Oświadczenie redakcji wPrawo.pl ws. podatku od reklam

31

Redakcja portalu wPrawo.pl WYRAŻA SPRZECIW wobec planowanego przez rząd podatku od reklam emitowanych w Telewizji, Radiu i Internecie, wprowadzanego pod pretekstem walki z pandemią COVID-19. Rząd Mateusza Morawieckiego wykorzystuje pandemię do podnoszenia danin nakładanych na społeczeństwo. To niedopuszczalne!

W uzasadnieniu projektu ustawy wprowadzającej nowy podatek napisano: „W związku z długofalowymi konsekwencjami pojawienia się i rozprzestrzeniania wirusa SARS CoV-2 oraz jego wpływem na zdrowie społeczeństwa ustawodawca widzi konieczność wprowadzania szczególnych rozwiązań, ułatwiających podejmowanie działań minimalizujących jego skutki dla zdrowia publicznego”.

To są kpiny z ludzi! Rząd Mateusza Morawieckiego sparaliżował służbę zdrowia, niszczy gospodarkę, nęka przedsiębiorców, łamie prawo absurdalnymi rozporządzeniami i ma czelność twierdzić, że kolejne podatki to działanie dla naszego dobra. NIE! Kolejne podatki to haracz przeznaczany na bezsensowne działania rządu, które propaganda przedstawia jako sukcesy.

DOŚĆ WYKORZYSTYWANIA PANDEMII DO ŁUPIENIA OBYWATELI! DAJCIE NAM NORMALNIE ŻYĆ!

SKLEP-WPRAWO.PL

– Redakcja portalu wPrawo.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. krzysztof mówi

  ostatni raz tu siedzę to ty widzę też cichaczem a teraz oficjalnie popierasz tvn i polszmaty!

  1. Hammurabi mówi

   Jak widać ni dostrzegasz niczego, co dalej od czubka nosa.
   Tu nie chodzi o likwidację komercyjnych stacji. Podatek uderzy przede wszystkim w niezależne media, które bez reklam mogą już zwijać interes.
   Wpierw zaczęto niszczyć klasę średnią. Prywatne firmy na skutek dobrze przemyślanych ograniczeń i utrudnień już są na skraju bankructw. Te pojedyncze które podjęły działalność mimo zakazów zostaną zniszczone karami, kontrolami i zwykłym ubijaniem skarbowym.
   Media, zwłaszcza te niewielkie, niezależne od rządu są solą w oku „mędrców” sprawujących władzę. Gdyby nie one guzik byś wiedział o rządowych przekrętach, nepotyzmie i kolesiostwie.
   Jak one znikną, pozostanie Ci jedynie szczekaczka Kurskiego nasączona propagandą i disco polo.
   Tego chcesz?
   A jak myślisz, że to koniec, to się zdziwisz. Po średniakach przyjdzie kolej na nas, biedaków. Pierwszy przykład z brzegu – brak gotówki w obrocie. Co wówczas zrobisz? Wychylisz się i jesteś nikim, bo plastikowy pieniądz zniknie jak sen złoty. Ogarnij się więc!

   1. Jurek Ogórek mówi

    Jak zawsze w punkcik. Pozdrawiam

    1. U nas w polin... mówi

     Panie Miedlar
     Ujawnia Pan od dluzszego czasu polityke zydoska na w.prawo
     Musi Pan wiedziec lub dokladnie uzupelnic wiedze w tym temacie.samo wrogie nastawieie do rzadzacych jest strzalem w kolano.
     Prosze zbadac kiedy i kto przejal media np.w Ameryce,podpowiem od czasu krachu na gieldzie.Pana atakowani doprowadzili do takiej ruiny na gieldzie,ze zaczeli wykupywac gazety ,media za bezcen…
     Czy ostatnie wydarzenia zwiazane z Prezydentem Trumpem jeszcze nie otworzyly panskich szarych komórek ?
     Prawidlowe dzialania rzadu,tvn 9mld …podatek cit 70tys zl…zarzad zarobil 20mln…
     Sadzilem ,ze ma pan wiecej oleju w glowie,zastanow sie chlopie,przemysl,sprawdz zamiast pisac glupoty i sugerowac napychaniem kasy obcym…

     1. H. j z nimi mówi

      No, piszą że przepraszają i proszą o wsparcie…
      Co podatki za ciuli mamy płacić?!
      Można odnieść wrażenie, że mamy II stan wojenny. Większość programów wyłączono wieszając plachte.
      Mimo, że ludzie płacą za tv ci wyłączają i proszą o wsparcie
      Dziadostwo!!!!!!!

