Odlot Borusewicza: Święto Chrztu Polski jest antyeuropejskie!

Bogdan Borusewicz/ fot. screen
5

Podczas środowej (20.03.2019) debaty w Senacie nad ustawą o ustanowieniu Święta Chrztu Polski obchodzonego 14 kwietnia, wicemarszałek Bogdan Borusewicz (PO) wygłosił kuriozalne przemówienie, w którym dowodził, że ustanowienie tego święta ma wydźwięk antyeuropejski i nie służy wzmocnieniu chrześcijaństwa.

„Ja nie mam takiego wrażenia, że Polakom trzeba przypominać o chrzcie Polski, ja nie mam też takiego wrażenia, że tego typu uchwała uchroni nas od wszystkiego. Ja już wiem, o co chodzi, bo zastanawiałem się, o co chodzi w tej uchwale, kilkuzdaniowej zresztą. Otóż, chodzi zapewne o to, żeby dać odpór temu zgniłemu Zachodowi, zdeprawowanej Unii Europejskiej. Dlatego ta uchwała ma sens i dlatego powstała. Nie tędy droga! I nie jest to droga wzmocnienia chrześcijaństwa w Polsce. Na to wzmocnienie chrześcijaństwa w Polsce pracuje bardzo ciężko m.in. papież Franciszek. I nawet po to, żeby wzmocnić to chrześcijaństwo, przyjechał tutaj niedawno, w ubiegłym tygodniu, sekretarz stanu Parolin, kardynał Parolin. Bo ci, którzy rządzą w Kościele polskim, nie są zapewne nadzwyczaj chrześcijańscy. Dlatego przyjechał” –  oświadczył Borusewicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Dlaczego Borusewiczowi tak bardzo przeszkadza ustanowienie Święta Chrztu Polski? Przecież to właśnie chrzest był aktem włączającym Polskę do cywilizacji łacińskiej i czyniącym z niej pełnoprawnego członka „rodziny europejskiej”. Gdyby Mieszko I nie zdecydował się na przyjęcie chrztu, Polski po prostu by nie było. Czy Borusewicz tego nie rozumie? A może doskonale to rozumie i dlatego sprzeciwia się ustanowieniu tego święta? Kanclerz Merkel wezwała państwa członkowskie UE do zrzeczenia się suwerenności, więc nie należy świętować rocznicy wydarzenia, które było nie tylko aktem religijnym, ale również aktem politycznym umożliwiającym zbudowanie państwa polskiego. W eurokołchozie nie ma miejsca na takie manifestacje polityczno-religijne.

Globkurier [CPS] PL

Źródło cytatu: Twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Koniec żartów! Albo Polexit, albo witajcie w IV Rzeszy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  Borusewicz ma rację. Obecna Europa to projekt satanistyczny więc przypominanie jej o chrześcijańskich korzeniach sataniści odbierają jako antyeuropejskość.

 2. krzysiek mówi

  kim jest ten Borysewicz i czyje sprawy chce reprezentowac ?! wielokrotnie mogłiśmy sie juz przekonać , ze w czasie budowania struktur Soidarności wesz,ly w nie osoby antypolskie , wrogowie zmian , cwaniaczki .Póżniej aspirowali do Sejmu , Senatu i tez wielka porazka , dzialania antypolskie . Tylko pytanie , skoro widzimy , skoro mamy dowody idh antypolskich zachowań to dlaczego te kanalie nadal maja cos do powiedzenia i zajmuja bardzo wazne stanowiska w Polsce ?!! kiedy skonczy sie ta antypolska gra przez tych zaprzanców ?!

 3. Danuta mówi

  borusewicz ty stary zydokomuchu rozpędź się i pierd…lnij się swoim bełkotliwym łbem o mur! szkoda słow na temat tego jełopa, jurgieltnika kazdego kto mu jurgielt w danym momencie daje! poszli won szubrawcy! nie dośc, ze kornhauserduda z ciaputowiczem, gowinem i tym pradziadkiem własnych dzieci, jak mu tam, glinskim, lezą krzyzem przed zydami i oddają Polskę po kawałku, ile tylko zyd zapragnie, godzą się na kazde świnstwo, kłamstwo i manipulację historyczną jaką tylko zyd jest w stanie wyjazgotać to jeszcze i ten, bełkotliwy staruch, z tej UBckiej partii PEŁO – poko sroko koko czy jak im tam, postanowił wzmocnić wiernopoddanczy, pozbawiony nawet odrobiny wstydu i honoru przekaz polskojęzycznych zydów, szabesgojów i innych użytecznych idiotów! niech was wszystkich PO-PiS- i reszta partyjno – rządowo-parlamentarnych szubrawców, orwellowskich świn, święta ziemia pokryje!

  1. Jaca mówi

   Podzielam Pani zdanie. Trafienie w w samo sedno. Nic dodać nic ująć, pozdrawiam.

 4. olo mówi

  tak jest jak na poważne tematy zabiera głos absolwent liceum plastycznego…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.