Obchody rocznicy wybuchu II wś odbędą się w Warszawie. Prowokacyjny komentarz prezydent Gdańska

warta przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie/ fot. Wikipedia
4

Prezydent Andrzej Duda chce zorganizować uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej nie w Gdańsku, a w Warszawie – twierdzi radio RMF FM powołując się na informacje uzyskane w Pałacu Prezydenckim przez dziennikarza Krzysztofa Berendę. Centralne uroczystości mają obyć się na Placu Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Na obchody zostali zaproszeni wszyscy przywódcy krajów Unii Europejskiej w randze prezydentów, przywódcy wszystkich krajów NATO, w tym amerykański prezydent Donald Trump oraz Sekretarz Generalny NATO, a także przywódcy krajów Partnerstwa Wschodniego, czyli m.in. Ukrainy, Białorusi i Gruzji. Prezydent Niemiec Frank Walter Steinmeier razem z prezydentem Andrzejem Dudą ma pojawić się 1 września także w Wieluniu, żeby upamiętnić tragiczne bombardowanie miasta przez Luftwaffe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pomysł przeniesienia obchodów do Warszawy nie spodobał się prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz. – II wojna światowa rozpoczęła się 80 lat temu o 4.45 na Westerplatte. Szkoda, że mimo prób podejmowanych przez śp. P.Adamowicza nie uda się zorganizować światowych obchodów, tak jak w 2009 kiedy obok siebie siedzieli L. Kaczyński, A. Merkel, W. Putin i D. Tusk – napisała Dulkiewicz na Twitterze.

Mój komentarz: Od razu zaznaczam, że moim zdaniem obchody powinny odbyć się na Westerplatte. Jest to miejsce symboliczne nie tylko ze względu na rozpoczynający wojnę atak wojsk niemieckich i bohaterską obronę polskich żołnierzy, ale jest to również miejsce, które przypomina, że Niemcom nigdy nie wolno ufać. Pancernik „Schleswig-Holstein” ostrzeliwujący Westerplatte wprowadzono przecież do portu pod pretekstem udziału w uroczystościach upamiętniających poległych na Bałtyku niemieckich marynarzy.

Rozumiem jednak, dlaczego obchody mają być przeniesione do Warszawy. Hucpa, jaką odstawiła Dulkiewicz w związku z ustawą o budowie muzeum na Westerplatte pokazuje, że prezydent Gdańska nie cofnie się przed niczym i jest gotowa zakłócić uroczystości, żeby wywołać międzynarodowy skandal. Władze Gdańska doprowadziły Westerplatte do stanu ruiny. Wojskowa Składnica Tranzytowa wygląda jak wysypisko śmieci. Wszelkie próby zadbania o miejsce bohaterskich walk polskich żołnierzy były i są torpedowane przez gdański magistrat. Co więcej, władze Gdańska usiłują przypisać Polakom odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. To wszystko pozwala założyć z niemal 100% pewnością, że Dulkiewicz stanęłaby na głowie, aby doprowadzić do zakłócenia uroczystości na Westerplatte.

Natomiast wpis Dulkiewicz jest prowokacją przeprowadzoną według metody Donalda Tuska. Metoda jest następująca: opluć i sponiewierać przeciwnika, a potem udawać, że jest się osobą miłą, sympatyczną i ceniącą zgodę. Takie klasyczne kopanie w klatkę, którego celem jest wyprowadzenie oponentów z równowagi, żeby potem z uśmiechem opowiadać o ich niezrozumiałej agresji. Niech zatem Dulkiewicz „świętuje” rocznicę wybuchu II wojny światowej na obchodach alternatywnych: z flaszką, dwiema colami i trzema ochroniarzami. Tylko do tego się nadaje.

Źródło informacji: RMF FM

Przeczytaj też:

V kolumna niemiecka? Dulkiewicz i Szczerba ŚWIĘTUJĄ napad Niemiec na Polskę! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Polska Pany! mówi

  Obchody rocznicy wybuchu ll WŚ w Warszawie, święto Wojska Polskiego w Katowicach…hmm…wygląda na to, że państwo polskie zostało mocno okrojone.

 2. zyg mówi

  Westerplatte walczy! Z Niemcami i volksdeutschami! Jeszcze!

 3. Czesław mówi

  Bardzo mądre decyzje rządu polskiego. W gdańsku “utarcie nosa” Dulkiewicz i innym folksdojczom żeby się nie uważali za “pępek świata”, zostali usunięci w cień, natomiast w Katowicach to demonstracja polskości przeciwko różnistym autonomistom niemieckim, zaznaczone że “tu jest Polska”. Następna uroczystość powinna odbyć się we Wrocławiu lub Szczecinie

 4. F. mówi

  Abstrahując od meritum, pani Dudkiewicz zapomniała najwidoczniej o Wieluniu i Tczewie… To tam zaczęła się II wojna światowa. A Westerplatte zostało ostrzelane i godzinie 4:48 z trzyminutowym opóźnieniem w stosunku do rozkazy A. Hitlera który wyznaczył godzinę ataku na 4:45…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.