   2. krzysztof mówi

    kurskiego też nie cierpię disco polo to syf, ale jak widzę kwik w mediach tvn czy polsatu to mnie cieszy won z tym a jak się będą za nas brać to wówczas ruszać na ulicę, teraz mnie cieszy, że te korporacje kwiczą, źle ci z tym

    1. Roman mówi

     W Prawo.Pl co wy robicie jesteście po stronie mediów niszczących Polskę ? I klamiacych na temat Polski czy wy też jesteście zdrajcami Polski ? Zagraniczne koncerny doją Polskę a wy ich wspieracie co jest z wami nie tak no chyba że też jesteście masońskim narzędziem do ogluPiania Polaków

  2. Jurek Ogórek mówi

   Widać, że i tobie mózgownice wyłączyli razem z telewizornią. Pokaz mi w tekście chociaż jedną wzmiankę o popieraniu polsatu lub tvn-u lub innego ścieku medialnego?

   1. O w morde mówi

    W pelni sie zgadzam…odlot fataly.
    Mam wrazenie ,ze broni obcych przed koszeniem bezlitosym Polin.
    Tak krytycznie sie wypowiada,nawet ksiazki pisze,a jak wychodzi taka blaga …jest z obcymi przeciw Polskiemu rzadowi…odlecial facet.

   2. John mówi

    Prawidlowo.
    Rabowali nie placac podatkow,markety..5 lat zmiana logo i wakacje bez podatku.
    Ten rzad co by nie pisac zrobil bardzo duzo
    Jesli ktos nie widzi i nie chce widziec rabowania Polski jest glupcem

  3. Obciach mówi

   Na to wygląda… Następny kret

  4. No nie mówi

   Czy ten Miedlar? On to pisał? Co jest.. podłączył się pod nurt wrogi Polsce?!

 2. wilk mówi

  JEDNI KRADLI 8 LAT,PIS KRADNIE DROGIE 8 LAT,OGOLNIE OD 1989 ROKU KRADLI WSZYSCY KTOZY BYLI U WLADZY.A MY IM POMAGAMY WYBIERAJAC TYCH PRZESTEPCOW W WYBORACH.ZA JAKIS CZAS MORAWIECKI CZY JAKIS INNY PSEUDO PREMIER ZE BEDZIE LUDZIA ODBIERAL ICH MIESZKANIA,DOMY ZABLOKUJE KONTA BANKOWE I CO W TEDY?LUDZIE,POLACY OTWORZMY WSZYSCY W KONCU OCZY I POGONMY TYCH BANDYTOW POKI JESZCZE NIE JEST ZA POZNO

 3. Meg mówi

  O ile się nie mylę, to ten podatek nie dotknie Redakcji W prawo.pl, bo ma byc nakładany od pewnej sumy wpływu z reklam, do której nie macie na razie szans dobić. A ja uważam, że bardzo dobrze, że Ci co trzepią prawdziwy hajs, będą płacić dodatkowe podatki. Dlaczego tylko ja, jako zwykły Kowalski mam ciągle wkładać do budżetu, a ci najwięksi mogą sobie nabijać kiesę. Niech płacą, niech daj coś całemu społeczeństwu, na którym zarabiają. Tym bardziej, że karmią to społeczeństwo głupotami, plotkami, dezinformacją. Cenzurują co im się żywnie podoba. Wpuszczają na wizję i w eter celebrytow półgłówków i nie umiejących się wypowiedzieć spikerów. Zero rzetelności, zero obiektywizmu. Niech bulą. Powinni jeszcze płacić podatki od odmóżdżających programów tv i od przerywania filmów i programów półgodzinnymi reklamami co dwadzieścia minut. A jak sie nie podoba, to wyp********. Świat będzie lepszy bez – w większości – obcego medialnego elementu.

