Komunikat organizatorów Marszu Polski Niepodległej we Wrocławiu. „Wrocław patriotyczną stolicą Polski!”

Marsz Polski Niepodległej, 11 listopada 2018
18

W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie pojawiają się na temat największego w historii Wrocławia marszu z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, który 11 listopada 2018 przeszedł ulicami miasta, w imieniu organizatorów czuję się zobowiązany zabrać głos.

Marsz Polski Niepodległej okazał się wielkim sukcesem wszystkich Polaków, dla których takie wartości jak Bóg, Honor i Ojczyzna są bezcenne i nie pozwalają na jakiekolwiek kompromisy. W patriotycznym marszu, na który zaprosiliśmy wszystkich Polaków, uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób: rodziny z dziećmi, młodzież, kombatanci, mieszkańcy Wrocławia, Dolnego Śląska, rodacy ze wszystkich zakątków Polski, a także z Kanady, Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po oddaniu czci Ojcom Niepodległości i przybliżeniu historii dotyczącej odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, około godziny 18.00 kilkanaście tysięcy Polaków wyruszyło w wielkim marszu na wrocławski Rynek Główny. Mimo agresywnego i awanturniczego zachowania środowisk lewicowych, które przy ulicy Świdnickiej próbowały zablokować legalną manifestację tysięcy Polaków, do celu doszliśmy bezpiecznie. Jeżeli, jak relacjonują media, doszło do incydentu, potępiamy go i zaznaczamy, że nie ma on związku z naszą patriotyczną manifestacją. Podkreślamy także, że nie bierzemy za niego żadnej odpowiedzialności, gdyż to policja, która jak wielokrotnie podkreśla, jest doskonale przygotowana do ochraniania imprez masowych, odpowiadała za zapewnienie bezpieczeństwa lewicowym awanturnikom. Zapewniamy, że mimo obrzydliwych prowokacji ze strony środowisk lewicowych, kilkanaście tysięcy maszerujących Polaków, nie dało się sprowokować.

Pod koniec manifestacji na wrocławskim rynku, a dokładnie w czasie finalnego przemówienia (Jacka Międlara), zaczęły dochodzić do nas głosy od osób postronnych o rzekomej delegalizacji marszu, o której – jak się później dowiedzieliśmy – prezydent Dutkiewicz poinformował w mediach społecznościowych. Wątpliwa forma komunikacji prezydenta Wrocławia z organizatorami marszu, nieprawdaż? Poza tym jaki sens miało rozwiązanie marszu, który około godziny 20.00 już się praktycznie zakończył? Obawiamy się, że prezydent Dutkiewicz sfrustrowany faktem, iż kilka dni wcześniej nie udało mu się zdelegalizować marszu, a w trakcie manifestacji Polacy nie dali się sprowokować lewicowym aktywistom i nie dali pretekstu do delegalizacji, irracjonalną decyzję podjął w ostatniej chwili, aby tylko w mediach niosła się wieść o rozwiązanym marszu znienawidzonych przez niego – jak często podkreślał – narodowców. Bliżej nie skonkretyzowana „mowa nienawiści”, czyli wytrych do delegalizacji wszystkiego co nie wpisuje się w polit-poprawny bełkot. Czy tak postępuje prezydent wszystkich wrocławian czy jedynie tych, którzy identyfikują się z jego „jedyną słuszną” opcją polityczną?

Pragniemy się także odnieść do informacji o „płonącym wizerunku żyda” podczas manifestacji, o czym wspominają niektóre media. Owszem, obok wizerunku Otto von Bismarcka spaliliśmy wizerunek żyda. Był nim Włodzimierz Lenin. Szkoda tylko, że media bazując na niewiedzy opinii publicznej, w taki infantylny sposób manipulują informacjami.

Media próbujące demonizować Marsz Polski Niepodległej, który na przekór wrocławskiemu magistratowi okazał się wielkim sukcesem, podały informację o sześciu zatrzymanych osobach. Owszem, to prawda że sześć osób zostało zatrzymanych. Wśród nich był Roman Zieliński, Małgorzata Czerniakowska, Paweł Szumowski i trzech kibiców WKS z Wołowa. Kilku z nich było przetrzymywanych w areszcie przez kilkanaście godzin. Zostali schwytani na ulicy przez oddział antyterrorystyczny i policję kryminalną. Powodem zatrzymania były trzymane przez nich antykomunistyczne transparenty: „Śmierć Wrogom Ojczyzny” (hasło bohaterów Narodowych Sił Zbrojnych, które na swoich mundurach niejednokrotnie mają żołnierze GROM-u), „Życie i śmierć dla Narodu” (hasło tegorocznego Marszu Polski Niepodległej i okrzyk narodowych radykałów walczących z komunistami i nazistami w czasie II wojny światowej) oraz „Nasz cel: Wielka Polska na wieki”. Na dwóch transparentach znajdowały się zgodne z prawem, ale stygmatyzowane przez środowiska lewicowe dwa symbole: krzyż celtycki (część ikonografii chrześcijańskiej) oraz falanga (symbol marynarzy i narodowców, którzy jak chociażby Jan Mosdorf ginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych za pomoc żydom). W tym miejscu rodzi się pytanie, czy ktoś nie wykorzystuje wrocławskiej policji do realizacji swoich politycznych celów? Ciężko nam uwierzyć, żeby polska policja była tak niedouczona, by w historycznych hasłach i symbolach zgodnych z polskim prawem, doszukiwała się mitycznej mowy nienawiści. Domyślamy się, że zatrzymania miały na celu jedynie zastraszenie Polaków oraz zbudowanie medialnej narracji o „zatrzymaniach po marszu we Wrocławiu”. Propaganda rodem z sowieckiego Kominternu.

