Ordynarne kłamstwo TVN! Konfederacja jest PRZECIW zwiększaniu składki na ZUS

grafika TVN/ fot. screen
2

Prawo i Sprawiedliwość złożyło pierwszy projekt ustawy w nowej kadencji Sejmu. Jest to projekt przewidujący likwidację obowiązującego limitu składek na ZUS od 2020 roku. Zniesienie tego limitu, który obecnie wynosi 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, oznacza, że  składka na ubezpieczenia emerytalne i rentowe będzie odprowadzana od całości przychodu, czyli będzie wyższa. Dzięki temu rozwiązaniu do ZUS ma trafić 7 mld zł.

Przeciwnikiem zniesienia limitu, przekładającego się na wzrost wysokości składek na ZUS, jest koalicjant PiS, czyli Porozumienie Jarosława Gowina. Konfederacja również stanowczo sprzeciwia się zniesieniu 30-krotności. To oczywiste, zważywszy na fakt, że Konfederacja postuluje zmniejszanie wszelkich danin podatkowych i wprowadzenie dowolności w płaceniu składki na ZUS. Jednak rzeczy oczywiste nie są oczywiste dla TVN, które dopuściło się ordynarnego kłamstwa prezentując grafikę, według której Konfederacja ma popierać projekt PiS w sprawie zniesienie limitu składek. Po co to kłamstwo? Po to, żeby dezinformować i podważyć zaufanie zwolenników Konfederacji do tej partii. Tak własnie wygląda rzekome popieranie Konfederacji przez TVN.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji: bezprawnik.pl, Twitter

Zobacz też:

Po wyborach PIS znowu się rozkręca. Akcyza na alkohol wzrośnie

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. z-k mówi

    Natomiast u Sakiewicza frontalny atak na Konfederację a głosy dyskutantów starannie dobrane. Za temat posłużyło żartobliwe zdjęcie z heilowaniem. Zdjęcie niefrasobliwych głupków, którzy nie mieli prawa do takich żartów bo każdy normalny wiedział by jak to zostanie wykorzystane. Wszyscy publikują owe przygłupiaste zdjęcie i wszyscy giewałt – media pruskie, media żydo – piłsudczykowskie i żydo – trockistowskie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.