Obłęd! Amerykańscy nauczyciele będą walczyć z rasizmem w matematyce

fot. pixabay.com
21

Departament Edukacji stanu Oregon oczekuje, że nauczyciele będą zapisywali się na zajęcia poświęcone „demontowaniu rasizmu w matematyce”. Departament zamieścił w swoim biuletynie podręcznik dla nauczycieli pt. „Ścieżka do równości matematycznej”, zawierający materiały dydaktyczne mające doprowadzić do likwidacji „kultury białej supremacji” na lekcjach matematyki. Według tez zawartych w podręczniku, nauczyciele demonstrują białą supremację np. koncentrując się na uzyskaniu właściwej odpowiedzi lub prosząc uczniów, aby pokazali swoją pracę.

Podręcznik szczegółowo opisuje, w jaki sposób nauczyciele matematyki mogą walczyć z rasizmem. Muszą przeanalizować, w jaki sposób matematyka „jest używana do podtrzymywania poglądów kapitalistycznych, imperialistycznych i rasistowskich”. Mają też podać uczniom przykłady osób, które „wykorzystały matematykę jako metodę oporu”. Zachęca się również nauczycieli do tworzenia „tożsamości matematycznej”, aby uczniowie „mogli postrzegać siebie jako matematyków” i przyjmowali zasady odrabiania prac domowych, które uwzględniają potrzeby uczniów z mniejszości. W arkuszach ćwiczeń nauczyciele opisują cechy antyrasistowskie, które powinni rozwinąć w ciągu roku szkolnego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kurs wyznacza różne cele na każdy miesiąc roku szkolnego. W listopadzie nauczyciele proszeni są o rozważenie, w jaki sposób „autentycznie” włączają uczniów z mniejszości i wielojęzycznych do zajęć z matematyki. W maju nauczyciele ocenią, w jaki sposób „demontują struktury władzy w klasie”. Według podręcznika „kultura białej supremacji” to stosowanie zasady, że nauczyciele są nauczycielami, a uczniowie uczniami, co ma budować paternalizm. Należy to zmienić w taki sposób, żeby uczniowie stali się nauczycielami.

Kurs rozpocznie się 25 lutego, zgodnie z e-mailem Departamentu Edukacji Oregonu. Cały podręcznik TUTAJ.

Źródło informacji: freebeacon.com

Zobacz też:

Twitter nie odblokuje konta Trumpa nawet gdyby ponownie został prezydentem USA

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Emilian58 mówi

   Jak będą dwie niedziele w kupie. A tak nawiasem to kto to jest Vega!?

 1. Pinuta mówi

  A czy BIAŁA kreda lub BIAŁY pisak do tablicy zostały już postawione na swoich miejscach? A czy w amerykańskich szkołach uczniowie wciąż jeszcze używają książek i zeszytów z BIAŁYMI kartkami? Jeżeli tak, to najwyższy czas zakończyć tę BIAŁĄ supremację i zmienić ich kolor na JEDYNIE słuszny!
  I nie wiadomo tylko czy śmiać się czy płakać nad zidioceniem….

 2. Halina mówi

  I otóż globalni psychopaci zrobią sondę i weryfikację. Jeśli nauczyciel tę głupotę wyśmieje, to nie będzie się im nadawał, jeśli natomiast pokornie się dostosuje, to dostanie awanse, tytuły i wyróżnienia.
  Podobnie robią z politykami. Polecam wywiad Ronalda Bernarda

 3. Hammurabi mówi

  Jakoś nie chce mi się wierzyć, że poziom debilizmu którym popisują się wojownicy walczący z „białą supremacją” jest aż taki!
  Może faktycznie jest tak, że człowiek w nowym ładzie ma umieć się podpisać, policzyć do stu i nic więcej?
  Cóż… Przykłady z kinematografii, gdzie z klucza musi być czarny, żółty, czerwony, nie napawają optymizmem. Królewnę Śnieżkę przemalują na czarno i będzie królewna Smółka (co by to nie znaczyło w fizjologii niemowlaka).
  Pociesza jednak to, że po takich „lekcjach” amerykańska młodzież będzie intelektem dorównywać pierwotniakom.
  Mam nadzieję, że w Polsce nauczyciel pozostanie nauczycielem a uczeń uczniem. Programy nauczania zaś wrócą do starych sprawdzonych i skutecznych metod.

  1. Emilian58 mówi

   Jak przeżyją wyszczepianie (jak bydło) genetyczną breją od Pfizera i owszem.

