Ordo Iuris składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez redakcję „Newsweeka”

Tomasz Lis/ fot. twitter
3

Instytut Ordo Iuris złożył skargę na policjantów przesłuchujących trzech studentów, którzy oblali czerwoną farbą zniesławiający Narodowe Siły Zbrojne i propagujący totalitaryzm komunistyczny obelisk w Rząbcu. W toku postępowania sądowego ujawnione zostały okoliczności, które jednoznacznie wskazywały na niewłaściwe oraz niehumanitarne postępowanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Ponadto Instytut wysłał zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez redakcję „Newsweeka”, który pisał o sprawie. Artykuł w omawianym tygodniku nie tylko mógł zniesławić reprezentowaną przez prawników Instytutu niewinną osobę, ale także istnieją podejrzenia, że został napisany przy wykorzystaniu dokumentów do którego dziennikarze nie powinni mieć dostępu.

Na kilka dni przed pierwszą rozprawą główną przed Sądem, w tygodniku „Newsweek” pojawił się obszerny artykuł nierzetelnie opisujący sytuację, jaka miała miejsce 24 września 2017 r. we wsi Rząbiec – informuje mec. Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W treści omawianego artykułu znajdowało się szereg informacji, które mogły pochodzić wprost z akt postępowania karnego. Artykuł zawierał także informacje mogące zniesławić i poniżyć w opinii publicznej Joannę Kolankowską, koleżankę młodych mężczyzn, która była bezpośrednim świadkiem ich działania. W niniejszym artykule została ona przedstawiona jako osoba, wobec której miało zostać  wszczęte postępowanie karne, co nie miało miejsca w rzeczywistości.

Prawnicy Ordo Iuris zwracają także uwagę na to, iż w następstwie działań tygodnika mogło także dojść do popełnienia przestępstwa ujawnienia akt postępowania przygotowawczego bez zgody uprawnionego organu. Czując się dotknięta nierzetelną publikacją dziennikarza Wojciecha Cieśli, Joanna Kolankowska poprosiła o pomoc prawników Ordo Iuris, którzy w jej imieniu złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw z art. 241 KK oraz 212 § 2 KK.

Wyrokiem Sądu Rejonowego we Włoszczowie z dnia 6 marca 2018 r. postępowanie wobec trzech młodych mężczyzn, którzy oblali farbą pomnik w Rząbcu, zostało umorzone ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu.

Źródło: ordoiuris.pl

Przeczytaj też

PETYCJA w sprawie likwidacji komunistycznego obelisku w Rząbcu szkalującego Brygadę Świętokrzyską NSZ

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Ink mówi

    Kto te szambo kupuję i czyta lis

  2. Polak mówi

    tego lajdaka juz powinni aresztowac i do pierdla !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.