ONZ zakazuje urzędnikom używania słów „wojna” lub „inwazja” na Ukrainę. Mają stosować określenia „konflikt” lub „ofensywa wojskowa”

sala obrad ONZ w Genewie/ fot. Wikipedia
4

W poniedziałek (7.03.2022) pracownicy ONZ otrzymali mail z instrukcją dotyczącą opisywania wydarzeń na Ukrainie. – Używaj słów „konflikt” lub „ofensywa wojskowa”, a nie „wojna” lub „inwazja” w odniesieniu do sytuacji na Ukrainie – napisano w mailu, do którego dotarł Irish Times.

Pracownicy ONZ zostali też poinstruowani, żeby nie dodawali ukraińskiej flagi do osobistych i oficjalnych kont w mediach społecznościowych lub na stronach internetowych. Jako uzasadnienie podano konieczność „zachowania bezstronności” i „ryzyko utraty reputacji” przez urzędników ONZ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rzecznik ONZ Stéphane Dujarric wydał oświadczenie, w którym przyznał, że chociaż taki mail mógł zostać wysłany do personelu, to nie można uznać zamieszczonych w nim instrukcji uznawać za oficjalna politykę ONZ.

– Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że żaden e-mail nie został wysłany do pracowników z Nowego Jorku z tymi instrukcjami. Nie kwestionuję ważności tego e-maila, ale nie można tego uznać za oficjalną politykę wobec pracowników – napisał Dujarric w mailu przesłanym do Irish Times.

Źródło informacji: Irish Times

Zobacz też:

Katarzyna TS: Czy zbawca narodu prowadzi nas na wojnę?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin Malik mówi

  Wyobraźcie sobie co zrobiłby polski rząd gdyby Izrael postanowił napaść na Iran i w odwecie Iran posłałby rakiety na Izrael. Wtedy Żydzi mieliby świetną wymówkę aby posłać 1-2mln Żydów do Polski, a polski rząd przyjąłby ich kwiatami, dałby darmowe mieszkania, opieke lekarską, zasiłki. Polacy byliby już podludźmi.

  Gdy byłem w Polsce, jeszcze przed wojną, to w wielu miejscach czułem się jak obcokrajowiec we własnym kraju, a teraz to musi być rzadkość aby usłyszeć czysty j.polski. Ponadto zaczynają wprowadzać multi-kulti tylnymi drzwiami.

  PIS to zdrajcy, a miało być tak patriotycznie, co? Ciekawe jakie mają poparcie? Ciekawe jaka jest zbiorowa potęga polskiego IQ? Cóż, Polacy dali się sprzedać za 500zł.

 2. Hammurabi mówi

  ” Wszystko, co mogę powiedzieć to to że” to nie moja ręka…

 3. gary mówi

  Rzetelne dziennikarstwo nastawione w jedną stronę.

  Źródło informacji: Irish Times:

  „Późniejszy e-mail wysłany do personelu ONZ we wtorek rano, również widziany przez The Irish Times, sugeruje, że polityka językowa dotycząca Ukrainy została zaktualizowana, aby odwrócić początkowe wytyczne i umożliwić użycie słów „wojna” i „inwazja”.”

  Czemu pominąłeś ten fragment ? (pytanie retoryczne – nie oczekuje odpowiedzi).

 4. BP mówi

  A ja proponuję zakaz używania nazwy ONZ , bo to już nie jest organizacja tylko grupa pyszałków mających się za Boga, żadnych nieograniczonej władzy. W 2024 r okaże się czy to jest prawda …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.