Oświadczenie Konfederacji w kwestii poparcia rządu Morawieckiego

Krzysztof Bosak/ fot. screen
13

Przedstawiciele Konfederacji spotkają się z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie tworzenia nowego rządu. Na zaproszenie nie odpowiedzieli liderzy pozostałych partii opozycyjnych.

Liderzy Konfederacji spotkają się z premierem w piątek (24.11.2023 roku) o godzinie 12.30. Jak wskazują, nie zmieniają decyzji w kwestii ewentualnego poparcia rządu Morawieckiego. W delegacji wezmą udział Krzysztof Bosak i Krzysztof Tuduj z Ruchu Narodowego oraz Grzegorz Braun i Włodzimierz Skalik z Konfederacji Korony Polskiej. W składzie zabrakło przedstawicieli Nowej Nadziei.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Posłowie Konfederacji oświadczają, że chcą spotkać się z premierem, by „nakłonić rząd do realizacji postulatów przewoźników i rolników protestujących na granicy polsko-ukraińskiej”. Wskazują, że Konfederacja nie poprze ani rządu Mateusza Morawieckiego, ani rządu Donalda Tuska.

„Uważamy, że Polska zasługuje na rząd autentycznie prawicowy, a Mateusz Morawiecki przez sześć lat sprawowania funkcji premiera wielokrotnie udowodnił, że nie zamierza realizować polityki konserwatywnej, wolnorynkowej ani zgodnej z polskim interesem narodowym” – napisano w oświadczeniu.

Dodano, że „to Mateusz Morawiecki odpowiada także za prowadzenie polityki masowej imigracji i sprowadzenie do Polski tysięcy imigrantów z Azji i Afryki”. „Było to otwarte złamanie obietnic wyborczych PiS” – zaznaczono. Zdaniem przedstawicieli Konfederacji „nieakceptowalna była także polityka gospodarcza i finansowa rządu premiera Morawieckiego”. „W ciągu sześciu lat podniesione zostały dziesiątki podatków, a skala deficytu i inflacji była rekordowa”.

„Rząd PiS-Suwerenna Polska kontynuował wyniszczającą polskie górnictwo politykę poprzedników, zamykając kolejne polskie kopalnie. Jednocześnie podejmował działania wymierzone w polskie rolnictwo, próbując wprowadzić tzw. 'piątkę przeciwko rolnikom’, oraz zgadzając się na zalew Polski ukraińskimi produktami rolnymi. W tym samym czasie rząd Mateusza Morawieckiego dopuścił też do powstania problemu nieuczciwej konkurencji z Ukrainy w branży transportowej i wielu innych branżach” – czytamy w oświadczeniu.

Przeczytaj także:

Organizator “marszu wołyńskiego” trafił do więzienia! Podajemy szczegóły. Jest wniosek o ułaskawienie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Może pójście do Morawieckiego to nie takie głupie posunięcie pod warunkiem, że wygarną mu to wszystko co oznajmili. Gdyby nie poszli i nie oznajmili to Morawiecki a zatem i PIS mogliby udawać, że Konfederacja żadnych zarzutów wobec PIS-u nie miała, bo tego nie wyartykułowała prosto w oczy. A tak o zarzutach Konfederacji dowie się nie tylko wąskie grono zwolenników, ale i znacznie większe rzesze. Bo chyba taki jest tok rozumowania emisariuszy.

 2. Wladca mówi

  A covid i 200000 zgonow z tego powodu?
  Ale,uwaga dlaczego nie zapytac premiera Polski,dlaczego jest podwojnym agentem obcego,bo niemieckiego panstwa i dlaczego popiera rzad europejskich renegatow,polskojezycznych w Brukseli?
  Brak takich pytan zaswiadczy o zbydleceniu tzw.konfederacji.

 3. Michu. mówi

  Konfederacja niech lepiej idzie do Tuska, chętnie by poszła, ale jej głosy nie są mu do niczego potrzebne. Rządy PiSu dobiegają końca, teraz do władzy dojdą zdrajcy, którzy dla Polski nie zrobili nic, a przeciw Polsce wiele. PiS popelniał błędy, ale ma dla społeczeństwa duże zasługi, jako pierwszy rząd zadbał o kieszenie obywateli, a nie jak to robiły inne rządy tylko o swoje. Polityka solidarnościowa , rozwój Polski , inwestycje , przekop mierzei, tunel w Swinoujściu to tylko nieliczne przykłady, rozbudowa armii, ,zapora i ochrona granicy bikruskiej, armia podwoiła swoją liczebność, wprowadzono wojska terytorialne. Mógłbym tak wymieniać, ale Polacy wolą totalnego zdrajcę Tuska, więc będziemy go mieli. Co do błędów bo tego nie wymieniłem, na pewno nadmierna pomoc Ukrainie i granie na nią było się błędem a przywileje jakie dał im rząd są zbyt kosztowne.