W imieniu wszystkich organizatorów, Piotra Rybaka, kibiców Śląska Wrocław i wrocławskich patriotów, dziękuję Polakom za udział w historycznym marszu, w którym pokazaliśmy, że to my, Polacy, jesteśmy gospodarzami w kraju, a 11 listopada 2018 roku Wrocław stał się patriotyczną stolicą Polski

Jacek Międlar

Relacja wideo Jana Poniatowskiego z Radia Wnet.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  Panie Jacku, dziękuję za zorganizowanie tak pięknej imprezy.

 2. Jaroslaw mówi

  Panie Jacku, podziwiam Pana za odwage prawde i determinacje. Cieszy mnie sukces marszu we Wroclawiu i w Warszawie. Nie pasuje mi u Was jednak wyładowanie tej nienawiści. „Bóg, Honor i Ojczyzna” w postaci „darcia japy” przez głośniki brzmi niegodnie i agresywnie. „Po prawej stronie zdrajcy Narodu” …. to jest szczucie jednych na drugich. Moim zdaniem nie tędy droga. Nasza Wiara jest oparta na miłości do Bliżniego a nie nienawiści. Dlatego jestem z Wami dwiema rękami i jedną nogą, z wyłaczeniem chamstwa, i nienawiści. W sumie te same zastrzeżenia mam do marszu w Warszawie. Czy nie warto przemyśleć Waszą narrację? pozdrawiam, Jarosław

  1. Piotr Bein mówi

   Żydłactfo wypowiedziało Polakom info-wojnę najcięższego kalibru czarnej propagandy (łgarstwa). Odpowiada się takimże kalibrem, w tym przypadku symetrycznie — odkłamaniem (biała propaganda).

   Jeśli trza się zastanowić, to nad dodaniem broni a-symetrycznej do naszego arsenału.
   Świeży filmik w tym dziale, także dla publiki anglojęzycznej:
   https://www.youtube.com/watch?v=Qfhs64dhMX8&feature=youtu.be

   Reportaż światowej sławy Polaka z USA, Luka Rudkowskiego (WeAreChange):
   https://www.youtube.com/watch?v=VH4EgUumLaQ

   Przez takich ludzi mamy wejście w krąg niezależnych anty-systemowych mediów na całym świecie. Trzeba utworzyć szwadrony info-wojny w tym celu. Niech i w tym Wrocław będzie przykładem „jak zwyciężać mamy”.

   Panie Jacku, ma Pan kogoś na takie zadanie? Wystarczy podnieść kwestię na portalu i w filmiku Pana. Zdolnych wykonawców i pomocników nadto na miejscu we Wrocławiu.

   :

 3. Milton mówi

  Cała Polska z Panem, Panie Jacku.

 4. close_shave mówi

  witam
  mam 2 pytania-Dlaczego przed marszem niepodleglosci ,nie odbyla sie Msza S wieta w rycie trydenckim?
  Dlaczego haslem marszu ,bylo swieckie haslo

  1. Ada mówi

   W zasadzie byłam pewna jeszcze przed uroczystością, że jako organizatorzy nie dacie plamy i że Wrocław będzie tym zupełnie szczególnym miejscem na 100-Lecie Niepodległości Polski!
   To wielki sukces łączny: organizatorów i społeczeństwa Wrocławia!!!
   Łączę podziękowania i serdecznie pozdrawiam wszystkich.

