Opozycyjny think tank podgrzewa nastroje kłamstwem o planowanej likwidacji PKW.

fot. screen
7

Instytut Spraw Publicznych opublikował na swoje stronie internetowej sprawozdanie dotyczące zmian w ustawach o KRS, ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Znajduje się w nim taki oto zapis: „do zrozumienia całości zmian ustrojowych, w kierunku których zmierzają obecne propozycje partii rządzącej, trzeba również dodać toczące się prace nad projektem ustawy nowelizującej Kodeks wyborczy. Planuje się w nim, między innymi, likwidację Państwowej Komisji Wyborczej w jej obecnym kształcie. W nowej odsłonie członków PKW mieliby wybierać posłowie, co uczyniłoby organ powołany do organizowania wyborów oraz kontrolowania partii politycznych zależnym od tych samych polityków”.

Do tych rewelacji odniosła się rzeczniczka PiS, Beata Mazurek: – To bzdura i kolejny fake news.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy ISP chce jeszcze bardziej podgrzać nastroje i przy pomocy kłamstwa doprowadzić do kolejnych awantur na ulicach? Najwyraźniej taki właśnie jest plan. Kto bowiem stoi za tym  rzekomo „niezależnym ośrodkiem badawczo-analitycznym”? Oto nazwiska kilku osób związanych z tą fundacją: Jerzy Baczyński (redaktor naczelny postkomunistycznej „Polityki”), prof. Małgorzata Fuszara (współtwórczyni i kierowniczka Gender Studies na UW), Jarosław Kurski (zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”), Włodzimierz Cimoszewicz (TW „Carex”) oraz dwie gwiazdy na neomarksistowskim firmamencie, czyli prof. Monika Płatek i prof. Magdalena Środa.

Oczywiście, ISP otrzymuje wsparcie finansowe od Fundacji im. Stefana Batorego. Niestety,  na liście instytucji wspierających ISP znajduje się też Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Chyba najwyższa pora, żeby PiS przestał wspierać instytucję produkującą antyrządowe fejki.

Źródło: pap, isp.org.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. M. mówi

  Przypominam, że np. przed wyborami zapewniano, że Macierewicza, któremu nie ufa blisko80% Polaków, który budzi wiele kontrowersji a sprawuje pieczę nad tak ważnym resortem nie będzie w rządzie. A JEST. Zapewniano, że będą wzięte pod uwagę głosy przeciwników reformy edukacji. A nie były i nie będą. To jak można wierzyć osobom, które już nie raz złamały słowo?
  Ale czego można oczekiwać od portalu, gdzie niektórzy autorzy ukrywają się za pseudonimem.

  1. Tet mówi

   A ty nie umiesz sam mysleć? Musi ci jakas baba kompletnie niezorientowana podpowiadac co sie dzieje w Polsce? Nie daje ci domyslenia tysiace okradzionych i oszukanych ludzi podczas rzadow PO i PSL?
   Okradzieni z mieszkan Warszawiacy, spalony trup bojowniczki o prawa lokatorow p. Brzeskiej, zwykli ludzie wyrzucani z miesxkan do piwnic, do altanek na dzialkach, w tym samym czasie wypasione wille a nawet palacyki urzednikow warszawskich oraz prawnikow glejtujacych nieprawosci. Sądy ktore skazuja na areszt kobiete chora na cukrzyce bo zjadla batonik w sklepie i zapomniala zaplacic i pobłażliwe dla zbiorowych gwałcicieli, bo okazali sie synkami lokalnych kacykow. Tysiace ludzi okradzionych w piramidzie finansowej Amber Gold przy calkowitej bezczynnosci panstwa, prokuratury.
   Wielomilionowe wyludzenia VAT, na ktore urzedy celne i skarbowe za PO mialy przymykac oko. Kogo w ten sposob okradano?? Wszystkich Polakow! Kto napychał kabze? Wysoko postawieni złodzieje i mafia.
   To PiS chce zmienic i naprawic. Dlatego jest kwik swin odrywanych od koryta. A ty, jesli nie jestes swinia, włącz myslenie!

  2. M. mówi

   Ależ ja nie jestem zwolenniczką PO! Jestem za reformą, ale nie tą, bo utrwala, UTRWALA, to co jest teraz. Nie bądź naiwny, że PiS to zmieni.

   „A ty nie umiesz sam mysleć? Musi ci jakas baba kompletnie niezorientowana podpowiadac co sie dzieje w Polsce?” – właśnie ja myślę, bo nie jestem ślepym a wiernym wyborcą. Ja sama wcześniej głosowałam na PO i uważam, że definitywnie powinni być rozliczeni, ale tą reformą się tego nie dokona. Uderzy ona w nas jeszcze ostrzej niż rządy Platformy.
   Proszę, tu masz przykłady dla „zwykłych ludzi”, jakie to może mieć konsekwencje: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/RPO-do-poslow-tuz-przed-glosowaniem-ustawy-o-SN

   A ta „baba z USA” jest doskonale zorientowana, gwarantuję.

  3. test24 mówi

   Kiedy Pani „M” ma rację. PiS poprzednie rządy rozliczy, o to mogę być spokojny.

   „To PiS chce zmienić i naprawić”
   Zmienić chce napewno, ale nic tymi zmianami nie naprawi! Za to szeroko otwiera furtkę dla jeszcze gorszych bandziorów. Nawet jeśli nie w tym rządzie, to w następnym, bo przyszłe wybory może wygrać PO lub Nowoczesna i gdy oni zmienią sędziów na swoich, to będzie koniec Polski. Pierdnąć nie będzie można, bo pójdzie się siedzieć za „mowę nienawiści”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.