Obywatele RP pod ochroną sądów. Za blokowanie wjazdu do Sejmu dostali karę… nagany!

fot. twitter
1

Jedna z Obywatelek RP, Iwona Wyszogrodzka, która w piątek ubliżała posłance Krystynie Pawłowicz, pochwaliła się na facebooku wyrokiem, jaki w jej sprawie wydał sąd po lipcowej blokadzie wjazdu do Sejmu. Wyszogrodzka, która „tamowała i utrudniała ruch uliczny na drodze w ten sposób, że siedziała na w/w wjeździe” otrzymała od sądu karę nagany oraz została zwolniona z zapłaty kosztów sadowych. Taki wyrok usłyszał też jej kolega.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czym jest kara nagany? To takie pogrożenie palcem i powiedzenie „proszę więcej tego nie robić.” Kara nagany ma charakter swoistego potępienia moralnego sprawcy za popełnione wykroczenie. Naganę można orzec wtedy, gdy ze względu na charakter i okoliczności czynu lub właściwości i warunki osobiste sprawcy należy przypuszczać, że zastosowanie tej kary jest wystarczające do wdrożenia go do poszanowania prawa i zasad współżycia społecznego.

Czy po otrzymaniu kary nagany Wyszogrodzka została „wdrożona do poszanowania prawa”? Oczywiście, że nie. Wyszogrodzka uczestniczy we wszystkich zadymach organizowanych przez Obywateli RP, m.in. w piątek wzięła udział w blokadzie wyjazdu z Sejmu i ubliżała posłance Pawłowicz, a na swojej stronie fb nawołuje do udziału w blokadzie Senatu we wtorek.

Kim jest Iwona Wyszogrodzka? To key account manager w dziale sprzedaży firmy outdoorowej Braughman Group Media odpowiedzialna za sprzedaż nośników reklamy outdoorowej segmentu super Premium. Wcześniej pracowała w A2 Multimedia, należącej do ATM Grupy i Agory spółce produkującej formaty wideo do Internetu, oraz zajmowała się komercjalizacją projektów w Grupie TVN.

Źródło: facebook, wirtualne media.pl, indor.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jarek mówi

    to kolejny dowód na to jakie mamy sądy i że reforma sądownictwa jest potrzebna jak powietrze do oddychania

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.