Ofiara kredytu frankowego oskarża premiera Morawieckiego: „Jest odpowiedzialny za śmierć mojego męża” [WIDEO]

Studio Polska/ fot. screen
5

Podczas programu Studio Polska padły bardzo ostre słowa pod adresem premiera Morawieckiego. „Premier Mateusz Morawiecki jest moralnie odpowiedzialny za śmierć mojego męża i za to, że od dziewięciu lat, jako żona samobójcy, walczę z Bankiem Zachodnim WBK i spłacam kredyt denominowany do franka szwajcarskiego” – powiedział kobieta, której rodzina padła ofiarą kredytu udzielonego przez bank, którego prezesem był Morawiecki.

„Dołożę wszelkich starań, żeby jako prezes Banku Zachodniego WBK, przyszedł na salę sądowa i odwołał kłamstwa, jakie wmawia ludziom od trzech lat” – powiedziała kobieta. Wyjaśniła, że pomimo wystosowanego w 2005 roku ostrzeżenia wskazującego, że kredyty frankowe są kredytami toksycznymi, Mateusz Morawiecki jako prezes banku zgodził się na ich udzielanie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Pan Mateusz Morawiecki jest kłamcą. Kiedy był w Davos kłamał do kamery mówiąc, że Bank Zachodni był jedynym bankiem, który tych kredytów nie udzielał, a ja jestem żywym przykładem na to, że Bank Zachodni za jego prezesury tych kredytów udzielał. Wrzuciliście kłamcę na fotel premiera” – powiedziała kobieta do obecnych w studio polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Przeczytaj też:

W. Podjacki: Rekonstrukcja czy destrukcja?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek NH mówi

  Frankowicze, o co wam chodzi? Banki to nie są instytucje charytatywne, też szukają zysku. Banki zmierzają w tym samym kierunku, co klienci: chcą zyskać. Frankowicze, zaciągając kredyty w szwajcarskiej walucie, również pokusili się o spekulację walutową

 2. Jacek NH mówi

  Cała prawda o frankowiczach. KNF: ciągle płacą mniej niż złotówkowicze. Jeśli ktoś w latach 2007-2008 wziął kredyt w złotówkach, a więc zachowywał się bardzo roztropnie i konserwatywnie, to wcale nie jest wygrany w stosunku do tego, który wziął kredyt frankowy

 3. lol mówi

  Banksterski trollu! Twoje pseudo-argumenty dawno zostały obalone! Wiedzą to wszyscy, którzy choćby trochę interesują się tym problemem!

 4. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Ja takiego kredytu nie mam, ale ma go moja córka. Na razie nie ma mowy o przewalutowaniu, ani jakichkolwiek zmianach w kredycie. Córka twierdzi że jak na razie i tak płaci mniej niż gdyby uzyskała porównywalny kredyt w złotówkach. I proszę ie nazywać mnie “banksterskim trollem”. Tak widzi sprawę swojego kredytu moja córka. Jak widzą inni swoje kredyty, to zupełnie inna sprawa. Pewnie trzeba te sprawy traktować indywidualnie, a nie grupowo.

 5. Janusz I mówi

  Nie oglądam już Studio Polska. Wkurza mnie pani Ogórek, która co chwilę pyta, co na to jej ulubieni dwaj a podobno już trzej lewacy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.