P. Krzemiński: RATUJMY POKÓJ!

W całej Hiroszimie zniszczonych zostało aż dwie trzecie budynków / Fot. arch. TVP Info
13

Polski generał dywizji Piotr Trytko, pomimo wyraźnego sprzeciwu Niemiec, został dowódcą misji szkolenia wojsk ukraińskich. Jest to inicjatywa Unii Europejskiej, jednak Polska przyjęła na siebie brzemię dowodzenia całą akcją. Do przekroczenia delikatnej granicy przystąpienia do wojny z Rosją brakuje już bardzo niewiele.

W czasach największego kryzysu jaki dotknął III Rzeczpospolitą niepokoi całkowita niekompetencja polskiej dyplomacji. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina w iście kuriozalny sposób skomentował zaproszenie ambasadora Rosji Sergieja Andriejewa przez nuncjusza apostolskiego. Zasugerował, że Salvatore Pennacchio złamał niepisaną umowę „niezapraszania zbrodniarzy do stołu”. Nie mam żadnej wiedzy o zbrodniach ambasadora Rosji w Polsce, jeżeli rzecznik MSZ posiada jakieś informacje na ten temat, to nieujawnienie ich jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że polskie MSZ posługuje się nowomową i niepisanymi umowami niż dyplomacją i protokołem dyplomatycznym. Już teraz sonduje się polskie społeczeństwo w sprawie wydalenia Sergieja Andriejewa z Polski i zerwania wszelkich więzi z Federacją Rosyjską. Polski senat uznał Rosję za państwo terrorystyczne, zrobił to zaraz po tym, gdy to samo zrobił senat USA. Już to pokazuje marionetkowość obecnych rządów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Plan Stanów Zjednoczonych Ameryki maksymalnego zaangażowania Europy w konflikt na Ukrainie jest w pełni realizowany, zapowiedziały one rozmieszczenie nowych bomb atomowych na Starym Kontynencie. USA wie, że nie ma nic do stracenia. Mało prawdopodobne, żeby wojna przeniosła się na jej terytorium. Europa kontynentalna ryzykuje wszystko.

Dobrym przykładem dla zobrazowania polityki międzynarodowej USA niech będzie Japonia. Po zrzuceniu przez armię USA bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki, Japonia ogłosiła całkowitą kapitulację. Zaraz potem Amerykanie napisali jej konstytucję, która obowiązuje do dziś. Tokio zobowiązuje się w niej do nietworzenia militarnej potęgi i wojska w ogóle. Teraz jednak Stany Zjednoczone, wbrew własnym zamysłom, naciskają na Japonię, żeby ta zbroiła się na masową skalę, żeby była gotowa na konfrontację Waszyngton-Pekin.

Czy Polska ma być drugą Japonią, jak sobie tego życzy Jarosław Kaczyński? Czy może suwerennym państwem, które o sobie samostanowi? W obliczu wciąganiu Polski w wojnę apeluję do wszystkich czytelników o sprzeciw i modlitwę o pokój między Polską a Rosją. To jedyne co możemy zrobić.

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Ptaszki Dodo XXI wieku

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Już samo szkolenie żołnierzy jest równoznaczne z przystąpieniem do wojny, ale Rosja po prostu nie ma tyle siły, by walczyć ze wszystkimi naraz, dlatego ignoruje takie sprawy.
  Zgadzam się natomiast całkowicie z resztą artykułu. Te „niepisane umowy” będące odpowiednikiem komunistycznego „prawa powielaczowego” to po prostu przejaw neo-marskistowskiej „politycznej poprawności” czyli zakładania wszystkim kagańca po cichu, przy równoczesnym tubalnym głoszeniu wolności słowa i demokracji.
  Brak profesjonalizmu i rozumu nie jest najwięskzym problemem PiS-u, bo nie po to ich wyznaczono, żeby popisywali sie tu profesjonalizmem i rozumem.
  To po prostu cyniczni, antypolscy agenci, których zadaniem jest doprowadzić do wojny na terytorium Europy Środkowej w celu zrujnowania Rosji, by USA mogły zagarnąć jej (oraz Iranu, którego USA jawnie wciągaja w konflikt pod wymyślonymi i ansurdalnymi pretekstami).
  Co będzie potem? USA, bedąc głównym graczem na rynku surowców gwałtownie podniesie ich ceny bezlitośnie eksploatując wszystkie kraje świata, z Chinami włącznie.
  W ten sposób zostanie zrealizowany program „pracowników za miskę ryżu”, który Morawicer usłyszał w Davos, a potem skrzętnie pochwalił się swoją wiedzą z kolegami u „Sowy”, sobie przypisując ten genialny pomysł.
  Ale nas – których nie będzie miał nawet kto pochować na skażonym terytorium, takie sprawy już nie będa obchodzić.
  Nazwanie Kaczyńskiego i Morawicera śmieciami to komplement na jaki nie zasługują.

 2. benk mówi

  Hm…Ten „ambasador” jest jednak bez wątpienia przedstawicielem zbrodniczej władzy kremlowskiej.Czy teraz putinowskie kremlinki są napewno aniołkami i gołąbkami pokoju?Pewne jest jedno,że ten konflikt nie ma szans przemieszczenia się za Atlantyk i niech tu, na miejscu wreszcie wygaśnie nie przekraczając niczyich granic.