 4. Flex mówi

  Kolejnym krokiem będzie pewnie feminizacja matematyki i eliminacja z niej „dyktatury mężczyzn”. Problem może być jednak z tym, że ja nie mogę jakoś przypomnieć sobie jakiegoś istotnego twierdzenia matematycznego autorstwa kobiety. No ale to może być właśnie dla feministek świetny pretekst, że coś z tym matematycznym męskim szowinizmem trzeba zrobić. Może tropem „Seksmisji” głosić, że Pitagoras, Tales, Newton, Riemann, Euler ,itd były wybitnymi matematyczkami.

  1. Arkadiusz mówi

   Demoralization -> Destabilization -> Crisis -> Civil War…
   Za każdym razem schemat jest ten sam i kończy się tak samo. A jednak społeczeństwa nie chcą się uczyć na błędach z przeszłości i wchodzą raz za razem do tej samej rzeki.

 5. Zbigniew mówi

  Jak Trump zaczal wojne z Chinami, twierdzac, ze sa nieuczciwi, to natychmiast wybuchly takie masowe idiotyzmy.

  Jezeli ktos mysli, ze dzialania Chin i Rosji za pomoca korupcji sa glupie, ro chyba sam jest glupi.

  1. Rebih mówi

   Co ma do tego Trump? Neo-marskizm dominuje w USA od kilkudziesięciu lat. Podobne publikacje pojawiają się od dawna.

 6. Przemek mówi

  No cóż,czekam kiedy wezmą sie za BIAŁY PAPIER do drukowania.
  To jest bowiem skrajny przejaw rasizmu i dyskryminacji.
  Potem czarne barwniki do mleka,no i te-chury-jak one śmią byc BIAŁE???

  1. Przemek mówi

   Chmury nie chury

 7. Tolek mówi

  Obłęd! Polski IPN będzie walczyć z „antypolonizmem”.

 8. 11.07.1943 mówi

  1+1= bLACK LIVES MATERS
  Czy jakoś tak.
  Smutne to, ale gdzie som ydziż???
  Nie rusza ich brak antysemityzmu???

  1. Halina mówi

   Antysemityzm będzie jak najbardziej, nikt inny nie wydumałby podobnej głupoty dla własnych potrzeb

 9. Rebih mówi

  Typowe wymieszanie marksizmu z demokratyzmem, wykorzystujące anty-prawdę jako podstawowe narzędzie do osiągnięcia celów. Oczywiście nie brakuje nagromadzenia innych modnych absurdów, które zbudowane na innych absurdach niejako przyzwyczajają nas do ich akceptacji. Np. w publikacji używane jest słowo „Latinx”, które jest neutralnym z punktu widzenia „gender” określeniem Latynosów. I chociaż coś takiego jak „gender” nie istnieje (pedał czy świr, nawet wykastrowany nie przyjmuje w społeczeństwie roli kobiety, jest nadal obleśnym pedziem albo żałosnym świrem) to jednak takie zabiegi pozwalają przesunąć centrum konfliktu z „gender” do „Latinx”.

 10. Marcin Malik mówi

  Można już śmiało mówić o USA jako o kraju marksistowskim. Kolejnym etapem będzie niszczenie dzieł sztuki, gdyż zostały one stworzone przez białych ludzi. Kiedy usuwają pomnik Lincolna? Co prawda walczył o zniesienie niewolnictwa, ale był biały, więc pewnie niedługo zobaczymy jak czarni 'inteligenci’ zniszczą ten pomnik, dlatego że oni też nie znają swojej historii.

  1. Halina mówi

   Oj tam, oj tam! Kolejnym etapem będzie ustawa 447 o roszczeniach bezspadkowych, -Indianie z rezerwatów się ucieszą i zajmą Amerykę, Palestyńczycy wrócą na swoje i będzie git. Polska odeśle „bydło pustynne” na pustynię i też będzie bardzo git.

 11. Emilian58 mówi

  No bo strasznie rasistowskie jest takie 2 plus 2 równa się cztery! I takie po białemu oczywiste! A papier rzeczywiście powinien być czarny do pisania gęsim piórem czarnym atramentem z białego człowieka.

  1. fervor mówi

   W ogóle to rasizm, że jakieś cyfry są sobie nierówne albo że jedna jest większa od innej. To czysty rasizm! Od niszczenia edukacji zaczął się upadek US. To nie jest rok czy pół, ale to ostatnie 30 lat. Reagan to był ostatni właściwy prezydent. Od niego nastąpiła równia pochyła. Nic nie pomogą tutaj czarne projekty wykonywane przez emigrantów i hybrydy. Można na to spojrzeć z dystansu historii i powiedzieć, że jeśli jakiś kraj się stacza na dno, to znaczy że taki jest plan, nic się „samo” nie dzieje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.