OMZRiK atakuje Morawieckiego i Andruszkiewicza: „ruch polityczny oparty na nienawiści do uchodźców i Żydów”

Kornel Morawiecki i Adam Andruszkiewicz/ fot. facebook
17

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (założony przez Rafała Gawła skazanego za oszustwa nieprawomocnym wyrokiem na 4 lata więzienia) zaatakował posłów Kornela Morawieckiego i Adama Andruszkiewicza. „Nasz Ośrodek obserwuje od pewnego czasu że w otoczeniu ojca premiera pojawiają się rasiści i członkowie skrajnej prawicy. Struktury nowej partii politycznej którą założył ojciec premiera Morawieckiego, buduje Adam Andruszkiewicz były szef faszyzującej organizacji Młodzież Wszechpolska. Człowiek, który słynie ze swoich nienawistnych, antysemickich i rasistowskich wypowiedzi. Z naszych obserwacji wynika że w ostatnich tygodniach Andruszkiewicz jeździ intensywnie po całej Polsce organizując ruch polityczny oparty na nienawiści do uchodźców i Żydów. Ruch ten ma być podwaliną pod budowę partii wspierającej premiera”- taki wpis pojawił się wczoraj na facebookowej stronie OMZRiK.

Co wywołało ten atak? Dlaczego OMZRiK postanowił uderzyć właśnie teraz? Wyjaśnienie znajduje się w pierwszej części wpisu. OMZRiK alarmuje: „Kornel Morawiecki: „W Jedwabnem powinno dokonać się ekshumacji”. O tym, że w Jedwabnem powinno dokonać się ekshumacji mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Kornel Morawiecki. Jak podkreślił, powinniśmy się dowiedzieć, ile osób zostało zabitych, a także kto i z jakich naboi strzelał. „Nie można Polski szantażować Holokaustem, bo Polska miała też swój Polokaust” – podkreślił marszałek-senior Sejmu. I dodał: „Nie możemy ustąpić i mówić, że jesteśmy sprawcami. Nie możemy godzić się na to. Jako zbiorowość – nie jesteśmy”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasz komentarz: Jak widać, wystarczy zaapelować o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem i natychmiast jest się stygmatyzowanym jako rasista, faszysta i antysemita. Każda próba rzetelnego zbadania, co naprawdę wydarzyło się w Jedwabnem, wywołuje wściekły atak ze strony „antyfaszystów”. Nic dziwnego. Jedwabieńskie kłamstwo to jeden z fundamentów holokaustowej hagady wykorzystywanej przez przemysł Holokaustu. Jednym ze strażników tej hagady jest najwyraźniej Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opluwający osoby, które domagają się wyjaśnienia zbrodni w Jedwabnem.

Przy okazji, długo jeszcze będziemy czekać na decyzję o wznowieniu ekshumacji? Przeprowadzenie rzetelnego śledztwa w tej sprawie to obowiązek polskich władz! Dalsze chowanie głowy w piasek niczego dobrego nie przyniesie.

Przypominamy, że trwa zbiórka podpisów pod petycją o delegalizację OMZRiK. Link do petycji TUTAJ.

Źródło: facebook

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Goj mówi

  Nie odnosicie wrażenia, że słowo „antysemita” zaczyna już tracić moc? Jest wypowiadane tyle razy, że przestaje budzić przerażenie, a lekki uśmiech zażenowania w stronę atakującego. A dla osób radykalniejszych zaczyna być już synonimem zdrowego rozsądku i wykształcenia.

  1. Krzysztof mówi

   Prawdziwi, profesjonalni historycy, jako znawcy żydowskiej hagady twierdzą, że:
   „Antysemitą nie jest ten, kto żywi niechęć do Żydów, tylko ten, kogo nienawidzą Żydzi”
   – to wszystko tłumaczy!

 2. Polak mówi

  nie ma przyzwolenia na opluwanie mojej Ojczyzny Polski ! kudlaci pozwalali sobie zbyt często i zbyt duzo na tego rodzaju pomowienia ! a franca lubnaer bedzie odpowiadac karnie !! jesli Panstwo tym łajnem nie zrobi definitywnie porzadku , powstana organizacje ktore z tym łajnem zrobia porzadek !!!

 3. anty kudlatym mówi

  co k..a ?! obserwuja nasze wypowiedzi ?!!! a jak taka suka , bladz !!! publicznie osrywa Polske nie widzimy zadnej reakcji slużb ?! co to k..a jest ?! to my Polacy u siebie jestesmy obserwowani i kontrolowani za wypowiedzi ?! a te lumpy z Afryki sa bezkarni ?! wasze nie doczekanie zacharskie mordy zaprzane !!!

 4. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  A co z językiem nienawiści i zachowań rasistowskich wobec organizacji prawicowych i katolickich? Może znajdzie się odpowiednia instytucja, organizacja pozarządowa, która zaskarżyła by wypowiedzi OMZRiK, bo właśnie to ta organizacja zachowuje się tak jak się nazywa czyli zachowuje się rasistowsko i ksenofobicznie wobec prawicowej większości obywateli kraju. Czas było by aby każde takie ksenofobiczne wypowiedzi były zaskarżane.

