P. Krzemiński: Jak Bismarck zza grobu rozgrywa Europę?

Otto von Bismarck
14

Po ostatnich wyborach w Polsce pojawiają się głosy o tym, że UE podejmie ostateczną próbę zrealizowania projektu federalizacji Europy. Oczywiście są one prawdziwe, nie uwzględniają jednak faktycznych powodów tego stanu rzeczy. W zasadzie to czy w Polsce będzie rządzić Morawiecki, czy też Tusk, jest z punktu widzenia suwerenności Polski bez znaczenia, ponieważ żaden z nich de facto nie umacniał pozycji Polski w Europie, a tylko uzależniał ją od bliższych lub dalszych mocarstw światowych.

Doskonałą analogią dla obecnego położenia Polski jest stan podupadłej Francji w XIX wieku, która zrujnowana przez wojny napoleońskie oddała Prusom bez dalszej walki dyplomatycznej wpływ na cały kontynent, przede wszystkim poprzez wspieranie polityki Bismarcka zjednoczenia Niemiec pod pretekstem dążenia do stabilności i pokoju.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wybitny francuski historyk Jasques Bainville w swojej książce „Bismarck, Warszawa 2023” napisał: „Narody często mylą się co do swojego przeznaczenia i interesów. Francja popełniła jeden z tych błędów, gdy wybrała ustrój republikański. Dziś wiemy, że Republika to pozostałość bismarckowskiego protektoratu.”

Na czym polegał geniusz Bismarcka? Podczas gdy on sam dążył w rozbitych Prusach do zmaksymalizowania znaczenia władzy centralnej, jednocześnie wspierał najbardziej wywrotowe i rewolucyjne ruchy we Francji. Ojcem słabego ustroju francuskiego był sam Bismarck, który wywierał ogromną presję nie tylko polityczną, ale i psychologiczną na Napoleona III zwiedzionego ideologią liberalną. Tak więc same Niemcy rosły w siłę, a potężna z pozoru Francja marniała w imię ideałów humanitaryzmu i praw człowieka.

W podobnym położeniu znajduje się dzisiaj Polska. Biurokracja unijna pod zarządem RFN rozrasta się to gigantycznych rozmiarów, a w Polsce wygrywa opozycja z szansą na utworzenie bardzo słabego rządu, który przyklepie prawdopodobnie wszystkie decyzje Brukseli.

Nie jednak w wymianie premierów tkwi problem, a w słabym ustroju. Ustrój w Polsce przyznaje niewielkie kompetencje prezydentowi, który musi de facto dzielić się władzą z ministrami, a sama konstytucja nie rozgranicza konkretnych granic tych dwóch władz. Co więcej rząd, a więc władza wykonawcza jest wybierana z przedstawicieli władzy ustawodawczej. Jest to oczywista wada trójpodziału władzy w Polsce.

Transformacja ustrojowa jaka miała miejsce w 1989 roku zabezpieczyła interesy zagranicy i uniemożliwiła utworzenie silnego i stabilnego rządu w Polsce, który mógłby rozgrywać karty na arenie międzynarodowej.

Kanclerz Bismarck kiedy układał niemiecki porządek w Europie robił wszystko co mógł, żeby osłabiać za granicą wartości konserwatywne, religię katolicką i wszelkie tendencje monarchistyczne. Wiedział bowiem, że wartości tradycyjne zawsze konstytuowały największych wrogów Prus, w tym głównie Francję, która zadała Prusom gigantyczną klęskę nad Jeną w 1806 roku. Zemsta żelaznego kanclerza była straszliwa.

Głównym wygranym wyborów w Polsce są obecnie Niemcy i Federacja Rosyjska, największym przegranym Stany Zjednoczone Ameryki. USA są tak głęboko zaślepione ideologią lewicową, że nie zdają sobie nawet sprawy, że pomagając w obaleniu rządu PiS ostatecznie oddały Europę w ręce Berlina i Moskwy. W Europie nie ma już żadnego państwa, które mogłoby balansować między tymi dwoma stolicami. Na słabej Polsce zależy głównie Putinowi i biurokratom z Unii Europejskiej. Nie żałuję PiS-u, który prowadził idiotyczną i skrajnie idealistyczną politykę międzynarodową, obawiam się jednak żelaznej precyzji polityki niemieckiej, która ostatecznie przejmie kontrolę w Warszawie.

Przeczytaj także:

Izrael dąży do przesiedlenia 2 milionów Palestyńczyków do Europy. Trwają rozmowy!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  PiSrael to giedroyciowi odmieńcy. Dowiedli, że dobrze potrafią szkodzić Polsce i Polakom.

 2. Bronka mówi

  Durniu katolicki, rzygać mi się chce, po przeczytaniu twoich „wypocin”.
  W Ukropolinie rządzi niezmiennie Chabad Lubowitsch i żadne „wybory” w tym nic nie zmieniają.
  Jeżeli wybory mogły coś zmienić, były by już dawno zakazane.
  I czego jeszcze nie rozumiesz poliniacka świnio? ☹️

 3. Michu. mówi

  Bronka , jak Ci się katolicyzm nie podoba i siedzisz w jakiejś ciemnej sekcie to zachowaj dla siebie a nie tu atakujesz Katolików i Polaków. Jesteś ruskim świrem .

