„Nie organizowaliśmy imprezy w lesie”. DiN wskazuje sprawców zamieszania i blokuje stronę internetową

Kadr z reportażu TVN24 / Fot. TVN24
11

Długo trzeba było czekać na poważną odpowiedź członków stowarzyszenia Duma i Nowoczesność w związku z aferą jaka wybuchała po opublikowaniu reportażu TVN24 na ich temat. Sześciu działaczy organizacji zostało zatrzymanych przez gliwicką prokuraturę, a ministerstwo sprawiedliwości zapewniło, że DiN zostanie zdelegalizowany. Aż się prosiło, żeby stowarzyszenie opublikowało poważne oświadczenie w tej sprawie.

Do dnia dzisiejszego na oficjalnej stronie stowarzyszenia mogliśmy przeczytać, że DiN dziękuje amerykańskiej stacji za reklamę ich organizacji. Zważywszy na powagę sprawy ich wpis pozostawiał wiele do życzenia. W dniu dzisiejszym oficjalna strona stowarzyszenia została zablokowana. Zamieszczono jedynie krótkie oświadczenie, z którego wynika, że członkowie DiN nie przyznają się do zorganizowania nazistowskiej celebry.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność nie było organizatorem imprezy w lesie 20 maja 2017 r. W reportażu wyraźnie jest pokazane, że organizatorem byli PNS z Wodzisławia Śl. (strona w trakcie modernizacji) napisano w komunikacie [pisownia oryginalna].

Członkowie DiN wskazali sprawców całego zdarzenia. Mają nimi być Polscy Narodowi Socjaliści z Wodzisławia Śląskiego. Czy takiemu tłumaczeniu gliwicka prokuratura da wiarę? Chociaż bez względu na to, nie ma wątpliwości, że ci którzy w lesie poprzebierali się za esesmanów i zajadali się tortem z waflową swastyką, to najzwyklejsi w świecie idioci, którzy z miejsca powinni zostać skazani na infamię.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Warto śledzić losy aktorów tego przedstawienia. Za odegrania tej roli to chyba grosz im z konta nie spadnie.

  1. Teresa mówi

   A może i włos z głowy nie spadnie,bo wszystko zostało zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach łącznie z wizytą TVN-u???….Nie zdziwiłabym sie gdyby tak było

 2. Pan Kracy mówi

  Hitler urodził się 20 kwietnia, mam uwierzyć, że jego sympatycy świętowali jego urodziny miesiąc po terminie (zapomnieli), tefałszen „przypadkiem” (zapewne podczas kręcenia filmu o życiu bohaterskich korników) ich nakręcił, ukrywał dowody w tajemnicy przed prokuraturą ponad pół roku i „przypadkiem” to ujawnił teraz, gdy jest zapotrzebowanie „starych kiejkutów” na „szalejący nazizm w Polsce”? Ja widzę w tym ustawkę, rząd „Lepszej Zmiany” koncertowo się na to nabrał.

 3. Jarek mówi

  Panie i Panowie a pamiętacie jak za po traktowano uczestników Marszu Niepodległości pamiętacie zadymiarzy którzy okazywali się policjantami i członkami innych służb?? Pełno filmów z ich identyfikacją było w sieci. Czy przypadkiem jutro ie okaże się że ten śląski klub miłośników wafli to kolejna prowokacja grubymi nićmi szyta a wszyscy pożal się boże polityczni eksperci to zwykłe udupione dzieci rodem z Ferdydurke Gombrowicza

  1. michu mówi

   Nawet jak się okaże to w świat ta wiadomość raczej nie pójdzie.

 4. michu mówi

  Nawet jak się okaże to w świat ta wiadomość raczej nie pójdzie.

 5. Rychu mówi

  To 100% ustawka albo mossadu albo BND zrealizowana przez tvn

  1. Teresa mówi

   A może nasza Rurza Tun von iber allez miała w tym udział,może wraz z Kiepskim rzuciła pomysła

 6. Jarek mówi

  a może grupa amatorskich aktorów myślała że bierze udział w próbnych zdjęciach do nowego szajspornola dla pensjonariuszy niemieckich domów spokojnej starości a tvn(tvpejs)- czemu dziennikarze tej stacji nie występują w jarmułkach i pejsach tego nie pojmuję – zrobili odpowiedni montaż i wielkie halo

 7. Goj mówi

  Spokojnie, nikt nie zostanie ukarany. Ile osób zostało ukaranych za te hasełka do kamerki na Marszu? A tyyyyle szumu i zdjęć rasistów jest z tej imprezy. No, ale swoich przecież nie oskarżą…

 8. Pedro mówi

  Może trzeba poszukać cukierni gdzie został zrobiony ten tort, wafle zapewne sami połozy bo żaden normalny cukiernik nie zrobiłby im swastyki, mogło by to pomóc w rozwiązaniu tej sprawy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.