„Obozy były polskie”. Skandaliczne tłumaczenie przemówienia premiera Morawieckiego na YouTube

fot. twitter
6

Tak skandaliczną sytuację trudno sobie wyobrazić. W angielskich podpisach do wczorajszego przemówienia premiera Morawieckiego opublikowanego na YouTube zdanie „obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie” zostało przetłumaczone „Camps where milions of Jews were murdered WERE Polish”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kancelaria Premiera wydała w tej sprawie oświadczenie: „Informujemy, że błędne tłumaczenie na język angielski napisów w oświadczeniu premiera @MorawieckiM, powstało w wyniku automatycznego tłumaczenia serwisu YouTube. Wszystkie napisy w filmie zostały obecnie wyłączone, razem z serwisem YouTube pracujemy nad rozwiązaniem problemu.”

Może ta sytuacja w końcu skłoni rząd RP do zajęcia się skandalicznymi praktykami stosowanymi przez YouTube? To już nie tylko cenzura, ale działanie na szkodę państwa polskiego. Czy YouTube poniesie konsekwencje tej skandalicznej manipulacji?

Źródło: twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zdzisław mówi

  YOU , YOU to tuba syjonistów

 2. Robert B. mówi

  Do takich „pomyłek” i wielu, wielu, wielu innych rzeczy… prowadzi zadawanie się z żydostwem, z tego typu mentalnością. Proponuję jeszcze bardziej zintensyfikować stosunki polsko-szitooooskie, a zobaczycie, CZYM oni są w pełni. Ja to już wiem teraz i mi wystarczy.

 3. michu mówi

  No chyba nikt przytomny nie wierzy że to był przypadek 😉

 4. goj mówi

  Ojojoj, błąd w tłumaczeniu. Dziwne, że błędy na JewTube dotyczą tylko Polski – a to prawicowy film się „źle oznaczy” i trzeba go usunąć, a to tłumaczenie się źle zrobi, a to ktoś ma prawa autorskie do filmu robionego przez IPN…

 5. Mariusz mówi

  naprawde automatyczne tlumaczenie? to jest automatyczne tlumaczenie „the camps in which millions of Jews were murdered were NOT Polish” przez Google translate. Widac roznice?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.