Obrzydliwy artykuł Olgi Tokarczuk w NYT: Polska jako kraj prawicowych populistów pełnych nienawiści

Olga Tokarczuk/ fot. youtube
24

New York Times opublikował artykuł Olgi Tokarczuk pt. „Prezydent miasta zamordowany. Kraj pełen przemocy”. Obraz Polski, jaki nakreśliła Tokarczuk, z pewnością wzbudzi przerażenie i grozę wśród czytelników. Zostaliśmy pokazani jako dziki kraj, którego władze tolerują przemoc, agresję i „mowę nienawiści”. Rezultatem jest morderstwo polityka popierającego wspaniałą charytatywna imprezę, czyli WOŚP.

„Orkiestra jest symbolem trzech dekadach cywilizacyjnej zmiany i postępu naszego kraju w kierunku lepszego, spokojniejszego, dostatniego i wolnego świata. Orkiestra stała się także znakiem wzajemnego szacunku i wielkoduszności, choćby przez jeden dzień w roku” – pisze Tokarczuk. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz to według niej „nowoczesny konserwatysta i doskonały lokalny urzędnik”, który „przeciwstawiał się parafianizmowi z otwartością serca i umysłu”. „Jego morderstwo stanowi atak na wizję liberalnej, postępowej Polski” – stwierdza Tokarczuk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten ucukrowany obrazek WOŚP i Adamowicza został w artykule zestawiony z czarnym, ohydnym obrazem „prawicowej nacjonalistycznej partii PiS” oraz „populistów”. Według Tokarczuk TVP posługuje się „agresywnym i zniesławiającym językiem” wobec opozycji i „każdego, kto myśli inaczej niż partia rządząca”; policja nie reaguje na zgłoszenia dotyczące mowy nienawiści i akceptuje antysemityzm; księża milczą i są cyniczni; populiści używają nienawistnego i agresywnego języka oraz „sięgają po kozła ofiarnego”, którym są „zwariowani lewicowcy, miłośnicy queer, Niemcy, Żydzi, marionetki Unii Europejskiej, feministki, liberałowie i każdy, kto wspiera imigrantów”.

„Ciało reaguje na agresję werbalną za pomocą odruchów. Skręca się w małą kulkę i zaczyna się pocić pompując adrenalinę. Jeśli zdarza się to wielu ludziom naraz, to jesteśmy w stanie mentalnej wojny, gdzie zamiast pociskami strzela się słowami. Wierzę absolutnie, że słowa muszą być traktowane jako broń materialna, a każda inwektywa lub groźba jako przemoc i agresja” – pisze Tokarczuk.

Taki obrazek Polski idzie w świat. Jak widzicie, lewicowa propaganda nie zasypia gruszek w popiele. Zabójstwo Adamowicza jest z premedytacją wykorzystywane do zohydzania i dehumanizowania szeroko pojętej polskiej prawicy. Dzień w dzień sączy się ludziom do głów przekaz o ohydnych populistach, przez których właśnie zginął wspaniały urzędnik „przeciwstawiający się parafianizmowi z otwartością serca i umysłu”. Pranie mózgów trwa.

Cały artykuł Olgi Tokarczuk TUTAJ.

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Owsiak powrócił, igrzyska trwają, publika zachwycona

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Kobito – zacznij od siebie. Na początek zrób porządek ze swoją łepetyną bo wygląda jak snopek siana.

  1. Zbulwersowany mówi

   Co na głowie to i w głowie, a więc faktycznie siano.

 2. Stop antypolonizmowi mówi

  Jakoś dziwnym trafem tej lewaczce, widzącej wszędzie antysemityzm i faszyzm, nie przeszkadza taka banderowska Ukraina. Pewnie nie dziwi, skoro Tokarczuk to ukrainka i miłośniczka bandery, plująca na Polskę.

  1. Ania mówi

   Żydowka ukraińskiego pochodzenia.

  2. RRERER mówi

   UKRA BYLI W KAZDYM OBOZIE SMIERCI WLACZNIE Z AUSCH . 2 . ZABLILI LEKKO 4 MILIONY ZYDOW.

 3. zyz mówi

  Niezwykle silne subiektywne skrzywienie procesów percepcji – przypadek doskonale nadający się do zamkniętego leczenia psychiatrycznego przez wiele, wiele lat!

