Od przyszłego roku dodatkowe opłaty za posiadanie samochodu!

5

Rząd Donalda Tuska kontynuuje politykę Mateusza Morawieckiego – na dzisiejszej (29.02.2024 r.) konferencji prasowej wyznał wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak. Ta kontynuacja między wiąże się z polityką Zielonego Ładu, za którym między innymi kryją się dodatkowe opłaty za posiadanie samochodu.

Zobowiązania powzięte bez żadnej debaty, bez żadnej podstawy prawnej przez rząd Morawieckiego, że w Polsce będzie wykańczana mobilność indywidualna, możliwość posiadania i poruszania się pojazdami, jest kontynuowana przez obecny rząd. Zapowiedział to wprost wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta – powiedział Bosak i wyliczył jakie opłaty zostaną na nas nałożone już od przyszłego roku:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– dodatkowa opłata od rejestracji samochodów z silnikiem nieelektrycznym (od 2024 roku);
– coroczny podatek od własności, tj. posiadania samochodu (od 2025 roku).

Polityk za przykład podał Belgię, gdzie średni podatek od posiadania samochodu z silnikiem nieelektrycznym wynosi 650 euro w skali roku.

Zobacz także:

“Tusk kontynuuje politykę Morawieckiego!” Jacek Międlar gościem Sebastian Czaplińskiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Irek mówi

  Czyli samochód znów stanie się luksusem na który nie każdego będzie stać w kraju nad Wisłą

 2. Hammurabi mówi

  Gdyby Polacy nie byli tak poróżnieni a w większości zwyczajnie durni, odpowiedzią na takie poczynania rządu byłoby powstanie PPK czyli Polskiej Partii Kierowców. Do „posprzątania” jest więcej łajna niż w stajniach Augiasza. Od rozboju parkingowego w miastach, poprzez prawne idiotyzmy rowerowo-piesze, ubezpieczenia, po pozbawianie społeczeństwa podstawowych swobód a za jedną z nich uważam możliwość swobodnego przemieszczania się.
  Za kilka lat unia narzuci wszystkim jednakowe mundurki, wydzielone racje żywnościowe i prokreację dla wybranych chyba, że to ją wpierw szlag trafi czego jej serdecznie życzę.

 3. Boł mówi

  To jakiś koszmar, a debile śpią i udają, że to milutki sen…

 4. Adam mówi

  To ze sobie cos tam kolesie ustala nie oznacza ze wszyscy maja sie do tych ustalen stosowac.Tak ze nie podniecalbym sie tymi ustaleniami.

 5. Krzysztof mówi

  Teraz widzicie po co remontują drogi – dla kogo ? Dla transportu publicznego . Po co zmieniają tory kolejowe i produkują lepsze dla transportu publicznego , dlaczego wypierają prywatne busy i zastępują ich w miastach komunikacją publiczną – małymi kroczkami idą w tym kierunku , abyś zezłomował swój spalinowy samochód , może kupił elektryka , który finalnie jest droższy w eksploatacji , a utylizacja baterii prawie nie możliwa , która to zrobiona jest z bogactw tzw. ziem rzadkich. W końcu pozbawią nas pojazdów i powiedzą tak : po co tobie samochód jak szybko i sprawnie dojedziesz : naszą komunikacją ” , ale jak tylko ludzie podskoczą , zastrajkują , zablokują konta bankowe , nie będzie nic działać i będziesz jezdził na rowerze – może 20 km , albo więcej do pracy i tu nas mieć będą – masz nie fikać tylko wykonywać . Całkowita kontrola – nie widzicie tego ? NIE BĘDZIESZ MIAŁ NIC I BĘDZIESZ SZCZĘŚLIWY – TO ICH MASONÓW I ŻYDÓW DEWIZA – TOTALNE NIEWOLNICTWO I DEPOPULACJA – pamiętajcie , zasoby ziemi się kończą , kto ma być przy życiu ? Kto ma być chroniony , bo jest najważniejszy – 7YDZI – ot co !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.