Obłęd! Nagie aktywistki klimatyczne przykleiły się do szyby we wrocławskim sklepie

akcja Extinction Rebellion/ fot. Facebook
20

W piątek (27.11.2020) o godz. 12.00 nagie aktywistki Extinction Rebellion przykleiły się do szyb wystawowych we wrocławskim sklepie sieci H&M przy ulicy Świdnickiej. Jedynym „ubraniem” aktywistek były tabliczki z napisami: „Nie wspieram wyzysku”, „Konsumpcja nas zabija”, „Nie wspieram kapitalizmu”, „Nie opłacam katastrofy” oraz słowami „Wolę być naga”. Celem akcji był protest przeciw przemysłowi odzieżowemu oraz przeciw „systemowemu wyzyskowi ludzi i przyrody” – jak informuje organizacja na swojej stronie FB.

– Na miejsce zdarzenia kierownictwo sklepu wezwało policję. Straż pożarna odmówiła pomocy w odklejeniu aktywistów od witryny, a pogotowie określiło czas przyjazdu karetki na 12 godzin. Sklep został zamknięty dla klientów. Negocjatorzy policyjni próbowali nakłonić osoby protestujące do samodzielnego odklejenia się od szyb i nie wyrazili zgody na to, aby pomagały przy tym osoby z zewnątrz. Ostatecznie protestujący pozostali przyklejeni do witryn do godziny 15:00 i odkleili się samodzielnie. Wszystkie osoby powoływały się na akt obywatelskiego nieposłuszeństwa i odmówiły składania jakichkolwiek wyjaśnień na miejscu zdarzenia. Otrzymały pouczenia i wezwania na przesłuchanie – informuje Extinction Rebellion Wrocław. Zdjęcia z akcji TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W sobotę Extinction Rebellion zorganizował akcję antyodzieżową w Warszawie. – Blokujemy sklep Reserved na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie! Osoby protestujące są przyklejone do witryn. XR wskazuje, że Fast Fashion to zguba dla naszej planety. Protestujemy przeciwko napędzaniu konsumpcji i niszczeniu planety tylko i wyłącznie ze względu na chęć zysku. Produkcja ubrań odpowiada za 10% światowych emisji gazów cieplarnianych – czytamy w notce informacyjnej zamieszczonej na Facebooku.

– Na ul. Marszałkowskiej do elementów infrastruktury jednego z obiektów przykleiło się sześć osób. Administrator obiektu nie wnosi o naszą interwencję. Po wylegitymowaniu osób czynności zakończono. Zalecamy większą ostrożność przy korzystaniu z kleju – poinformowała na Twitterze stołeczna policja.

Źródło informacji: Facebook, Twitter

Zobacz też:

Sekta Extinction Rebellion nakręca klimatyczną psychozę w Polsce

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Policja powinna użyć armatek wodnych.Pewna jestem że szybko by rozpędziła ten playboyowy spektakl.

  1. staho mówi

   ja bym je przytrzymał i dokleił do szkła jakiś superklejem .

  2. Robert mówi

   Anglik cwaniakował w pociągu. Do czasu, aż przyszli Polacy.

  3. Matka Polka mówi

   Nie odklejać! Tylko wypuścić na przepustkę z kryminału „wygłodzonych” ogierów, aby te durne baby ruchali w dupsko.

  4. fajera mówi

   kobieto ty naprawdę jesteś mądra inaczej… to od tego dobrobytu ze srebrników?

 2. kici kici KOCUR mówi

  W miarę jak lewactwo w UE będzie miało coraz więcej do powiedzenia przełoży się to automatycznie na nasz kraj i będziemy oglądali coraz to głupsze tego rodzaju przedstawienia. Takim głupim lewackim pomysłem było klaskanie o jednym czasie w dłonie w geście podziękowania dla lekarzy. Pamiętamy? Później ktoś to genialnie podsumował. Jedni dostali pieniądze (posłowie) a inni oklaski (lekarze), było to po słynnym głosowaniu nad ustawą podwyższającą o 50% gaże posłów. Ja też wczorajszy ten kretyński incydent podsumowałbym słowami:
  Jedne pożyteczne idiotki przykleiły się do szyb klejem a inne, mądrzejsze od nich, te które im to zleciły dostały za to pieniądze (od takiego np. Sorosa, funduszy norweskich i innych lewackich organizacji i fundacji) I tyle w tym temacie.

