Okres Bożego Narodzenia po angielsku. Nachodźcy szturmują Wyspy Brytyjskie

Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii / Fot. Twitter
1

Okres świąteczny nie był najspokojniejszym dla brytyjskich służb granicznych. Muzułmańscy migranci zwiększyli swoją aktywność w tych właśnie dniach forsując nielegalnie granice Zjednoczonego Królestwa na pontonach i małych łodziach przepływając Kanał Angielski.

40 z nich zostało złapanych w dzień Bożego Narodzenia, kolejni byli zatrzymywani w drugi dzień świąt dzięki zwiększonej liczbie patroli na brytyjskich wodach. Zatrzymani przez brytyjskie i francuskie władze podawali się jako Irakijczycy, Irańczycy i Afgańczycy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wszystkie dowody wskazują, że akcja zaplanowana była przez zorganizowaną grupę przestępczą. Władze brytyjskie pozostają w bliskim kontakcie z francuskimi prowadząc wspólne śledztwo.

Kilka łodzi wyładowało o 2:40 rano w Folkestone w hrabstwie Kent, inne około 7:00 w asyście służb granicznych dotarły do wybrzeża Deal również w Kent. Natomiast około 5:50 służby wyłowiły z wody ponton z siedmiorgiem nielegalnych imigrantów próbujących dostać się do Brytanii.

Wzmożona aktywność nielegalnych migrantów prawdopodobnie powodowana jest strachem przed Brexitem i niemożnością przekroczenia granicy po nim. Mówi się, że po stronie francuskiej panuje wśród muzułmańskich przybyszów panika z tego powodu. To tylko pokazuje, że Brexit i rozwód z ZSRE powinien nastąpić jak najszybciej.

Przeczytaj także:

Pełni nienawiści walczymy z mową nienawiści! Kącik kom-kultury (2)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. michu mówi

    Jeśli wolno zapytać autora artykułu, który dał notkę o sobie. „Z wychowania Polak” a z urodzenia? ;).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.