Odlot! Totalni chcą muzeum „opozycji ulicznej” w Warszawie

Paweł Kasprzak/fot. twitter
4

Warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej złożyli interpelację do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, w której apelują o utworzenie muzealnej ekspozycji dokumentującej działania „opozycji ulicznej”. „Od grudnia 2015 r. Polki i Polacy czynnie protestują przeciwko łamaniu prawa w Polsce. Setki tysięcy obywateli, dla których rządy prawa, wolności i prawa obywatelskie oraz silna pozycja Polski w Unii Europejskiej są najważniejszymi wartościami, cyklicznie uczestniczą w różnorakich demonstracjach i protestach przeciwko systematycznemu łamaniu prawa przez aktualnie rządzących Polską”- czytamy w interpelacji.

Według radnych z KO należy „dokumentować i prezentować” te działania poprzez utworzenie „stałego programu badawczego jej dokonań oraz wzbogacenie ekspozycji jednego z warszawskich muzeum o stałą wystawę poświęconej tej tematyce”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasz komentarz: Oczekiwania radnych z Koalicji Obywatelskiej uważamy za zbyt skromne. Program badawczy i ekspozycja muzealna to zdecydowanie za mało. Należy pomyśleć o bardziej wyrazistej formie upamiętnienia działań „opozycji ulicznej”. Proponujemy utworzenie muzeum figur woskowych z Mateuszem Kijowskim i Pawłem Kasprzakiem jako personifikacją Wolności prowadzącej lub na barykady, a właściwie na barierki. Zwiedzający mogliby też wziąć udział w przerzucaniu przez barierki woskowej figury kobiety-skrzata oraz zatrąbić na wuwuzeli w ucho woskowego policjanta. Zwiedzający byliby wwożeni do muzeum w bagażniku przez Joannę Schmidt, a po wystawie oprowadzałaby ich Joanna Scheuring-Wielgus. To by dopiero była atrakcja!

Przeczytaj też:

Paweł Kasprzak to chuligan Frasyniuka. Urządzał prowokacje już w latach 80.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Muzeum ciamajdanu w POlin na które nowo wybrany samorząd Warszawy przeznaczył by 500 miljonów złotych.Wyborcy totalnej opozycji będą zachwyceni.

 2. Janusz I mówi

  Totalny ma ząbki jak 3 perełki.

 3. orzech mówi

  Uważam, że jest to nawet niezły pomysł. Mam nawet propozycję lokalu i eksponatów jakie można by w takim muzeum wyeksponować. Lokal to więzienie w Sztumie, a eksponaty to najbardziej aktywni uliczni zadymiarze z opozycji

 4. Buran mówi

  Dobry pomysł. MUZEUM ZDRAJCÓW OJCZYZNY. A w środku cały panteon zdrajców, kolaborantów, złodziei i sprzedawczyków Polski. Tego chyba nigdzie nie mają.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.