  1. Hammurabi mówi

   Bo to jest tak, że każde takie „zamierzenie” jest obliczone nie tyle na doraźne zwrócenie uwagi a na powolne posuwanie się coraz dalej i dalej w zajmowaniu kolejnych przyczółków.
   Tak czysto teoretycznie…
   Wyobraźmy sobie coś na kształt „parad równości” choćby w latach kończących ubiegły wiek albo lepiej w latach siedemdziesiątych. Toż takie tęczowe towarzystwo zostałoby rozsmarowane po bruku i ani kot ani pies z kulawą nogą by się o nich nie upomniał. Zwyczajnie zanim by zaczęli maszerować, nie nadążyliby uciekać a jakby nie zdążyli to puszczono by polewaczki żeby spłukały to, co by po nich zostało.
   A dziś? Dziś ochrania ich policja choć i ona (chyba) zęby zaciska.
   Tak jest z każdą lewacką akcją, każdym ekscesem który pozostaje bez kary, bo przecież bezkarność rozzuchwala.
   Jak tak dalej pójdzie, to czeka nas umocowana prawnie dyktatura zboczeńców, do której dojdzie przez indoktrynację w szkołach, buntowanie młodzieży przeciwko rodzicom, legalizację związków homo, wsparte możliwością adopcji dzieci.
   I tu jest sedno. Nacja, która wszystkich w okól nienawidzi i sama jest w nienawidzona jest na tyle mądra – żeby nie powiedzieć genialna – że powoli aczkolwiek sukcesywnie i konsekwentnie, niczym kołatek domowy niszczący drewnianą chałupę niszczy przy pomocy kolejnych lokalnych lewaków to, co nazywamy cywilizacją łacińską.
   Ot choćby Jeden z twórców ideowych Unii Europejskiej Jean Monnet, dla którego istnienie silnych i suwerennych, narodowych państw, to nie tylko pogwałcenie „jedności kultury europejskiej”, ale przede wszystkim niebezpieczne źródło wojen, konfliktów i przemocy. Ta fałszywa teza Monneta jest oczywiście fundamentem UE, co świadczy jednoznacznie o wrogim dla cywilizacji łacińskiej stosunku samej UE.

  2. kici kici KOCUR mówi

   W samo sedno. Ostatnio natknąłem się na obszerny artykuł na ten temat na jednym z prawicowych portali. Napisałem nawet streszczenie i skomentowałem na tym portalu pod tym artykułem ale nie wiem dlaczego nie został zamieszczony. Czyżby cenzura na wprawo pl?
   Pozdrawiam

 3. z-k mówi

  Nie odklejać. Niech tam zostaną

 4. hi-fi mówi

  Zostawic szmaty na POsmiewisko.

  1. fajera mówi

   tak jak i pis i cała banda pookrągłostołowa, neo i post bolszewia

 5. Matka Polka mówi

  Lewactwo to fanatyczna religia.

 6. Marcin Malik mówi

  Chłopa im potrzeba. Kobieta szczęśliwa w małżeństwie tak się nie zachowuje. Na jakimś etapie rozwoju coś poszło nie tak.

  Demokracja daje prawo do manifestacji, więc manifestują. Trzeba jak najszybciej tworzyć miejsca pracy bo zwariują z nadmiaru wolnego czasu. Jakie te Polaki zabawne, a ja myślałem że Anglicy to najwięksi idioci. Jednak nie.

 7. mirislaw mówi

  Wariatki i wariaci do Tworek

 8. Buran mówi

  A wystarczyło wyłączyć ogrzewanie, otworzyć drzwi i zrobić przeciąg. Gdyby im dupy i picze zmarzły szybko by się same odkleiły.

 9. fajera mówi

  Wątpię aby one były naprawdę przyklejone, miały tylko czymś posmarowane ręce bo jakim cudem raptem po negocjacjach policyjnych same się „odkleiły”? klej roślinny taki do papieru dla dzieci

 10. wilk mówi

  POZBAWIC ICH TEGO PRZECIWKO CZEMU PROTESTUJA,I ZMIENIA ZDANIE

  1. kici kici KOCUR mówi

   @Wilku, jak zwykle 100% racji.

 11. Warcislaw mówi

  Coś jak dzielnica Czerwonych Latarni w Amsterdamie. Ile biorą?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.