  1. Hammurabi mówi

   Czas by powołano do życia OMZAp. Ośrodek Monitorowania Zachowań Antypolskich. Ośrodek wyposażony w prawników, dysponujący solidnym zapleczem naukowym i logistycznym, niezależny od jakiejkolwiek partii politycznej. Myślę, że Polacy grosza na taki cel nie poskąpią. Ja jestem gotów a Ty Andrzeju?

  2. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

   Ja także jestem gotów wesprzeć

  3. Hammurabi mówi

   To już dwóch nas jest! Będą tysiące. Jestem głęboko przekonany, że jeśli taki ośrodek powstanie, dołączą różni ludzie, którzy już dają wyraz swojemu patriotyzmowi.
   https://www.youtube.com/watch?v=hTwSmfjeCbc
   https://www.youtube.com/watch?v=NLi6Eb6N4lc
   https://www.youtube.com/watch?v=DS9XBs4euQk
   To nie są małe grupki sprzedawczyków, finansowanych przez obce siły. To tysiące, dziesiątki tysięcy a nawet miliony ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą o swojej mocy. Ta moc jeszcze drzemie w nich. Żeby jej nie stracić, nie rozmienić na przysłowiowe „drobne”, konieczne jest ich zorganizowanie, połączenie i edukacja. Tu ukłon w stronę tych, którzy pomimo wielu wspólnych poglądów, zwalczają się wzajemnie skrobiąc „swoje rzepki”.
   Jak pisał Fredro:
   „Tak jest – zgoda,
   A Bóg wtedy rękę poda”.

 5. Pan Kracy mówi

  „pojawiają się rasiści” – Reduta Dobrego Imienia oskarża egzotyczny portal aż w Argentynie, a pod nosem padają publiczne oskarżenia kogoś o rasizm. Rzeczywiste oskarżenia czy pomówienia? Na obcych, daleko można „poujadać”, jak ktoś jest blisko – cisza. Michalkiewicz kiedyś zilustrował podobną sytuację: dwa psy wściekle na siebie ujadają, bo jest płot między nimi. Płot nagle się kończy i psy odchodzą w milczeniu na sztywnych łapach.

  Czy OMZRiK dalej będzie bezkarnie „ujadać”, czy milczenie w jego sprawie tylko go uwiarygadnia? Najbliższy czas pokaże, czy ważne jest karanie oszczerców, czy to tylko takie pitolenie dla naiwnej gawiedzi przed wyborami…

  1. Ada mówi

   Inny problem, który za siłą sprawczą powiernika , tj, młodego posła Andruszkiewicza tu się ujawnia, to odciąganie Narodowców.
   Dziel i rządz – to stara wypróbowana zasada.

 6. Spostrzegawczy mówi

  Zwykły żydowski bełkot. Olać ich, choć w Wolnej Polsce ta nienawistna organizacja będzie musiała być zdelegalizowana, a jej cały majątek skonfiskowany.

 7. Ania mówi

  Przecież były zbierane podpisy pod delegalizacją tej żydolewackiej organizacji terroryzującej propagandowo Polskę i co ? I hasa sobie dalej w najlepsze opluwając Polskę i Polaków, a PIS tylko udaje, że zwalcza lewacką ekstremę podczas gdy karze jedynie i szykanuje polskich patriotów – Jacka Międlara i Piotra Rybaka.

 8. Normalny mówi

  To kolejny dowód na to, aby natychmiast zlikwidować przepisy penalizujące za tzw antysemityzm, bo są nadużywane przez Żydów do walki przeciw mówieniu i ujawnianiu prawdy o nich samych a także przeciw obalaniu ich łgarstw i natychmiast wprowadzić surowe kary więzienia za antypolonizm i antykatolicyzm.

 9. Marcin mówi

  Czas zjednoczyc mlodych Polakow prawice i monarchistow Polska musi ponownie przywdziać koronę!!!

 10. Robert mówi

  Czyżby ten cały HWDOMZRiK w przestrzeni kosmicznej i przyziemne,gminnej wykrył październikowe wybory samorządowe i nastroje jakie mają wpływ na decyzje,zarówno przy urnach w Izraelu,jak również dzięki nim w Polsce?

 11. aleksander graf Pruszyński mówi

  Rozbeztwiliśmy naszych „starszych braci” i to zrobiła cała ” elita” od 1990 roku zdradzała i zdradza Polskę. Teraz zbieramy Żniwo.
  Winny są też tygodniki prawicowo-katolickie i wszyscy co chowali głowę w piasek.
  Jedyna chyba metoda to modlitwa do patronów spraw beznadziejnych:
  św Tadeusza Judy. św. Ekspedyta i św Rity.
  Aleksander graf Pruszyński

 12. goj mówi

  Mnie najbardziej uderzyło ograniczenie umysłowe w komentarzach na OMZRiK, gdzie wyzywają Pana Andruszkiewicza od „kilometrówek” i zarzucają mu przekręty na wiele tysięcy. Zapoznałem się z oświadczeniem Pana Andruszkiewicza w tej sprawie i porównaniem jego wydatków z „posłami” partii lewicowych. Poseł Andruszkiewicz nie dość, że wytłumaczył się z zarzutów logicznie i spójnie, to jeszcze udowodnił, że do czołówki „kilometrówek” mu baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo daleko i przodują w nich „posłowie” PO I Nowoczesnej. I lewaki mówią, że to oni są tymi mądrymi i sprawiedliwymi…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.