 5. igor mówi

  Post żydowska antypolska, zwąca się „europejczykami” grupka „postępowych” lewaków, nienawidzaca wszystko co nie żydowskie, obgryzała pewnie paznokcie z bezsilności, że oto pomimo wymordowania dzięsiątek tysięcy polskich intelektualistów, oto odradza się w polakach poczucie własnej tożsamości. Nie tej, którą próbują medialnie nam zaszczepiać nowo twory medialne jak Gazetka Wybiórcza i inne z żydowskiej grupki medialnej oxel spronger. Dzięki sowietom do Polski najechało się po 1945 roku dziesiątki tysięcy żydowskich komunistycznych aparatczyków, którzy ochoczo jak piata kolumna rozpoczęli budowę syjonistycznego aparatu władzy. Gdy Gomułka zorientował się, że partii komunistycznej rośnie piąta noga, a żydzi komuniści tworzą partię w partii, promują tylko swoich, natychmiast rozpoczał czystki 1956, po tej dacie najbardziej zajadli żydokomuniści wyjechali z Polski, szczególnie CI ochoczo skazujący na karę śmierci polskich bohaterów marzących o wolnej Polsce. Potem w 1968 roku mieliśmy drugą falę uchoxctwa żydowskiego> ci co zostali w większości pozmieniali nazwiska a by w ukryciu tworzyć własne grupy wpływu.
  Przykładem sa znani „opozycjoniści”, czyli grupa, jak się zwali „komandosów”, czyli post żydowska grupka z Michnikiem, Geremkem, Kuroniem i innymi Frasyniukami. Z polskimi nazwiskami, ochoczo wzięli udział w podziale Polski w Magdalence pomiędzy starych komunistów, służby wojskowego wywiadu powiązanego z ówczesnym KGB i nowych z Solidarności, przeżartych żydowskimi agentami wpływu. I dlatego właśnie Dzisiejsza Polska tak wygląda, skoro „prywatyzowano” za połowę wartości polski majątek narodowy. Ile wróciło do kieszeni szczórków lewandowskich, balcerków, bieleckich, tego się nie dowiemy. Dzisiaj gdy walczymy o wolną od lewactwa i żydowskiej agentury państwo polskie, podnosi się wrzask tych środowisk. Oni chcieliby aby Polacy to byli tacy telewizyjni kiepscy, niczego nie świadomi durnie, a to że odradza się polska myśla narodowa nie mieści się w ich schumaniałych głowach. Oni muszą być świadomi, że ta ich myśl aby Polska była głową żyda i nogami Polaka, ona się kończy. Młodzi Polacy bez kompleksów powoli zajmują stanowiska również w strukturach Państwa i w końcu stanie się moment, że nie każdego da się kupić. A ilość post żydostwa odpowiednio maleje.

 6. Piotr Bein mówi

  Wrocław zaiste stolicą Polski patriotycznej… a W-szawa się dała skundlić — ani jednego sloganu typu:
  „Yankee go home!”
  „Lichwiarscy złodzieje majątku narodowego — przed trybunał!”

  A co mówić o takiej sprawiedliwości gwoli przeżycia narodu:
  „Szczepionkowcy i „medycy” rockefellerowscy — na stryczek”
  „Stręczyciele GMO — żreć ten szajs!”
  „Polacy za widły wyrzucać gnój likwidatorów polskiej wsi!”

 7. Danuta mówi

  Jak dobrze drogi Ks.Jacku źe się w końcu odezwałeś.Gdy nie zobaczyłam Cię koło pana Rybaka na wiecu w Warszawie to się na powaźnie wystraszyłam. Pomyślałam źe moźe rozdeptała Cię wrocławska słonica. Dzięki.Bogu wszystko dobrze.Pozdrawiam Cię serdecznie i wszystkich Wrocławian

 8. Jaroslaw mówi

  na pierwsza linie frontu? Czy to pro-polskie? Jak mamy byc przyszloscia Narodu to jak to jak na pierwszą linie? Bład powtarzany wielokrotnie w przeszłości. Nie wiem czy tą modlitwe Matka Boska wysłucha? Brakuje pokory, miłości i szacunku. tak czy siak trzymajcie się. mimo wszytsko jestem z Wami

  1. Piotr Bein mówi

   Zgadzam się, należy zlikwidować hasła oddawania życia, bo znów żydłactfo wykorzysta nas na mięcho armatnie w swoich wojnach, rozruchach i rjewoljucyjach.

   Jak nigdy w przeszłości jesteśmy wyposażeni w narzędzia informacji. Wykorzystajmy je w info-wojnie, zasadniczej także w żydłackiej wojnie o świadomość, ducha, serca i umysły ludzkości.

  2. michu mówi

   To prawda, ale jak kogoś na nas napuszczą to co wtedy?

 9. close_shave mówi

  POSLUCHAJCIE BRACIA POLACY TEGO KAZANIA-https://youtu.be/J6rR1QBa7Js
  I ZASTANOWCIE SIE W CZYM UCZESTNICZYCIE.

 10. gojek mówi

  „Ciężko nam uwierzyć, żeby polska policja była tak niedouczona, by w historycznych hasłach i symbolach zgodnych z polskim prawem, doszukiwała się mitycznej mowy nienawiści”
  – cóż, wiemy, że wśród policjantów jest mnóstwo oficerów-ukraińców przesiedlonych po operacji „Wisła”.
  Sam niejednokrotnie rozmawiałem z policjantami i ich wiedza jest… tefałenowska… Więc nie ma się co dziwić takiemu podejściu.

 11. Jon mówi

  To był piękny wieczór i pełen ludzi szanujących nasz kraj. Wzruszające, że było tylu młodych ludzi – młode pokolenie jest pełne wiary i szacunku do korzeni rodzinnych.

 12. Robert mówi

  Proszę dodać że na ten marsz przyjechali też ludzie z Holandii
  – Jestem jedną z tych osób ???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.