Obejrzyj debatę TVP. Który polityk był najbardziej przekonujący? [OPINIA i WIDEO]

Debata TVP (1 października 2019)
5

Wczorajszego wieczoru (1 października 2019) odbyła się debata przed zbliżającymi się wielkimi krokami wyborami do Parlamentu. Wzięli w niej udział przedstawiciele ogólnopolskich komitetów wyborczych, co sprawiło, że po raz pierwszy od wielu miesięcy, na wizji ogólnopolskiej stacji TVP pojawił się reprezentant Konfederacji. Kto reprezentował komitetu? PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz, PiS – Jacek Sasin, KO – Borys Budka, Konfederacja – Jacek Wilk, SLD – Andrzej Rozenek.

PRZECZYTAJ: Konfederacja znów w TVP. W roli głównej Winnicki i dojne krowy. Czy cenzura i kpiny z komitetu to efekt nacisków żydowskiego lobby z ADL?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do niebywałego skandalu doszło przed samą debatą. „Producent tego widowiska” – jak się określił antybohater wydarzenia – Jackowi Wilkowi nakazał zdjąć polską flagę ze stanowiska, z którego miał przemawiać. Po interwencji Krzysztofa Bosaka, flaga została na miejscu, ale sam działacz Ruchu Narodowego został wyproszony ze studia. Dlaczego włodarzom TVP przeprasza polska flaga? To pytanie zostawiam bez odpowiedzi.

PRZECZYTAJ: To jeszcze Polska czy już folwark Izraela? Strażnik z Muzeum Auschwitz wyjaśnia, dlaczego Żydzi mogą wchodzić na teren obozu z flagami na drzewcach

Podczas debaty pytano o program „500+” dopłaty dla rolników, służbę zdrowia, „związki partnerskie”, politykę zagraniczną czy energetykę. Jednym z ciekawszych momentów debaty było spięcie pomiędzy Jackiem Sasinem a Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Wicepremier zareagował na wypowiedź lidera ludowców dot. sprowadzania „ruskiego węgla” do Polski.
To wy doprowadziliście do upadku polskie górnictwo. Spowodowaliście, że dzisiaj polskie górnictwo nie jest w stanie zapewnić nam potrzebnej ilości węgla. Niech pan przypomni sobie, co mówiła premier Bieńkowska o waszych rządach, spółkach węglowych. Siedzieli, jedli, palili, lulki palili, aż wszystko – przepraszam – pierdyknęło – stwierdził Sasin. W tym miejscu polityk PiS był przytomny, jednak w całym pojedynku wypadł poniżej oczekiwań.

OBEJRZYJ: OMZRiK w amoku, a rzecznik PSL kłamie po wywiadzie Międlara z Kosiniakiem-Kamyszem

Zdecydowanie najczęściej punktowano formację reprezentowaną przez Jacka Sasina. Jednak nie ma co się temu dziwić. Aktualnie to PiS cieszy się największym poparciem społecznym i aktualnie jest u władzy, dlatego też to oni stali się głównym celem ataku.

Gdybym miał w kilku słowach skomentować to, co wydarzyło się podczas debaty TVP i założył, że politycy mają czyste intencje, tak występu bohaterów debaty skomentowałbym w kilku słowach: KOSINIAK-KAMYSZ – poparcie wzrośnie; SASIN – PiS ma lepszych do debat; BUDKA – błazen z fejk receptą i zniechęcającą aparycją; WILK – merytorycznie i przekonująco; ROZENEK – mizeria przy bolszewiku Adrianie Zandbergu.

Nie ma co się oszukiwać. Poza kilkoma ripostami i wręczaniem Sasinowi przez prezesa PSL kawałka węgla oraz projektu ustawy, debata po raz kolejny bardziej przypominała teleturniej „Jeden z dziesięciu”, a nie poważną dyskusję. Na pewno cieszy postawa Jacka Wilka, który do debaty przygotował się bardzo solidnie. Treściwie i zrozumiale przedstawił na czym mają polegać ulgi podatkowe w Polsce oraz dlaczego to właśnie Konfederacja ma najlepszy program gospodarczy.

PRZECZYTAJ: J. Międlar: „Zapier*alajcie”! Niech zwycięży głupota [WIDEO]

Bez dwóch zdań, skompromitowany z debaty wyszedł Borys Budka. Polityk, który już nieraz przyzwyczajał Polaków do swojej intelektualnej indolencji. Podczas debaty przedstawił i opublikował na Twitterze post: Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów.

Po wyjściu ze studia polityk KO szybko został sprowadzony do parteru. Panie Pośle Budka, może Pan nie zorientował się, ale lek, o którym Pan mówił, jest objęty refundacją i dla dzieci kosztuje 3,20. Zdrowie jest zbyt poważnym tematem, żeby wprowadzać Polaków w błąd. Czekamy na przeprosiny… – na Twitterze napisał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Prawdą jest, że wspomniany lek nie był refundowany do końca sierpnia 2019 roku, ale na paragonie budki widnieje napis „30.09.2019”.

Zdecydowanie najlepszym podsumowaniem debaty i całego wyścigu po stołki w sejmie jest cytat z Wincentego Witosa przywołany przez merytorycznego posła Konfederacji Jacka Wilka: Albo będziemy gospodarzami własnej ziemi, albo będziemy sługami obcych.

Jak Państwo oceniacie debatę? Napiszcie w komentarzu.

Przeczytaj:

J. Międlar: Kim jest i kto prowadzi nastoletnią „ekoterrorystkę”?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  Telewizyjna debata wyborcza i ,,antypisowski gen strukturalny” | prawy.pl

 2. Normalny mówi

  Moje oceny w skali 1 do 6. SLD 1, PoKo 1, PIS 2, PSL 2, Konfederacja 3.

  1. marju73 mówi

   Zdaje się że „dobrej żydozmianie” z TVPIS przeszkadzała polska flaga, i nie chciano dopuścić do jej wyeksponowanie podczas debaty.

 3. ihgjkhb mówi

  zauwazcie ze wystroj studia jest na bialo niebiesko. jaki kraj ma na fladze takie kolory??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.