Obywatelski projekt ustawy o likwidacji obowiązku szczepień skierowany do prac w komisjach sejmowych

Justyna Socha ze Stowarzyszenia STOP NOP/ fot. facebook
6

Obywatelski projekt ustawy o likwidacji obowiązku szczepień ochronnych trafi do sejmowych komisji zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. Za skierowaniem projektu do prac w komisjach głosowało 252 posłów, 158 było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Wniosek o skierowanie projektu do prac w komisji złożył klub Prawa i Sprawiedliwości. Platforma Obywatelska złożyła wniosek o odrzucenie projektu. Stanowisko rządu do projektu jest negatywne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– To jest dzień mojej porażki jako nauczyciela akademickiego – przyznał podczas sejmowej debaty Jarosław Pinkas, krajowy konsultant w dziedzinie zdrowia publicznego. -To, że w tej chwili debatujemy i mamy wątpliwości, co do programu szczepień, co do ich bezpieczeństwa, jest wynikiem prawdziwego błędu, błędu komunikacji ze społeczeństwem, przede wszystkim ze strony środowiska lekarskiego, ale także wszystkich polityków zdrowotnych – oświadczył Pinkas.

Projekt ustawy złożyło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”. Pod projektem podpisało się 121 tys. osób. Projekt przewiduję likwidację obowiązku szczepień ochronnych, proponując wprowadzenie zasady dobrowolności. Zakłada możliwość doraźnego nakładania przez ministra zdrowia lub wojewodę obowiązku szczepień w razie zagrożenia epidemicznego lub epidemii.

– Obecny system obowiązkowych szczepień łamie prawa człowieka – wyjaśniała Justyna Socha ze Stowarzyszenia STOP NOP podczas debaty sejmowej. – W razie wystąpienia powikłań, o których uprzedza sam producent, rodzic zostaje pozostawiony sam sobie. Sam rehabilituje i leczy dziecko – mówiła Socha.

Socha wskazała też, że system przymusu szczepień ochronnych w innych państwach zakwestionował Europejski Trybunał Praw Człowieka. – W świetle tych orzeczeń Polska łamie prawa człowieka. Europejski Trybunał Praw Człowieka wskazywał, że przymus szczepień ochronnych, z którym nieuchronnie wiąże się możliwość wystąpienia powikłań poszczepiennych, w tym także śmierć, narusza art. 8 europejskiej konwencji praw człowieka. Mówi on, że każdy ma prawo do poszanowania swojego życia prywatnego i rodzinnego – powiedziała Socha.

– Pełni nadziei obserwują nas rodzice z całego świata, którzy połączyli swoje siły w European Forum for Vaccine Vigilance, protestujący wspólnie na ulicach wielu państw jako koalicja International Revolution for Choice oraz 130 organizacji, które poparły wrześniowy apel do Światowej Organizacji Zdrowia o niezbędne dla bezpieczeństwa dzieci zmiany – mówiła Socha. Pełna treść wystąpienia Justyny Sochy TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: pap, stopnop.com.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. joorek mówi

  Zauważcie, że ruch STOPNOP najbardziej zajadle atakowany jest przez GW. Każdemu racjonalnie myślącemu powinno to zapalić czerwoną lampkę i skłonić do potraktowania serio argumentów STOPNOP.

  1. sten mówi

   Platforma tradycyjnie jak jeden mąż broni interesu niemieckiego przemysłu pseudo farmaceutycznego. Pan płaci wymaga- sługa musi . W chaosie dez- informacji cała sprawa przypomina wojne z Kartelami Tytoniowymi .

  2. joorek mówi

   Ludzie z Czerskiej nie potrzebują zlecenia od koncernów. Mogą to robić z czystej nienawiści do Polaków.

 2. Przemek mówi

  Tylko Państwo totalitarne zmusza ludzi do eksperymentów na własnym ciele. Moje ciało moja sprawa, mogę się leczyć u doktora albo u znachora, wolny człowiek ma do tego prawo. Kiedyś doktor Mengele teraz rządy robią dokładnie to samo, szczepią nas nie wiadomo czym i nie wiadomo jakie skutki z tego wynikną. A jak ktoś tak wierzy szczepionkom to czego się boi, nawet w pandemii te cudowne szczepionki go ochronią.

 3. Zbyszek mówi

  Jako absolwent Akademii Medycznej uważam szczepionki za dobre rozwiązanie ale : !!!
  1. Primum non nocere !!!
  2. Producent musi !!! ponosić wszelkie konsekwencje działań niepożądanych, po prostu musi płacić za koszty leczenia, rehabilitacji i ewentualne dożywotnie renty i to bez żadnej dyskusji.
  3. Dlaczego nasze prawo pozwala, żeby od każdego z nas, a przede wszystkim od rodziców dzieci żądać podpisania oświadczenia, że sami bierzemy pełną odpowiedzialność za skutki szczepienia ??? !!!
  4. Jeśli Państwo nakazuje obowiązkowe szczepienia, to również to Państwo w pierwszej kolejności ponosi wszelkie tego konsekwencje. Po prostu musi płacić za koszty leczenia, rehabilitacji i ewentualne renty i to bez żadnej dyskusji. Potem niech sobie dochodzi roszczeń od producenta.
  5. Dlaczego szczepionki obowiązkowe i nie tylko w Polsce, w większości nie zostały zarejestrowane do użytku w Niemczech, a przypuszczam, że również w wielu innych krajach ?
  6. Dlaczego nadal konserwantami w szczepionkach są związki chemiczne zawierające atomu rtęci ?!!! proszę, niech nasz „genialny” konsultant krajowy powie ile w ciągu pierwszych siedmiu lat życia dziecka otrzymuje ono w szczepionkach konserwantów. Jakie są rzeczywiste działania tych konserwantów.
  7. Dlaczego nie podaje się w mediach do publicznej wiadomości ile jest i jakich rocznie NOP.
  8. Lepiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć, ale lek nie może powodować choroby, inwalidztwa, kalectwa.

  1. Ada mówi

   Po pierwsze, PANI JUSTYNA SOCHA zasługuje na ogromną wdzięczność za swoje działanie oraz nie mniejsze poparcie, a wraz z nią wszyscy ludzie walczący wespół o zdrowotne dobro całego naszego społeczeństwa. Ta kobieta udowodniła, że nie siedzeniem i biadoleniem wykuwa się każdy ważny społecznie sukces, ale walką, protestem – i, co warto podkreślić – to KOBIETA!
   Po wtóre, powyższy Twój, Zbyszku wpis jest istotny, właśnie jako zdroworozsądkowy z punktu widzenia lekarza. Zgadzam się, pierwotnym zamysłem wprowadzenia szczepionek miała być ochrona przeciwko trudnym chorobom, czy wręcz epidemiom itp. Kiedyś! Dzisiejsze czasy przyniosły zupełnie inne, nie medyczne priorytety… Choroby, poszczepienne zgony, czy kalectwo! Zaślepienie szeroko rozbudowanym systemem zysków, który płynie od każdego przymuszanego, niczemu niewinnego człowieka dotąd, dokąd on jeszcze w swym trwaniu musi(!) podstawiać swoje ciało tym morderczym eksperymentom! Obawiam się, że wielu lekarzy wie i myśli normalnie, ale…musi-tkwiąc w tym szyderczym systemie-działać wg wymaganych kryteriów. Tym bardziej, wielki szacunek oraz wdzięczność dla lekarzy, którzy mają odwagę apelować, przeciwstawiać się i walczyć z tym złem, które z całą świadomością ich samych nie dosięga!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.