Oni zostaną posłami Konfederacji. Lista

konwencja Konfederacji/ fot. screen
3
SKLEP-WPRAWO.PL

Znamy częściowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019! PKW opublikowała dane po przeliczeniu 91,92 proc. głosów. Według nich na PiS zagłosowało 44,38 proc. Polaków, na KO – 26,77 proc., na Lewicę – 12,34 proc., na PSL – 8,63, na Konfederację – 6,76 proc. Jeśli te dane się potwierdzą najmniejszą siłą w parlamencie będzie formacja Janusza Korwin-Mikkego, który może zostać marszałkiem seniorem, Grzegorza Brauna, który w okręgu rzeszowskim zdeklasował liderów opozycji oraz Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka.

Poseł partii Korwin, Jakub Kulesz, opublikował nazwiska polityków Konfederacji, którzy najprawdopodobniej zasiądą w poselskich ławach. Wśród nich: Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki, Grzegorz Braun, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz, Krzysztof Bosak, Krzysztof Tuduj, Michał Urbaniak, Krystian Kamiński oraz sam Kulesza. Na szczęśliwej liście nie ma uczestników debat wyborczych: Jacka Wilka i Sławomira Mentzena. To jeszcze może się zmienić.

 

Zastępca przewodniczącego PKW sędzia Sylwester Marciniak powiedział dziś, że pełne wyniki wyborów do Sejmu poznamy dzisiaj około godz. 18-20.

 

Przeczytaj także:

Reuters: „Zwyciężyła partia nacjonalistyczna”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Flex mówi

  Brawo. PIS został srodze ukarany za pychę i obrzydliwą propagandę. Teraz by odrzucać veto Senatu będą musieli szukać koalicjantów. Konfederacja wygrała „procami” przeciw medialnym armatom. Pan nagradza za szczerość i odwagę w głoszeniu prawdy przeciw wszystkim kłamcom. Obluzowywujcie nogi tego kanciastego mebla w Sejmie!

  1. Stanisław mówi

   A co ci takiego zlego uczynilo PiS, ze wydobylo Polaków z biedy i nędzy jaka zafundowali libertyni z PO ? Ja wybrałem Prawo i Sprawiedliwosc.

  2. Flex mówi

   Ja nie kwestionuję hurtem tego co robi PIS, tylko to, jak to robi. Już w 2007r. mówiłem, że byli jedyną partią która zrobiła coś dla ludzi – ulga PIT na dzieci i zniesienie podatku od spadków i darowizn. Natomiast ich żenujące partyjniactwo w stylu i metodach będące kalką PZPR, do tego wsparte obrzydliwą propagandą TVPIS jest tragikomiczne. PO 10 min. oglądania TVPISinfo można dojść do wniosku, że jedynym problemem w naszym kraju jest POKO i G. Schetyna. Nie ma problemów społecznych, gospodarczych, finansowych itp. Tylko miód i mleko… Do tego niszczenie konkurentów politycznych całą machiną aparatu rządowego i medialnego jak to robiono z Konfederacją. To, że inni byli czy są gorsi, nie usprawiedliwia łajdactw od nich „lepszych”. A te prędzej czy później zostają ukarane. I tyle. Pozdrawiam.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.