 4. orzech mówi

  Czy za granicą nie ma już żadnych gazet, które wydrukowały by właściwą wersję wydarzeń w Polsce? Czy nie ma u nas dziennikarza, który napisałby jak jest naprawdę w Polsce i wydrukowałby to w zagranicznych mediach?

  1. julek mówi

   Niestety, nie udało się odnaleźć tej strony

   Nie udało się połączyć z serwerem pod adresem „www.www.kontrowersje.net”.

   Można sobie pisać….tak jak wyżej…

  2. julek mówi

   Można sobie pisać, można plastusie robić, czy prowadzić program, bez wytycznych,
   Panie Rachoń wróć, błagamy z plastusiami i nieprzeciętnie zdolną artystką p Pielą!

   https://www.www.kontrowersje.net/

   Nie udało się połączyć z serwerem pod adresem „www.www.kontrowersje.net”.

 5. luke mówi

  gdyby była facetem to by była obżezana, a tak pozostaja tylko domysły….

  1. julek mówi

   Chrzczeni scyzorykiem, we wszystkim są najlepsi, zdobywają we wszystkich kierunkach, Oskary, nagrody, wyróżnienia, przecież goje to nie ludzie!
   Fałszywa flaga:
   https://www.youtube.com/watch?v=l5R2WlmBHB0

  2. Robert B. mówi

   No. A potem… A potem jest Aj i Waj na cały świat, gdy miarka się przebiera… W regularnych odstępach historycznych…

 6. janek mówi

  hehehe, żydowski tour po żydowskich mendiach:). Jesteście rozczarowani poziomem plugastwa?

 7. Robert B. mówi

  Ta „autorka Ksiąg Jakubowych” dobrze wie, do KOGO przemawia i CZEGO jej dobrodziej oczekuje…

 8. Mb mówi

  Co za kutwa! Szmacianym dolarem zapłacili to i się gówno znalazlo

 9. d. mówi

  trzecie pokolenie AK musi się wciąż bić o prawdę, o Polskę, o Polską RAcję STanu z trzecim pokoleniem chazarosowietów, których przedstawicielami są takie tokarczuk, wyszynskie, owsiaki, hartmany, bilewicze, grabowskie i setki innych. to babsko z potarganym łbem winno zostać pozbawione wszelkich funkcji w instytucjach panstwowych! jezeli rząd a scislej minister Glinski i minister Gowin dalej będą utrzymywali polakozercow za nasze Polaków pieniądze to PiS wybory przegra! czekamy na wywalenie polonofobów, polakożerców. Mickiewicz powiedziął – trzeba Dom oczyścic z śmieci! Wypełnijcie lanserzy ministerialni wreszcie Jego testament! Za co bierzecie pieniądze! DOŚĆ!!! ZA DUZO INTERESÓW SIĘ KRĘCI NA SMIERCI ADAMOWICZA I TO WYŁĄCZNIE PO STRONIE LEWAKÓW………., FACET ZOSTAŁ ZAPEWNE ZAMORDOWANY NA ZLECENIE. INTERESANCI POTRZEBOWALI OFIARY A ON BYŁ WYWALONY Z PO, NAMASCIŁ SIĘ SAMOISTNIE NA KRÓLA MAŁEJ SYCYLII – JAK NAZYWANY JEST GDANSK, CHCIAŁ WOLNEGO MIASTA GDANSKA ITD. ITD. WIĘC KOMUŚ ZE SWOICH SIĘ NARAŻAŁ …………..

 10. amerro mówi

  KOLEJNA PASKUDA, NIEDOMYTA, NIEUCZESANA, PERMANENTNY FLEJTUCH POLAKOŻERCZY! BRRR! CO NA TO MINISTER GLINSKI? WSZAK TO JEGO PODWŁADNA, KTÓRĄ ON CHĘTNIE KARMI SUTYMI PODATKAMI ZABRANYMI POLAKOM!!!??

 11. ALICJA NAPOLI mówi

  OLGA TOKARCZUK NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY ZE PELNI TYLKO ROLE POZYTECZNEJ IDIOTKI .DZIEKI TAKIM POZYTECZNYM IDIOTOM POLSKI JUZ NIE MA……

 12. Woda mówi

  Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Muszę wyrazić uznanie za Twoje działania . Koniecznie będę polecał to miejsce i regularnie odwiedzał by poczytać nowe rzeczy.

 13. wodawfirmie mówi

  Świetnie napisane. Chciałbym podziękować za Twoje działania. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wpisów 🙂 Gratki. Będę częściej zaglądał.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.