Odlot! Scheuring-Wielgus wybiera się na synod i chce spotkać się z papieżem Franciszkiem

Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. twitter
5

– Zamierzam spotkać się z papieżem Franciszkiem i przekazać mu raport ws. pedofilii – powiedziała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus w rozmowie z gazeta.pl. – Moim celem jest doprowadzenie do dymisji episkopatu. Wielu biskupów w ostatnich latach ukrywało i przenosiło przestępców z parafii do parafii – mówiła posłanka partii TERAZ.

Scheuring-Wielgus zapowiedziała, że wybiera się na synod, który odbędzie się w lutym w Watykanie. – Już w lutym jesteśmy przygotowani na to, aby być podczas synodu papieskiego. Będą wszyscy biskupi z całego świata i my też tam będziemy. My, czyli wszystkie te organizacje, które nagłaśniają ten problem i mówią o tym – powiedziała. – Przygotowuję się do tego i zrobię wszystko, aby mi się udało. To nie ma znaczenia, którą drogą dostaniemy się do Franciszka, ale którąś na pewno.

Nasz komentarz: Skoro posłanka Joanka nie wie jeszcze jak dostanie się do papieża Franciszka, podpowiadamy: niech wjedzie do Watykanu w bagażniku samochodu jakiegoś biskupa. Ewentualnie może wykonać podkop albo przebrać się za zakonnicę. Pomysł pojawienia się na synodzie jest po prostu genialny. Tylko żeby Joanka nie zapomniała o wzniesieniu okrzyku „Dość dyktatury kobiet!”.

Źródło informacji i cytatów: gazeta.pl

Przeczytaj też:

Scheuring-Wielgus jak żydowski „król” getta Rumkowski: wydajcie swoje dzieci na śmierć

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr Bein mówi

  A pojedzie na zebranie rabinów ze skargą na ich pedofilstwo sankcjonowane przez Talmud?
  Na zjazd imamów ws. pedofilli wśrod nich, wpisanej w Koran?

 2. zxc mówi

  proszę…bez zdjec tej “pani”….jak tu pozniej jeść..

 3. Jacenty mówi

  Czy ta kobieta rzeczywiście jest zadeklarowaną katoliczką? Tylko wtedy miała by prawo walczyć o “czystość” moralną w szeregach Kościoła. Ale zdaje się, że równie dobrze mogłaby jeździć do Izraela ze skargą na rabinów amerykańskich wśród których pedofilia jest bardzo popularna.

 4. Jarek mówi

  co ona bierze?? musi nieźle sponiewierać. Może niech dealera zmieni.
  Każdy wie że nawet jakby cała Polska podpisała petycję o wymianę episkopatu to byłoby to walenie grochem o ścianę- KK to mafia z wielowiekową tradycją

 5. Rudy Kaczor Donadl mówi

  Jakby na nią głosował to bym się teraz ze wstydu spalił – żenada roku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.