 4. anonim mówi

  Każdy ma swoje zdanie, ale czytając niektóre komentarze ludzi dotyczące usprawiedliwiania działań pisu to ręce opadają. Pis okazał się partią sekciarską zarządzaną przez nietykalnego starca z Żoliborza. Przez 8 lat mamił ludzi i uprawiał rozdawnictwo, żeby uśpić tłuszczę kiedy podporządkowywał Polakę lichwiarskiej międzynarodwócw. Udając w masmediach dbanie o Polskę, tak tą Polskę poranił, że nie wim czy uda się te razny zaleczyć. Teraz do władzy doszli jawni zdrajcy i zaprzańcy, któorzy dobiją Polake na amen. To obłuda pisu sprawiła, że do władzy doszli ci zaprzańcy.

 5. Flex mówi

  Jako wyciągnięcie ręki do wyborców PIS to dobry ruch. Szczególnie względem tych ślepo wpatrzonych i wierzących bezkrytycznie w tandem Kaczyński – Morawiecki. Abstrahując od niewykonalności misji Morawieckiego, spotkanie i wyjaśnienie im w ogólnopolskich mediach powodów i błędów polityki PMM które uniemożliwiają taką koalicję. Na marginesie w propagandowym ścieku TVPIS Info programy publicystyczne dalej nie uwzględniają przedstawicieli Konfederacji! Mająca raptem 8 posłów więcej chlewica jest tam ciągle obecna i razem z PSLem w żenujący sposób hołubiona. Ale to nie powód w polityce by się obrażać i odwracać plecami. Rozsądniej stanąć face to face i w rzeczowej rozmowie przedstawić listę błędów i zaniechań tego rządu! Rządu, który od powstania pilnował żłobów i wykonywał dyspozycje Kaczyńskiego, USRAela i UE licząc na mannę i lepszy obrok. Zasadniczego zwrotu w Polskiej polityce i realizacji obietnic wyborczych PIS dokonał rząd Beaty Szydło! Zaniepokojeni tym kierunkiem władcy świata po ledwie 2 latach osadzili na fotelu premiera zaufanego człowieka do administrowania krajem, a z tamtej polityki zostały głównie slogany i puste frazesy!

 6. Ayax mówi

  Kolega @Anonim bardzo delikatnie przedstawił sprawę ale generalnie trudno sie nie zgodzić. Powtórzę tylko za Braunem, że nie tylko Niedzielski ale cała klika powinna … wiadomo co.

 7. AntyPO✡PiS mówi

  @do Michu

  Zapomniałeś do sukcesów lewicowego 🔯PiSraela zaliczyć:

  • rozbrojenie polskiej armii na rzecz ukraińskiej (przekazanie ZA DARMO sprzętu wojskowego z jednostek linowych!);
  • ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów w czasie plandemii Covida spowodowanych zamknięciem szpitali;
  • zmiana poprawki do ustawy o IPN na rozkaz Izraela wykonana w „podskokach” w przeciągu 24 godz. – „pobity” rekord w polskim parlamentaryzmie;
  • zgoda PiS-u w Brukseli na Fit for 55 (Morawiecki mógł złościć WETO, czego nie uczynił!);
  • zgoda PiS-u na zakaz rejestrowania samochodów spalinowych po 2035 roku;
  • zamknięcie kilkunastu kopalń węgla kamiennego i eksportowanie węgla m.in. z Rosji;
  • zgoda PiS-u na nowe europodatki, np. od plastiku, od samochodów spalinowych;
  • zamówienie za dużo ( bagatela tylko o kilkadziesiąt milionów) szczepionek. Z tego tytułu Pfizer domaga się 6 miliardów odszkodowania od Polski;
  • zgoda na zaciągnięcie wspólnej unijnej pożyczki (długu) tzw. KPO i zgoda na realizację „kroków milowych”, które ingerują w suwerenność Polski;
  • ukrainizacja Polski – utrzymywanie kilku milionów Ukraińców w Polsce, chociaż wojna na Ukrainie obejmuje tylko 18% procent powierzchni Ukrainy.
  Ukraińcy w Polsce otrzymują więcej pomocy socjalnej niż polscy obywatele!
  • BANDERYACJA Polski – skazanie na 7 miesięcy pozbawienia wolności polskiego patrioty Pana ANDRZEJA ŁUKAWSKIEGO za napisanie w Internecie – „ZNAJDZIE SIĘ KIJ NA BANDEROWSKI RYJ”!
  • Nie przeprowadzenie dekomunizacji sądów, MSZ i służb mundurowych
  • AFERA ZBOŻOWA – zalanie Polski ukraińskim zbożem „przemysłowym”
  • prześladowanie niezależnych mediów (zamknięcie) portali wRealu24 i nCzas przez SBecję z ABW na polecenie rządu!
  • Sprowadzenie do Polski po 2015 roku kilku milionów imigrantów z Afryki i Azji – głównie muzułmanów!
  • Ustalenie z Ukrainą, że Polska nie będzie się domagała ekshumacji pomordowanych Polaków przez Ukraińców na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej!
  *******************************************************************************************

