś, kto cie usłyszał. Skoro wiesz lepiej , jak merytorycznie zbić plugawe ataki TVN to napisz artykuł, czekam niecierpliwie na twoje wypociny, ale zawsze możesz mnie zaskoczyć. Wiec do roboty CZEKAMY PANIE BODEK.

 5. verizanus mówi

  Ciekawe, że nikt jakoś nie drąży działań ubeków, Kiszczaka, Jaruzela itd itp…. jakoś w tym wypadku nie ma biednych dzieci, pokrzywdzonych OFIAR itd itp ;).

 6. antykomunista mówi

  Dzięki Paweł. Jest z Pana mądry człowiek.

  Co do gnijącego tvnoborczejterlikow to idą wprost do samozagłady tonąc w samozachwycie KŁAMSTW !!!

 7. oświecony mówi

  Im bardziej bronicie, tym łatwiej pożegnamy KK na ziemi, TEJ ziemi 😀

 8. verizanus mówi

  @ Oświecony Choćbyście piłowali katolików jak Hitler, Stalin czy inni socjaliści, to i tak wszystkich wam się pozabijać nie uda. Co najwyżej możecie budować kolejny socjalistyczny raj na tej ziemi, dopóki wasze kłamstwa jak zwykle nie doprowadzą do tego co zwykle ;).

 9. Shadow mówi

  Wystarczy, że ta pieprzona stacja należy do pomiotów żydowskich( m.in. Black Rock, Vangard), największych sukinsynów tego świata, którzy stoją za NWO, za wszelką zbrodnią i wszelkimi wielkimi grabieżami na tym świecie.

 10. Paweł mówi

  Oświecony proponuję obniżyć w sobie jad nienawiści, który narkotyzuje Pana rozum do tego stopnia, że zaciemnia kontakt z rzeczywistością.

 11. Mateusz mówi

  Oświecony, będziemy bronić prawdy, nie ma zgody na fałszowanie i manipulowanie życiorysami żdanego człowieka. Nie pozwolimy na to, żeby na podstawie watpliwych źródeł SB niszczono ludzi.

 12. Быдлошевский Л.З. mówi

  Jak chodziłem na religię w liceum w Rzeszowie 1974-1978 to na 33 uczniow w klasie byl tylko 2 co nie chodzilo na religię i 1 siadl na rok a tatuś i mamusia byli oficerami milicji a on jak skonczyl to w ZOMO pałował ale oficerem MO został bo go w IPN wyłowiłem i ożenił się z D. która też na religię nie chodziła jako 2 której tatuś we wczesnych 70 tych w RFN na robotach był więc pewnie kapus….I żyją szczęśliwie do dnia dzisiejszego….

  Połowa gdzieś chodzi na religię szacuje w szkole średniej dzisiaj a połowa z górą w każdą niedzielę do Kościoła jeżeli nie mniej niż 50 %… A przed 1967 rokiem kościół był pelen jak Biskupowi wierszyk mówiłem i w pierscien całowałem i pełno lampionów było zrobionych przez uczniów dla Biskupa który z Przemyśla przyjechał i nazywał się tak jak się nazywał …Nawet obrazek mam do dzisiaj…

  A księża są odbiciem Narodu a ze Naród jest zeswiniony i upodlony o czym i sam nie wie to i księża takowymi są i nie ma się co obrażać i naprężac tym bardziej że i oltarzy nie ma w kościołach budowanych po 1970 i ambony i balasek z obrusem na Komunię Sw. a dziś stoją debile w maskach i biorą Jezusa do rączki na stojąco i Jezus się cieszy i blogoslawi wszystkich po łacinie czy też i nie…Sam Diabeł czegos innego dla Kościoła Katolickiego by chyba nie wymyślił niż hierarchowie sami synowie Diabła wymyślili i dalej wymyślają a tymczasem Żydzi 3000 lat nie nie zmienili ani jotę a nawet bracia Prawosławni 1000 lat bez żadnych zmian przetrwali ze starym językiem staro-cerkiewno-slowianskim dla siebie i dla wiernych.

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.