 3. W K mówi

  Do szanownego autora. ,,Feliks Karol Koneczny (ur. 1 listopada 1862 w Krakowie, zm. 10 lutego 1949 tamże)”.

 4. Sebastian mówi

  PiS To agentura i pospolite durnie a Polacy zaczadzeni zasiłkami pisowskimi jeśli nie przegrają wyborów w przyszłym roku to wplatają naród w tą wojnę

 5. Michał mówi

  Rosja nic się nie zmieniła. To jest wróg całego wolnego świata. Trzeba wspierać Ukrainę. Nie wiem jak można nie potępiać kacapów. Nie zgadzam się całkowicie z p. Krzemińskim, ambasador Rosji chociaż sam nie popełnił zbrodni, to reprezentuje bandycki reżim, moim zdaniem należy zerwać stosunki z Rosją i wypędIć ambasadora. Można mówić, że Stany realizują swoje interesy. Taka jest geopolityka, ale interesy Stanów są zbieżne z naszymi. Jak najbardziej wspuerać Ukrainę i przeciwstawiać się Rosji. Nie ma co straszyć wojną, Rosja jest za słaba, ci tchórze potrafią atakować cywilów rakietami, bo na polu walki dostają lanie od Ukraińców dzięki pomocy USA czy Polski. Rosja jest naszym wrogiem i nie ma co idawać, że jest inaczej. Trzeba zwalczać ruską zarazę wszelkimi sposobami i nie straszyć wojną. Pan Krzemiński chciałby, żeby jak w 38 roku nie drażnić Hitlera miał on nasycić się Czechosłowacją, po roku okazało się ile warte jest dogadzanie zbrodniarzowi. Putin jakby zniszczył Ukrainę, będzie groźny dla nas. Trzeba się angażować, ruscy niszczą iinfrastrukture wodociągo elektrownie, to wielka zbrodnia. Jest to kraj terrorystyczny, podobnie jak było państwo islamskie, bardzo dobrze, że polski generał będzie dowodził misją szkolenia Ukraińców. Putin chce zniszczyć całą Ukrainę, Polska wodzie te zbrodnie i pomaga ofiarom

 6. zagłoba sum mówi

  Michałku! Płacą ci za te brednie czy sam z siebie jesteś taki mONdry inaczej?..

 7. Michu. mówi

  Nie wiem Zagłoba, czy Tobie płacą, bo mi nie. To nie brednie , tylko fakty, widać mimo zacnego nicka, dałeś się zwieźć prorosyjskiej opcji. To godne ubolewania.

 8. finka mówi

  Nikt Ci nie broni się angażować, zakładaj kamasze i na front. Upatrywanie wszelkiego zła w Rosji to zaburzenie paranoiczne, czy to Rosja rozwaliła Jugosławię,Libię, Syrię i pcha teraz Polskę do nie naszej wojny? Rosja zorganizowała Majdan i spalenie cywilów w Odessie? znaj miarę i opamiętaj się, bo wojna została sprowokowana przez Ukrów na polecenie USA, nic nie stało się bez przyczyny i dzieje się nadal. Zamiast dążyć do rozejmu rządzący robią wszystko by nadal ginęli ludzie, na razie na Ukrainie. Cejrowski przypomniał, jak w kwietniu Zelenski miał siąść do negocjacji z Putinem i na drugi dzień Johnson był w Kijowie i rozmowy zostały zerwane, w czyim interesie dalej leje się krew, nie Ukrainy ani Polski.

 9. Bogdan mówi

  Finka dlaczego polemizujesz z idiotą? Szkoda bajtów

 10. Dumny Polak mówi

  Ten MICHU podpadl mi juz po raz drugi !
  Wczoraj z zydami, aby ich nie narazic na obozy smierci…
  Propagandowa hiena, uwazajmy na tego prowokatora!
  Swietnie, ze jeszcze myslicie i pragniecie pokoju na swiecie, a przede wszystkim DLA NASZEJ POLSKI!
  Niech se zydki wzajemnie wszystkie swoje psychopatyczne lby pourywaja, reszte sie juz samo ulozy i przyjdzie wreszcie upragniony pokoj, bo znikna wreszcie ci wykolejency i jedyna przyczyna zla na Ziemi!!

 11. Michu. mówi

  @Dumny Polak co Ty pieprzysz? Nie pisqłem nic o tym, żeby Żydów nie narażac na obozy śmierci. Nie wiem o czym piszesz. Poza tym kulturą to Ty na pewno nie grzeszysz. Nie chce mi się brać udziału w takich pyskówkach.

 12. Dumny Polak mówi

  Nie wlaz Polakom na odcisk, i nie namawiaj do wojny z Rosja, bo to jest zbrodnia, ktorej nie jestes w stanie odplacic!
  Nie masz, twoimi wywodami, prawa, siac tutaj propagandy, tak, jak kiedys grupy komunistycznych bolszewikow, doprowadzajac do setek milionow istnien ludzkich!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.