  Dlatego PiS niczym się w praktyce nie różni od PO! Jedni i drudzy to postkomunistyczne lewactwo z „Magdalenki” od tow. Kiszczaka. Dlatego pod rządami PiS-reala komunistyczni złodzieje i zbrodniarze z SB oraz WSI są tak samo bezkarni, jak za czasów rządów PO-PSL i SLD!

  PS. Michu lewaku, ty nie mów polskim patriotom z Konfederacji co mają robić. Lepiej wraz ze SŁUGAMI Ukrainy z PiSraela przeprowadź się na banderowską 👹 UPAdlinę! Tam będziesz mógł posłusznie służyć żydowi Zełenskiemu i neobanderowcom!

 8. Jaś mówi

  Jesteś nawiedzonym dooopkiem, albo babą z parasolką, czy też babo chłopem, a może zdrajcą co jest najpodlejsze z wymienionych! Moim zdaniem pan Kaczyński jest najlepszym politykiem, ale niewygodnym dla zdrajców którzy chcą uzależnić Polskę od Niemców. Nasze dzieci będą się znowu wyzwalać przez 100 lat

 9. AntyPO✡PiS mówi

  @Jaś

  Czy ty masz na nazwisko Kapela? Jeśli tak, to tłumaczy to wszystko. LOL

  Twierdzisz, że stary Kaczyński nie uzależnił Polski od Niemców. Doprawdy? I dlatego na stanowisko premiera desygnował zwerbowanego przez STASI Morawieckiego zarejestrowanego jako „Jacob” i „Student”.

  PiS nie tylko uzależnił Polskę od Niemców, ale posłusznie służy USraelowi i Ukrainie.
  Przypomnij sobie, co powiedział rzecznik MSZ Jasina – „jesteśmy SŁUGAMI narodu ukraińskiego”

 10. AntyPO✡PiS mówi

  @do Michu

  Zapomniałeś do sukcesów lewicowego ✡ PiSraela zaliczyć:

  • rozbrojenie polskiej armii na rzecz ukraińskiej (przekazanie ZA DARMO sprzętu wojskowego z jednostek linowych!);
  • ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów w czasie plandemii Covida spowodowanych zamknięciem szpitali;
  • zmiana ustawy o IPN na rozkaz Izraela wykonana w „podskokach” w przeciągu 24 godz. – „pobity” rekord w polskim parlamentaryzmie;
  • zgoda PiS-u w Brukseli na Fit for 55 (Morawiecki mógł złościć WETO, czego nie uczynił!);
  • zgoda PiS-u na zakaz rejestrowania samochodów spalinowych po 2035 roku;
  • zamknięcie kilkunastu kopalń węgla kamiennego i importowanie węgla m.in. z Rosji;
  • zgoda PiS-u na nowe europodatki, np. od plastiku, od samochodów spalinowych;
  • zamówienie za dużo ( bagatela tylko o kilkadziesiąt milionów) szczepionek. Z tego tytułu Pfizer domaga się 6 miliardów odszkodowania od Polski;
  • zgoda na zaciągnięcie wspólnej unijnej pożyczki (długu) tzw. KPO i zgoda na realizację „kroków milowych”, które ingerują w suwerenność Polski;
  • ukrainizacja Polski – utrzymywanie kilku milionów Ukraińców w Polsce, chociaż wojna na Ukrainie obejmuje tylko 18% procent powierzchni UPAdliny. Ukraińcy w Polsce otrzymują więcej pomocy socjalnej niż polscy obywatele!
  • BANDERYZACJA Polski – skazanie na 7 miesięcy pozbawienia wolności polskiego patrioty Pana ANDRZEJA ŁUKAWSKIEGO za napisanie w Internecie – „ZNAJDZIE SIĘ KIJ NA BANDEROWSKI RYJ”!
  • Nie przeprowadzenie dekomunizacji sądów, MSZ i służb mundurowych
  • AFERA ZBOŻOWA – zalanie Polski ukraińskim zbożem „przemysłowym”
  • prześladowanie niezależnych mediów (zamknięcie) portali wRealu24 i nCzas przez SBecję z ABW na polecenie rządu!
  • Sprowadzenie do Polski po 2015 roku kilku milionów imigrantów z Afryki i Azji – głównie muzułmanów!
  • Ustalenie z Ukrainą, że Polska nie będzie się domagała ekshumacji pomordowanych Polaków przez Ukraińców na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej!
  **********************************************************************************************
  Dlatego PiS niczym się w praktyce nie różni od PO! Jedni i drudzy to postkomunistyczne lewactwo z „Magdalenki” od tow. Kiszczaka. Dlatego pod rządami PiS-reala komunistyczni złodzieje i zbrodniarze z SB oraz WSI są tak samo bezkarni, jak za czasów rządów PO-PSL i SLD!

