Obrońca esbeckich emerytur kandydatem SLD na prezydenta Warszawy

Andrzej Rozenek/ fot. youtube
4

Jeszcze dwa dni temu kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Warszawy był Andrzej Celiński. W czwartek rekomendacja została cofnięta po tym, jak Celiński naubliżał Janowi Śpiewakowi – kandydatowi z ramienia koalicji, w której skład wchodzi m.in. Partia Razem i Zieloni.

W piątek (27 lipca) wiceszef SLD Sebastian Wierzbicki poinformował, że kandydatem tej partii będzie Andrzej Rozenek, były poseł z ramienia Ruchu Palikota, od 1997 r. związany z tygodnikiem „NIE” Jerzego Urbana (od 2006 do 2011 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego).

W ostatnim czasie Rozenek przypomniał o sobie opinii publicznej angażując się w obronę emerytów mundurowych. „Pokrzywdzeni represyjną ustawą odbierająca emerytury mundurowym. PiS ich skazał. 12 osób już nie żyje” – to komentarz Rozenka do jego spotkania z byłymi funkcjonariuszami SB z Rzeszowa. „Emeryci mundurowi, którym PiS ukradł emerytury. Kolejne spotkanie, sala pęka w szwach” – komentował spotkanie z byłymi esebekami w Nowym Sączu.

Jako pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, Andrzej Rozenek przedstawił w Sejmie (22 marca br.) projekt obywatelskiej ustawy nowelizującej ustawę dezubekizacyjną. Podczas wystąpienia Rozenek zaapelował o minutę ciszy dla uczczenia 37 funkcjonariuszy komunistycznego aparatu, którzy – jak stwierdził – „odeszli” na skutek tej ustawy. Posłowie PO i Nowoczesnej ochoczo odpowiedzieli na jego apel. Projekt został odrzucony w pierwszym czytaniu.

SKLEP-WPRAWO.PL

Źródło informacji: twitter, pap

Przeczytaj też:

Koalicja lewaków do wyborców Kukiz’15: Głosujcie na nas!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Normalny mówi

    Jest to całkowicie nienormalne, żeby w kraju, w którym podobno mieszka 95 % katolików władzę sprawowali antykatolicy – żydomasoni, poganie, innowiercy i psychopaci. Najwyższy czas, żeby oddolnie powoływać a zarazem reaktywować rycerstwo na wzór średniowiecznego, które będzie implementować prawa państwa katolickiego a zarazem sprawować realną władzę w Ojczyźnie. Stop patologiom i schizofrenii !

  2. bbb mówi

    Ja też popieram. Problem w tym , że niestety wielu katolików jest tylko z nazwy. Przypomina mi się wypowiedź ks. Piotra Glasa opisującego jego rozmowę z szatanem. Szatan ocenił , że niewielu z obecnych na mszy jest prawdziwie oddana Bogu.

  3. Czesław mówi

    Wygląda na to że odżyła walka pomiędzy „Chamami i Żydami” ciągnąca się od lat 1968 r.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.