Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2023

Fot. Youtube
9

PKW na swojej stronie internetowej ogłosiło dane z 100 proc. komisji: PiS – 35,38, KO – 30,70, Trzecia Droga – 14,40, Lewica – 8,61, Konfederacja – 7,16, Bezpartyjni Samorządowcy – 1,86 proc.

We wtorek przed godz. 8 rano Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki głosowania do Sejmu z 100 proc. komisji. Według tych danych PiS zdobyło 35,38 proc. głosów, natomiast Koalicja Obywatelska – 30,70 proc. Trzecie miejsce zajęła Trzecia Droga – 14,40 proc. Dalej znalazła się Nowa Lewica z wynikiem 8,61 proc. i Konfederacja z wynikiem 7,16 proc.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego; spośród nich najlepszy wynik zdobyli Bezpartyjni Samorządowych – 1,86 proc.

PiS wprowadzi do Sejmu 194 posłów.
KO będzie miała 157 posłów.
Trzecia Droga wprowadzi 65 posłów.
Lewica będzie miała 26 posłów. KO, Trzecia Droga i Lewica w sumie będą posiadać 248 posłów (na 460).
Konfederacja
wprowadzi do Sejmu 18 posłów.

Frekwencja w wyborach do Sejmu wyniosła 74,38 proc.

Komentarz wyborczy Jacka Międlara. Wyniki, frekwencja, Konfederacja i PJJ oraz… przedterminowe wybory [WIDEO]

Bosak, Mentzen – wyWiplerzać!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. stefan mówi

  No coz , tak to wychodzi chowanie Brauna jedynego ktory faktycznie jest antysystemowy ,

 2. Flex mówi

  Obawiam się, że teraz PAD będzie przeciągał na maxa powołanie nowego rządu. Trzeba dać szansę i czas spakować PISowcom manatki, „Gęsiarki” itp oraz „posprzątać” po sobie. by mogli opuścić posady Jak PBK – „z dobrodziejstwem inwentarza” Co do powołania premiera, gdyby to miał być jednak ktoś z PIS, to jedynie PJK. MM czy inni nie byliby w stanie prowadzić poważnych negocjacji koalicyjnych – wszystkie decyzje i tak musiałby zatwierdzać PJK i Nowogrodzka. Na razie jedyną widoczną zmianą jest przełączenie się politruków z TVPISinfo z trybu propagandy na tryb informacyjny. Podobny cud miał już miejsce miejsce gdy PAD zawetował ustawę sądowniczą. Pamiętam jak prowadzący TVPIS info po ogłoszeniu decyzji PADa totalnie zgłupieli i nie mając instrukcji jak to komentować, zaczęli po prostu czytać tylko informacje.

 3. Krzysztof mówi

  Jak to się możliwe, przez dwa lata podczas srovidu żyliśmy w kłamstwie, strachu bez opieki medycznej, nękami przez urzędników – gestapo czy esesmanów covidowych (policja). Byliśmy szczuci za brak szprycy a nawet zmuszani , szarpani i bici za brak szmaty na ryju. Pozamykali nas w gettach covidowych i ci sami co zgotowali nam taki los, doszli do władzy!!! Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

 4. Wladca mówi

  Trzeba byc wyjatkowa kurwa,zeby chodzic na wybory:partie dostaly wiecej pieniedzy za frekwencje.A covida to juz zapomnieliscie,polskie Schweinhunde??

 5. Wladca mówi

  Polak =Po-lack(e) ,Dlatego Panie Krzysztofie!

 6. Wladca mówi

  Wyjasnienie:Po= niem.tylek,dupa.Lacke=niem.szmata,przescieradlo.
  Polacke=pogardliwie ,zwlaszcza w czasie okupacji niemieckiej okreslenie Polakow,dosl.Szmata do Dupy(Dudy?)
  Schweinehund=pies zracy wlasne zygowiny i odchody,biblijny(ksiega Madrosci Koheleta) synonim glupca.(Jak pies wraca i zzerra wlasne wymioty,Tak glupiec wraca do wlasne glupoty.

  Polski wycieracz czyichs gowien ,wieczny lokaj ((patrz sluzalczy wyraz facjaty Dudy przy stole ,przy siedzacym prezydencie USA Trumpem.Duda stoi przy rogu stolu.Jak lokaj.
  Czekajacy,az mu spadnie niczym psu resztka z panskiego stolu i tlumy durniow pedzacych na juz dawno przyklepane wybory,w swych durnych
  Lbach myslacych o swojej waznosci,a w rzeczywistosci pedzacych Jak bydlo na rzez,polskie Tuczne swinie -Schweine-Hunde.Amen.

 7. Wladca mówi

  Lokaj=niem.Lakai Lacke,dosl.scieracz,wycieracz,slugus.
  Tak Niemcy okreslali Szefa sztabu generalnego Wehrmachtu ,gorliwego lokaja Hitlera ,Wilhelma Keitla,zbrodniarza wojennego,powieszonego w Norymberdze w 1946roku.

 8. Wladca mówi

  To brak elit i szlachty jest ciagle ta cecha charakteru lokajskiego Polakow ciagle na uslugach obcych.Dopoki to sie nie zmieni,narod polski zawsze bedzie przedmiotem a nigdy podmiotem polityki miedzynarodowej i wlasnej.
  Oto facit tej mojej pogawedki o swiniach,psach i lokajach.A co najgorsze te psy milcza,jak jeszcze u Lysiaka:“Cave tibi a Canem Muto“:Strzez sie milczacego psa.One tutaj ciagle sa.(Morawiecki Szpieg niemiecki)!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.