Obowiązkowe szczepienia kowidowe w Unii Europejskiej? Przewodnicząca KE nie wyklucza takiego rozwiązania

przewodnicząca KE Ursula von der Leyen/ fot. screen
10

W środę (1.12.2021) przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, powiedziała, że kraje UE powinny rozpocząć debatę na temat wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw Covid-19, ponieważ zbyt wiele osób nadal odmawia przyjęcia preparatu.

– Dwa lub trzy lata temu nigdy bym nie pomyślał, że będę świadkiem tego, co widzimy teraz, że mamy tę okropną pandemię, mamy szczepionki ratujące życie, ale nie wszędzie są one odpowiednio stosowane. To powoduje ogromne koszty zdrowotne – powiedziała von der Leyen.

Przewodnicząca KE podkreśliła, że jedna trzecia populacji Europy nie jest szczepiona. – To 150 milionów ludzi. To dużo bardzo dużo – powiedziała. – Zrozumiałe i właściwe jest prowadzenie dyskusji o tym, jak możemy zachęcać i potencjalnie myśleć o obowiązkowych szczepieniach w Unii Europejskiej. To wymaga dyskusji, to wymaga wspólnego podejścia, ale myślę, że jest to dyskusja, którą trzeba prowadzić – stwierdziła von der Leyen.

Metodą małych kroczków wchodzimy w etap obowiązkowych szczepień przeciw infekcji wirusowej o śmiertelności ułamka procenta. I to w sytuacji, gdy te eksperymentalne preparaty, które miały być cudownym eliksirem, okazały się tak „skuteczne”, że już podaje się trzecią, a nawet czwartą dawkę. I to po trzech miesiącach!

ZOBACZ: Wielka Brytania: trzecia dawka szczepionki trzy miesiące po drugiej, czwarta dawka dla osób z osłabionym układem immunologicznym

Według danych Ministerstwa Zdrowia w czwartek (2.12.2021) zmarły w Polsce 143 osoby „po pełnym zaszczepieniu”, z czego 54 na Covid, a 89 „ze współistnieniem Covid”. Średnia weku zmarłych to 77 lat. To prawie 30% wszystkich 502 zmarłych tego dnia „na Covid” i „ze współistnieniem Covid”.

Ministerstwo nie podaje średniego wieku zmarłych niezaszczepionych, jak również nie podaje, co oznacza „pełne zaszczepienie”. Jeśli uznać, że chodzi o osoby zmarłe po 14 dniach od przyjęcia drugiej dawki, to wśród zmarłych określanych jako niezaszczepieni, znajdują się również osoby, które przyjęły pierwszą dawkę, a nawet osoby, które przyjęły dwie dawki, ale zmarły przed upływem dwóch tygodni od zastrzyku. Jedno jest pewne – szczepionki nie zatrzymały pandemii, a Ministerstwo Zdrowia ukrywa dane.

Źródło informacji: euronews.com, Twitter

Zobacz też:

SKANDAL! Premier Morawiecki zaleca wysyłanie niezaszczepionych pracowników na pracę zdalną lub na zaplecze

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. pazur mówi

  A dla opornych co – obóz koncentracyjno – izolacyjny czy rozstrzelanie na miejscu? Szkoda że UvdL nie przejmuje się tak innymi chorobami trawiącymi EU np nowotworami.

 2. Sramnaobostrzeniapis mówi

  Jak chcecie majdanow na ulicach to proszę bardzo

 3. Rebih mówi

  To prosty zabieg: KE nakłoni państwa do wprowadzenia dotkliwych kar (finansowych, ew. więzienia) dla niezaszczepionych i przepisów uniemożliwiających unikanie przymusu poprzez np. zmianę kraju pobytu. Szczepienia pozostaną “dobrowolne”, przymusu bezpośredniego nie będzie, jedynie druzgocące kary. Winnych też nie będzie: rządy będą wskazywały, że to regulacje unijne, Unia, że to decyzje w kompetencji krajów członkowskich – te sztuczki znamy od lat. Tymczasem nie zostało im wiele czasu, bo szkodliwość i zupełna nieskuteczność szczepionek jest widoczna coraz lepiej nawet dla najbardziej tchórzliwych lemingów, a tłumaczenie się tym, że szczepionka działa po następnej dawce oraz, że szczepionka jest dobra, tylko mutacja zła, niedługo straci jakąkolwiek siłe oddziaływania. Dlatego istnieje realne niebezpieczeństwo, że taki plan rozszerzenia represji wobec ludności cywilnej zostanie przyjęty przez rządy w trybie ekspresowym. Miejmy nadzieję, że kraje Europy Środkowej, w których poziom zaszczepienia nie przekracza 60% (z czego znaczna część to emeryci), nie weźmie w tym udziału ze względu na ograniczone możliwości represjonowania tak znaczącej części społeczeństwa i to tej aktywnej zawodowo.

 4. BP mówi

  To jest wojna. Bronią jest broń biologiczna. Wolę zginąć od broni konwencjonalnej… W moim otoczeniu kto poszedł do szpitala na tzw. inne dolegliwości, zginął od covida i jest już na cmentarzu. Nie dziwcie się , że dla mnie szpital = śmierć z rąk lekarzy, dla których liczy się tylko pieniądz.

 5. Misiek13 mówi

  Niemcy segregacje maja we krwi,w 1939-1945 segregowali,szczepili i mordowali ludzi na potege

 6. Ewa-Maria mówi

  Wara wam psychopaci od mojego zdrowia. Jestem w stanie sama o nie zadbać i żadnej pomocy ani troski od was nie potrzebuję. Spróbujcie ten szalony pomysł wdrożyć a przekonacie się co znaczy wściekłość Polaków.

 7. anonim mówi

  To wstrętna hitlerówa, chce obowiązkowo aplikować genetyczna truciznę podludziom, a nadludziom dla picu sól fizjologiczną. Ta woja z tą germańką zarazą trwa już prawie 4000 lat, od czasów Bitwy pod Dołężą. Te żądanie przestrzeni życiowej to mają we krwi germańskie sukinsyny.

 8. anonim mówi

  Ewa-Maria nie pomoże im nawet naczelny folksdojcz i jego piąta kolumna.

 9. Ewa-Maria mówi

  Tym sługusem wiszącym na niemieckiej klamce nie powinniśmy się obawiać. Merkel już w odstawce . Ja się obawiam Morawieckiego za którym stoi światowa banksterka oraz ci z Davos i innych spędów ekonomicznych. Jedno co mogę powiedzieć , Morawiecki nie jest moim premierem

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.