  1. Hammurabi mówi

   Nie, nie mylisz się. Faktycznie w przypadku reklam internetowych przychody uzyskiwane na terenie Polski na poziomie przekraczającym 5 mln euro w danym roku obrotowym to dla takich „gigantów” jak „w Prawo.Pl” jest kosmos, jednak nauczony kilkudziesięcioletnim doświadczeniem obawiam się zmian w projekcie – bo to tylko projekt przecież – które dotkną również a może zwłaszcza takie portale. Bardzo niewygodne portale.
   Potrzeba jest matką wynalazków, nieprawdaż? A gdzie drwa rąbią, wióry lecą.
   I żeby nie było. Również szlag mnie trafia kiedy widzę jak rodacy bezkrytycznie łykają chłam medialny niczym tuczne gęsi kluski.

 4. Dzeta-Rho mówi

  Jacku – chyba pogubiłeś się z kretesem! [a może… nie]. Uważnie przeczytaj, przemyśl i NIE wspieraj obcego, kolonialnego kapitału!:
  „Wydaje nam się dziwnym zarzut, że podatek uderzy w małe firmy, podczas gdy progi tego podatku zdają się wskazywać na to, że ma dotyczyć właśnie wydawców dużych i wielkich. To owszem uderza w interesy koncernów, ale nie wydaje się żeby uderzało w interesy mniejszych firm, mniejszych wydawców i mniejszych mediów. Również tryb przeprowadzenia akcji, o której nikt nas nie informował, wskazuje raczej na chęć uzyskania wrażenia jakoby o interes branży walczyły media nazywające siebie „wolnymi”, a reszta była „niesolidarna”. Nikt nam nawet nie dał szansy podjęcia decyzji o „byciu solidarnym”, ponieważ nikt nas o tej akcji nie poinformował. W związku z czym nie czujemy się do niej zaproszeni. Najbardziej groteskowe wydaje się jednak ubranie tego w pozory „walki o wolność słowa”. Tym bardziej, że w akcji biorą udział media, które najczęściej nie podnoszą kwestii autentycznych zagrożeń dla wolności słowa, takich jak cenzura Big Tech. Ocenzurowanie słów Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa nazywały „wielką chwilą dziennikarstwa”, a mniejszych mediów, które z racji monopolizacji przepływu informacji i opinii przez koncerny prowadzące media społecznościowe, są skazane na obecność w mediach społecznościowych i niszczone przez ograniczanie im zasięgów z powodów ideologicznych, jakoś nie biorą w obronę.
  Równie groteskowe wydają się być „interwencje” pełniącego obowiązki ambasadora Stanów Zjednoczonych w tym zakresie. Nie jest rolą ambasadora ingerowanie w wewnętrzne sprawy kraju, w którym jest ambasadorem. Tym bardziej w świetle przytoczonych przez nas argumentów. Gdzie byli ci „obrońcy wolności słowa” kiedy przejmowano jeden z największych dzienników ogólnopolskich pod śmietnikiem? Gdzie byli ci „obrońcy wolności słowa” kiedy w tajemniczy sposób zmieniano naczelnego największego tabloidu? Gdzie byli ci „obrońcy wolności słowa” kiedy wyrzucano Cezarego Gmyza za artykuł o trotylu na wraku Tupolewa? Gdzie byli ci „obrońcy wolności słowa” kiedy banowały nas media społecznościowe? Gdzie byli ci „obrońcy wolności słowa” kiedy sekowano Telewizję Trwam na multipleksie? Nie było ich wtedy, właśnie wtedy kiedy ta wolność słowa była autentycznie niszczona. I dzisiaj kiedy koncerny Big Tech budują nowy światowy totalitaryzm, również ich nie ma, bo akurat uważają, ze jest to w ich interesie.”