 4. zagłoba sum mówi

  Stwierdzenie, ze pisjudeomarksiści prowadzili jakąkolwiek politykę zagraniczną mozna uznać co najwyzej za kiepski dowcip. Ta skrajnie antypolska banda wykonywała i wykonuje wszystkie polecenia z Waszyngtonu, Brukseli ( czyli Berlina) oraz Tel Avivu. Gdy do koryta dojdzie skrajnie antypolska banda PO,KO, tęczowo-zieloni, hołownie i kosiniaki, zmieniąsię tylko akcenty. PS. Gdy ministrantem od zagranicy został niejaki Zbigniew Rau natychmiast zwróciłem uwagę na zbieznośc jego nazwiska z nazwiskiem byłego prezydenta RFN (1999-2004), Johannesa Rau…

 5. WIERZA mówi

  Bronka — jak już się wyrzygasz , to spadaj ze swoją sektą na śmietnik historii,, albo do chlewu, gdzie się chyba dobrze czujesz , twój język na to wskazuje, jak jeszcze raz będziesz obrażać obrońców Jedynej Prawdziwej Wiary Katolickiej, to szybka znajdziesz się tam , gdzie zmierzasz swoim chamstwem i plugawym jęzorem.

 6. KATOLIK mówi

  W Polsce nie ma już polskiego rządu, są jakieś figury ustawione na szachownicy dziejów przez agentury wpływów. PIS to ugrupowanie , które sprzedało nas dawno temu podpisując Traktat Lizboński i realizując wszystkie rozkazy hegemona. Wiemy , że już 2016 podpisało dokumenty o oddaniu wszystkich zasobów Państwa ukrainu, tak jak się zobowiązało ,tak nas ograbiło. Polska nie jest w stanie spłacić zaciągniętych długów na ten i inne cele, nie związane z dobrem Polski i Polaków. Nie wiem, czy Polska jeszcze istnieje , czy to już tylko slogan, bo my już o niczym nie decydujemy, decyduje Bruksela , która dostała zielone światło (Niemcy) do utworzenie federalnego państwa IV Rzeszy.Przyszły rok pokaże, jak rozegrano ponad Polakami ich przyszłość. ………………………………………………………………………………….Bronka , żal mi takich pogubionych zchamiałych istot ludzkich, ta nienawiść do Katolików to nie przypadkiem działanie złego ducha? Katolicyzm to sól ziemi, wszystko inne to ciemność. WIERNY KATOLIK.

 7. Bronka mówi

  Drogie bydło katolickie, ale mam jaja z was, jak wam piana z katolickich mord cieknie. 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡
  Co nie zmienia faktu, że jesteście przeznaczeni do utylizacji, poliniackie świnie. 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

 8. Bronka mówi

  Dalej nie możecie zrozumieć, że „wybory” to teatr dla durnych gojów?
  A wiecie, czyimi niewolnikami jesteście? Nie?
  To pomyślcie, kogo nie wolno wam krytykować.
  I czego jeszcze nie rozumiesz poliniacka świnio? ☹️

 9. Paweł mówi

  Apeluję, żeby nie karmić trolla. Im więcej odniesień będzie w komentarzach do osób, które robią śmietnik pod felietonami, tym gorzej dla merytorycznej dyskusji na temat tez, które zostały w nich przedstawione.

 10. Bronka mówi

  #WIERZA
  Czy jest to, skurwielu katolicki, groźbą z Art 190 KK? Bo możesz dostać za to do 3 lat.

 11. Zofia mówi

  Panie Pawle, Panie Jacku, czy można kasować tak wprost chamskie i nienawistne komentarze jak te wyżej? To nie jest coś, co denerwuje, ale po prostu jest to strata czasu na przeczytanie tych wypocin chorego umysłu. My, jako katolicy, czujemy że to nie jest nasz język, nasza kultura i nasze rozumienie pojęcia dyskusja. A z tezami zawartymi w artykule się zgadzam. Pozostaje pytanie: jak temu zaradzić? Jak otworzyć serca i umysły Polaków? Jak do nich dotrzeć? To jest chyba przestrzeń do działania dla nas, patriotów. Pozdrawiam serdecznie.

 12. Bronka mówi

  Zosiu, pogrzeb sobie w piździe, nie będziesz taka spięta. 🤡🤡🤡

 13. WIERZA mówi

  Bronka – nie rozśmieszaj mnie ty satanistyczna istoto, chcesz się spotkać na sali sądowej, zapraszam, obyś się nie rozczarowała, jak się przejadę po twoim schamiałym jęzorze. Specjalnie dla ciebie ciemna istoto cytat z Ewangelii…..Jeruzalem czasów mesjańskich*
  22
  11 Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi, i plugawy niech się jeszcze splugawi, a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość, a święty niechaj się jeszcze uświęci! 12 Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. 13 Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. 14 Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty*, aby władza nad drzewem życia do nich należała i aby bramami wchodzili do Miasta. 15 Na zewnątrz są psy*, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje…………………………………..Ciebie Bronka zaliczam do tych plugawych.

 14. Bronka mówi

  #WIERZA
  Zapraszamy skurwielu katolicki, żebyś się tylko mocno nie zdziwił, sądy są w naszych rękach od dawna, durny goju katolicki.
  Dla mnie jesteś zwierzęciem bez duszy, świnio poliniacka. 🤡🤡🤡
  Kwik, kwik, dlaczego nie maszerujesz jeszcze na Moskwę? 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.