  PS. Michu lewaku, ty nie mów polskim patriotom z Konfederacji co mają robić. Lepiej wraz ze SŁUGAMI Ukrainy z PiSraela przeprowadź się na banderowską 👹 UPAdlinę! Tam będziesz mógł posłusznie służyć żydowi Zełenskiemu i neobanderowcom!

 11. Hammurabi mówi

  @AntyPO✡PiS
  Masz rację i – zupełnie tak jak ja – podniesione ciśnienie, co może nieco upośledzać trzeźwość ocen.
  Zwróć uwagę, że sejm to 460 posłów. PO z przybudówkami dzięki głupocie rodaków, bądź – co wydaje się bardzo prawdopodobne a nawet pewne – szwindlom w lokalach wyborczych ma 248 mandatów. PIS to 194 mandaty co wraz z 18-toma mandatami Konfederacji daje 212 głosów, czyli do większości sejmowej brak jeszcze 17.
  Wiadomo, że pomimo prób i poszukiwań wyjścia, rządy przypadną tym samym „politykom”, co to już pokazali jak można ogrywać społeczeństwo i „dorzynać watahy”.
  Od czasów „Nocnej zmiany” w tym szambie nic się nie zmieniło!
  Obawiam się, że wiosenne wybory samorządowe będą już tradycyjnie zdominowane przez obecną opozycję, bo tradycyjnie w tzw. „terenie” czy jak kto woli „na prowincji” dotychczasowe układy klik, koterii i kamaryl, wsparte przez „trzecia władzę” mają się wyśmienicie.
  Pozostaje jeszcze niedziela 9 czerwca i kładące kres polskim mrzonkom o samostanowieniu wybory do „eurostajni Augiasza”.
  W 1914 roku w Sarajewie zamach stał się powodem światowej jatki. Po 2024 podobne wydarzenie bądź splot wydarzeń mogą od środka rozsadzić eurokołchoz a pozbawieni mecenatu dzisiejsi polscy polityczni aroganci staną przed wściekłością tłumów i wyborem tak jak swego czasu Michał Jerzy Poniatowski, co daj Dobry Boże.

 12. MSC mówi

  @antypPO✡️PiS
  Jak zawsze merytorycznie i w punkt.
  Pozdrawiam serdecznie.

 13. bogdan mówi

  Hybryda polskiego rynku politycznego ma wspólną : NAWIGACJĘ , MAPĘ DROGOWĄ KTÓRA ZOSTAŁA OKREŚLONA PRZEZ ”ZRZUT” Z JAŁTY ! I TO JAKO CDN. BERMANOWCÓW TRWA ! OTO DOWODY KTÓRE SĄ JAK ”KOŁKI OSIKOWE” ! =ŁŻE ”JELITY” KTÓRE KLONUJĄ SIĘ RESORTOWO=PRAWNICY , LEKARZE, POLITYCY, REKTORZY I ICH ”CIEŃ” , PISMAKI I ICH POKOLENIOWE ”DRUKOWANIE” ,AKTORZY I ICH ”SKARZONE” DZIECIAKI-PĘTAKI , OKREŚLONE ”NAKAZOWO” JAKO: WARSZAWSKIE, POZNAŃSKIE , CZĘSTOCHOWSKIE, RADOMSKIE ITD. MOŻNA NAZWISK ”CZAPEK” P-RZEZ 100 MNOŻYĆ JAK CZAPSKICH ! ALE TAM W TRZEWIACH SĄ TAKIE SAME JAK KWACHOIDY , TUSKOIDY , KACZKOIDY ! W PRYNCYPIACH SĄ SPÓJNE JAK MŁOT I KOWADŁO= UNIA EROKOŁCHOZU , ZAMORDYZM COVIDA, UPA-DLINA ŻYDOWSKA , LUDOBÓJSTWO IZRAELSKIE ! ZAWSZE RAZEM JAK TROJACZKI PO HEDERZE !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.