Organizacje pozarządowe torpedują włoski plan zatrzymania nielegalnej migracji z Libii.

fot. youtube
5

Przemytnicy i organizacje pozarządowe przywożą do Europy islamskich imigrantów podejmując ich z wód terytorialnych Libii. W tym roku do Włoch trafiło już 86 tysięcy osób. Włoski rząd próbuje zatrzymać tę falę. MSW przygotowało kodeks postępowania, który określa zasady, na jakich organizacje pozarządowe mogą brać udział w akcjach ratunkowych na morzu.

MSW domaga się, aby na statkach organizacji pozarządowych obecni byli przedstawiciele policji prowadzący dochodzenie w sprawie przemytu imigrantów. Kolejne wymogi to unikanie przekazywania osób podjętych z morza na pokłady innych jednostek, zakaz wpływania na wody libijskie i zakaz przeszkadzania libijskiej straży  przybrzeżnej w wykonywaniu jej obowiązków. Statki organizacji pozarządowych nie mogłyby też nadawać żadnych sygnałów naprowadzających do łodzi imigrantów. NGOs musiałyby też przedstawić raporty na temat źródeł finansowania władzom kraju, pod którego banderą pływa statek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Większość organizacji pozarządowych przewożących nielegalnych imigrantów do Włoch odmówiła podpisania dokumentu. Jest to jasny sygnał, ze NGOs nie chcą opanowania sytuacji i wolą współpracować z przemytnikami ludzi niż z włoskim MSW. Najprawdopodobniej rząd włoski wyda zakaz wpuszczania do portów statków tych organizacji, które nie podpisały przedstawionego im kodeksu postępowania.

Źródło: wpolityce.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Organizacje pozarządowe? Kto finansuje? Dlaczego Izrael omijają wielkim łukiem?

 2. jacek mówi

  Muamar al Kadaffi i tysiące Libijczyków zostało zamordowanych w przeddzień podpisania przez Libię umowy o sprzedarzy pól naftowych Chińczykom.Nadleciało nad Libię setki amerykańskich,francuskich,włoskich bombowców i od tego momentu zaczęły się kłopoty Libii i masy nachodźców.

 3. Kamil Pawelak mówi

  W zeszłym roku, np. Pan G. Braun mówił już o tym, że na Polskę będzie Zachód chciał przerzucić problemy swoje z imigrantami. I co? I tak się dzieje już powoli, ale na razie się bronimy. Potem będą chcieli byśmy sami pchali się na wymyśloną przez nich – USA, Rosja, Niemcy, Izrael – wojnę o np. pięknie wyimaginowany tzw. przesmyk suwalski. Gdy skoczymy za darmo znów do basenu na główkę i wyrżną nas w pień, to dopiero ocaleni się obudzą może. Patriotyzmem nie jest zapraszanie obcych wojsk do Polski i ich stacjonowanie. Patriotyzmem nie jest ukrainizacja Polski. Ostateczny cel? Ustanowienie żydowskiego kondominium pod powierniczym zarządem USA i innych cwaniaków od Dniepropietrowska, aż po Wrocław i Szczecin, bo odkąd Iran dostał zielone światło, to dla Izraela może już nie być miejsca.Do tego ten nieszczęsny Brexit jakże dla nas niebezpieczny, bo zwiastujący przyszła wojnę..

  1. test24 mówi

   Normalnie, to by było ciężko uwierzyć w te wszystkie teorie spiskowe, ale Polska była tyle razy kopana w dupę, że teraz ciężko mi uwierzyć, że „nic się nie dzieje”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.