Obrońcy kościoła w Poznaniu zaatakowani nożem i trzonkami od siekier. Jedna osoba ranna [WIDEO]

atak na kościół w Poznaniu/ fot. screen
3

We wtorek wieczorem (27.10.2020) obrońcy kościoła Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry w Poznaniu zostali zaatakowani nożem i trzonkami od siekier. Jedna osoba została zraniona w nogę. Informację o ataku i zranieniu potwierdza podkom. Piotr Garstka z zespołu prasowego poznańskiej policji.

Nagranie z ataku zostało zamieszczone w Internecie. Widać na nim grupę zakapturzonych agresorów atakujących osoby przy drzwiach kościoła. Jeden z obrońców świątyni mówi w rozmowie z Radiem Poznań, że zostali zaatakowani gazem łzawiącym i chcieli zabarykadować się w kościele. – Kiedy się wycofywaliśmy, zaatakowano nas drewnianymi trzonkami od siekier i raniono jednego z nas nożem w nogę – wyjaśnia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Radio Poznań informuje, że po opublikowaniu artykułu na temat ataku dziennikarze otrzymali mail z pogróżkami. – Przyjdziemy pod wasze domy i wyrazimy swój sprzeciw, a wasi sąsiedzi już na zawsze będą wiedzieć, że jesteście przeciwko Polkom i Polakom – napisano w mailu podpisanym „Szalejąca Błyskawica”.  Kolejne maile, nadesłane w odpowiedzi na propozycję wypowiedzenia się przez autora anonimu na antenie, są bardziej agresywne i wulgarne. – To jak, wyje..sz to, czy inaczej działamy? Zdementuj to, bo będziesz miał krew niewinnych ludzi na rękach.

Do ataku na obrońców kościoła w Poznaniu odniósł się poseł Robert Winnicki. – Propaganda Lewicy i propaganda Koalicji Obywatelskiej właśnie w ten sposób działa dzisiaj na ulicach polskich miast. Macie już dzisiaj krew na rękach. A wy, z wicepremierem Kaczyńskim na czele, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, jesteście odpowiedzialni za to, że cztery dni dochodzi do profanowania świątyń na terenie całego kraju, a policja stoi biernie i przygląda się temu. A pan (zwraca się do Jarosława Kaczyńskiego – przyp. red) po czterech dniach, widząc, że tylko narodowcy, kibice, katolicy biorą się za to, wreszcie wezwał swoich działaczy do akcji. Ale to nie działacze są tutaj na pierwszym miejscu. Na pierwszym miejscu są służby bezpieczeństwa, które powinny działać i chronić kościoły, a nie pozwalać na te ekscesy – powiedział Winnicki z mównicy sejmowej.

Źródło informacji: Radio Poznań, YouTube, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Granica została przekroczona

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Kaja Godek zawiadomiła policję. Zobacz, co ujawnił Warszawski Strajk Kobiet.

  2. Hania mówi

    To jest cyniczna perfidna gra pisobolszewi. Kaczy szczuje jednych na drugich. Boję się myśleć co będzie dalej.

  3. Magda mówi

    Mieszkam w Stanach i pierwsze co zrobilam po przyjezdzie to Polski to zalatwilam sobie giwere. Kazdy powinien miec i tzymac gdzies pod podloga. Znowu nam przyszlo walczyc..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.