 5. z-k mówi

  Nie popierajcie kłamliwych pruskich i żydowskich mediów charapczących 90% reklam. Ten podatek nie będzie dotyczył drobnych firm w Rodzaju „W prawo”

 6. ROMAN mówi

  „dajcie nam normalnie żyć”, niema sensu tak pisać, nie dadzą, nie po to to robią…

 7. Buran mówi

  Pomijając inne aspekty tej sprawy, aż mi szkoda tych uzależnionych od TVN I Polsatu. Obłęd w oczach i nie wiedzą co ze sobą zrobić. Mało tego że nie wiedzą co się wydarzyło w kraju i na świecie, to jeszcze nie ma kto im tego zinterpretować. Tragedia, wstali rano a tu nie ma Teleranka🤣🤣🤣
  A pies ich j..ał, tyle spokoju jak nie nadają, nie ma kto judzić i jątrzyć.

 8. *****PO i Konfederacje mówi

  Miedlar,placenie chyba tobie nie grozi. a szkoda
  Internet
  W przypadku reklam w internecie, do uiszczenia opłaty zobowiązane będą podmioty, które w ubiegłym roku obrotowych na całym świecie zanotowały ponad 750 mln euro wpływów, a w Polsce – powyżej 5 mln euro przychodów z reklam internetowych. Tu konieczne będzie spelnienie obu warunków. Stawka ma wynieść 5 proc. Podatek będzie naliczany jedynie od przychodów z reklam, które zostały wyświetlone użytkownikom w Polsce.

  1. anonim mówi

   Co trolu nie masz gdzie szczekać bo chwilowo wyłaczyli polakożercze szczujnie niemieckie i żydowskie i dlatego atakujesz Międlara bo ma odwagę pisać prawdę? Marzy się twoim zleceniodawcom żeby finansowo zajechać wszystkich którzy kochaja Polskę a nie jakiś internacjonalny twór wymyślony przez glabalistów.

 9. Ayax mówi

  A może opodatkować nowo narodzone dzieci, bo mogą zachorować i będą zagrożeniem dla zdrowia publicznego. Chrzanić tvny, polsaty i inne zety. Tu chodzi o bandę rządzących co wyprawiaja żeby przy korycie się utrzymać. A widzę po komentarzach, ze spore tu grono wyznawców „filozofii Kalego”

 10. Jan Kowalski mówi

  Jak dobrze. Nareszcie spokój. Wszystkie łże media wyłączone. Nie będą robić wody z mózgu. To mi się podoba.

 11. Artur mówi

  Rezygnuję z tego portalu…tym oświadczeniem wspiera niemieckie i żydowskie media…nie mam pytań…

 12. Marcin Malik mówi

  Ja uważam że ten nowy podatek nie jest wielkim problemem. Opodatkowani zostaną najwięksi propagandziści, którzy zarabiają miliardy. Pamiętacie gdy hipermarkety nie płaciły VATu przez pierwsze 5 lat? Jeszcze PIS powinien zabrać się za Facebook, bo za dużo sobie pozwala.

 13. *****PO mówi

  Reklamy AdWords (Google) zdrożały w Polsce średnio o 200% w trzy lata. Polska nie ma z tego nic, Google – miliardy.
  Co ty Miedlar na to?

  1. Rebih mówi

   Odpowiem za Jacka Międlara. Logicznym rozwiązaniem byłoby opodatkowanie dochodów Google. Ale tak to jest z tym rządem, że deklarowane i prawdziwe cele jego działań to dwie różne rzeczy.

 14. fekux mówi

  Bardzo Was szanuję ale nie pamiętam jakiś akcji i oświadczeń w sprawie podatku np od żucia czyli od CO2 a dzięki niemu prąd, ciepło a nawet auta prawie 2x droższe.

 15. anonim mówi

  To skonsolidowane larum anypolskich szczujni dowodzi tylko jak nasza scena medialna jest opanowana przez korpiracje, ktorych dzialanie jest sprzeczne z interesem publicznym. Nie pisze z pokska racja stanu, bo to nowomowa polskojezycznej jaczejki politycznej.

 16. Rebih mówi

  Budowa i utrzymanie państwa policyjno-etatystycznego (ku któremu Polska ewoluuje od dawna, ale proces ten za PiS uległ wielokrotnemu przyspieszeniu) kosztuje. Podatki będą rosły. Nie ma co się łudzić.

 17. Czytacz mówi

  Domniemuję, że to element wymuszonej ‚współpracy’ z prokuraturą! Będziesz grzeczny – umorzymy kolejną sprawę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.