Obłęd! Wg. Waszczykowskiego ekshumacja w Jedwabnem tylko za zgodą USA i Izraela

Witold Waszczykowski/ fot. screen
15

Były minister spraw zagranicznych, poseł PiS Witold Waszczykowski odniósł się do deklaracji prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Jarosława Szarka, który pod koniec lutego poinformował w mediach, że Instytut jest gotowy przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem. To, co mówi Waszczykowski, po prostu nie mieści się w głowie. Jego zdaniem Polska powinna prosić USA i Izrael o zgodę na wznowienie ekshumacji!

To rzeczywiście powinno być wyjaśnione w tym trójkącie Polska-Izrael-Stany Zjednoczone i powinna zostać podjęta decyzja, czy wracamy do tej sprawy – mówi Waszczykowski w rozmowie z portalem wPolityce.pl. – Polska miałaby kłopot, gdyby podjęła samodzielną decyzję. W kwestii Jedwabnego prawa roszczą sobie Izrael oraz diaspora żydowska. Warto by było więc to delikatnie rozstrzygnąć. Ale tym środowiskom również powinno na tym zależeć- oświadczył były szef MSZ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak zdaniem Waszczykowskiego miałyby wyglądać rozmowy Polski z USA i Izraelem w sprawie wznowienia ekshumacji? – Takie rozmowy powinny się toczyć nie przy odsłoniętej kurtynie, na otwartej scenie, ale w sposób poufny. To powinny być delikatne rozmowy zarówno w Izraelu, jak i w Stanach Zjednoczonych, na przykład z American Jewish Committee. Od takich działań jest właśnie dyplomacja. Mogłyby się w to zaangażować także pośrednie siły, jak Żydowski Instytut Historyczny. W końcu to jest historia Żydów i powinna być wyjaśniona do końca – mówi Waszczykowski.

Mój komentarz: Od 18 lat masakra w Jedwabnem jest z premedytacją wykorzystywana przez Żydów do bicia Polaków pałką antysemityzmu i rujnowania wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Na litość! Jedwabne to nie jest „historia Żydów”, którą mają wyjaśniać Żydzi! Oni już „wyjaśnili” sprawę blokując ekshumację w momencie, gdy pojawiły się dowody wskazujące, że paszkwil Jana T. Grossa to kłamstwo. Czy Witold Waszczykowski o tym nie wie? Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość stawia Polskę w roli petenta proszącego USA i Izrael o zgodę na wznowienie ekshumacji w Jedwabnem? Czy Polska ma w ogóle własny rząd, czy wyłącznie wykonawców poleceń amerykańsko-żydowskich. Ratunku!

Źródło cytatów: wpolityce.pl

Przeczytaj też:

Szaleńczy pomysł prof. Żaryna: Polska ma prosić Żydów o zgodę na ekshumację w Jedwabnem!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. mijo mówi

  Waszczykowski i Czaputowicz to włazidupce ze stajni Geremka.

 2. orzech mówi

  A to Jedwabne, to na terenie Polski jest czy jakiegoś innego kraju, że musimy ustalać z krajami trzecimi chęć pogmerania w ziemi w Jedwabnem.

 3. marek mówi

  Zapytajmy jeszcze św Mikołaja z Laponi
  Co za q–a durnia mieliśmy minsitrem

 4. Andrzej mówi

  Daniels bez pozwolenia lata z lopatka i kopie gdzie chce ,pakujac kosci do plastikowych workow,a panstwowe organy maja pytac obce kraje o zgode?
  Moze to juz żydowska ziemia .

 5. Dariusz mówi

  Wzywam wszystkich prawych Polaków,na miejsce stodoły w Jedwabnem.Mile będą widziane wszelkie pomocne narzędzia do prac ziemnych,ręcznych.Wzywam także Polaków za granicą do przyłączenia się do akcji.Akcji odkłamywania historii i rozliczenia się na zawsze z kłamstwami żydowskimi i obrony dobrego imienia naszej ojczyzny Polski i narodu polskiego.Data akcji jest jeszcze nie ustalona.Czekam na pomysły.

 6. Krzysztof Zieliński mówi

  Waszczykowski mówi nam wprost, że jesteśmy kolonią Amerykańsko-Żydowską. Pocieszające w tym jest to, że nie powiedział że powinniśmy też grzecznościowo zapytać o zgodę Niemcy, Rosję i Ukrainę. Całkowity absurd. W sytuacji gdy Żydzi a także Amerykanie publicznie oskarżają nas o zbrodnię w Jedwabnem to rząd Polski ma obowiązek wyjaśnić wszystko do ostatniego szczegółu czy to się żydom podoba czy nie. Inaczej to nie rząd tylko banda zdrajców.

 7. Jarosław mówi

  W normalnym kraju takie coś jak waszczykowski wisiałoby za zdradę…

 8. ikss67 mówi

  Antypolonizm wysysa sie z mlekiem matki Geremki.

 9. Janusz I mówi

  Polska ma tylko jednego sojusznika, szczerego lub nieszczerego , tj. USA. Nie uważam za słuszne wywoływanie konfliktu z prożydowską Ameryką, gdy Polska jest słaba i atakowana ze wszystkich stron.

 10. Ann mówi

  Całkiem niedawno trafiłam na waszą stronę internetową i chcę wam pogratulować świetnych tekstów.Świetna robota

 11. George mówi

  Widać kogo stawiają na czele MSZ. Jak nie niemieckie, to żydowskie pacynki. Chociaż ta ostatnia opcja musi chyba dotyczyć każdego ministra MSZ, żeby został zaakceptowany.

 12. markusl mówi

  Jak to bardzo trafnie , moim zdaniem, okreslil ” Pan Nikt” :”…premier Polski Bibi Nataniahu…” Wypowiedz Waszczykowskegoi potwierdza toze Polska defakto stala sie juz kolonia Izraelska a wobec tego jesli nie bedzie zgody wlasciciela koloni to nic sie nie zrobi… Ludzie otworzcie oczy lepiej widziec najgorsza prawde niz najlepsze klamstwo!
  Co z tego ze przy kazdej publicznej okazji dla gawiedzi „wladze warszawskie” pompuja sie niezlomnymi, wykletymi, solidarnoscia, skoro zaraz po jej zakonczeniu wchodza w konszachty ze zbujcami najgorszej masci.

 13. darek mówi

  Owszem tez uważam ze jesteśmy narodem wybranym ale to umiarkowane nawet podejście jest rozsądne amerykanie bezspornie maja najlepsza technologie i sprzęt do tego a sprawa już jest ponadnarodowa ,a wspólnej historii uczy to ważne.

 14. Antoni mówi

  Jedynie o co, to moźna popraosić to o wsółuczestniczenie w komisji uczestniczących w badaniach inekshumacji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.