O przekręcie Koalicji Obywatelskiej i trudnej sytuacji Ruchu Narodowego. Wywiad z Dominikiem „Sovą” Gudowskim

Od lewej: Ulotka w gazetce JSSW; Dominik "Sova" Gudowski
2

O wątpliwościach wokół kampanii wyborczej prowadzonej przez Koalicję Obywatelską oraz o wyniku Ruchu Narodowego w wyborach samorządowych, z Dominikiem „Sovą” Gudowskim, polskim raperem, autorem wielu utworów o treści patriotycznej, rozmawia Jacek Międlar.

Jacek Międlar (wPrawo.pl): Grzegorz Schetyna otrąbił tryumf po wyborach samorządowych, tymczasem Pan informuje, że Platforma Obywatelska i Nowoczesna w kampanii wyborczej złamały prawo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dominik Gudowski: To się jeszcze okaże. Na chwilę obecną wiem, że KWW Koalicji Obywatelskiej nie oznaczył swojego komitetu na materiałach wyborczych kandydatów ich komitetu. Sprawa tyczy się Jeleniej Góry. Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wystawiła swoich kandydatów w wyborach samorządowych pod banderą Koalicji Obywatelskiej, a na wszystkich materiałach prasowych, gdzie są promowani kandydaci JSM nie ma informacji dotyczącej źródeł finansowania. W ten sposób, w mojej ocenie został złamany art. 496 kodeksu wyborczego (kto, w związku z wyborami, nie umieszcza w materiałach wyborczych wyraźnego oznaczenia komitetu wyborczego od którego pochodzą – podlega karze grzywny przyp. JM). W tej sprawie złożyłem zawiadomienie do prokuratury.

Widziałem treść zawiadomienia. Informuje Pan organy ścigania jeszcze o czymś innym…

Tak. JSM kolportuje gazetkę w nakładzie 8 tys. egzemplarzy, a w niej pojawiały się ulotki, które promowały kandydatów JSM, także bez informacji o źródłach ich finansowania. Ponadto JSM nieodpłatnie udostępnił także miejsca na reklamę i bannery wyborcze na swoich gruntach na rzecz KWW Koalicja Obywatelska.

Ta sprawa to jedynie wierzchołek góry lodowej wątpliwości jakie rodzą się wokół piekielnej koalicji PO-SLD od lat rządzącej w moim mieście. Mam nadzieję, że prokuratura tej sprawy nie zamiecie pod dywan, sprawcy zostaną ukarani i mieszkańcy miasta spostrzegą, że rządzącym zdaje się, iż są ponad prawem.

Jakie konkretnie konsekwencje może ponieść JSM i KWW Koalicja Obywatelska?

JSM może zostać skazany na karę grzywny w wysokości od 1 tys. do 100 tys. złotych, zaś jeżeli się okaże, że KWW Koalicja Obywatelska brał współudział w łamaniu prawa przez JSM, może mieć poważne kłopoty, ponieważ nie będzie mógł się rozliczyć z kampanii wyborczej, a w konsekwencji może utracić dofinansowanie z budżetu na 12 miesięcy.

Wyniki wyborów samorządowych już znamy. Zaskoczenie?

Wszystkie komitety wyborcze ogłaszają swój sukces i tak naprawdę nie ma przegranych, tymczasem o jakimś konkretnym zwycięzcy nie można przecież mówić. Martwi mnie wysokie poparcie dla środowisk lewicowych, a w szczególności Koalicji Obywatelskiej. W mojej ocenie ich zwycięstwo w dużych miastach jest wynikiem nieudolności Prawa i Sprawiedliwości, do którego nie pałam wielką sympatią.

Ruch Narodowy osiągnął sukces? Z tego obozu docierają komentarze wieszczące sukces partii Winnickiego, Tumanowicza i Bosaka.

W stosunku do poprzednich lat, w kwestii poparcia można mówić tendencji wzrostowej, wszak nie ukrywam, że spodziewałem się o wiele wyższego wyniku. Liczyłem na przynajmniej 10 procent. RN nie ma tego, co mają pozostałe partie. Nie ma dofinansowania z budżetu, sponsorów i przychylności ze strony mainstreamu. Sytuacja w jakiej znajduje się RN jest bardzo trudna.

Jest Pan aktywnym działaczem społecznym. Wiąże Pan przyszłość z wielką polityką?

Nie wykluczam startu w wyborach parlamentarnych w 2019 roku. Szczegółów jeszcze nie zdradzę.

Poniżej zdjęcie zawiadomienia do prokuratury oraz ulotki KWW Koalicja Obywatelska, które znajdowały się w gazetce JSM.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. zyz mówi

    Ruch Narodowy poniżej 2%! Nie ma sprawdzonych struktur, nie ma znanych kandadatów, problemy z zebraniem podpisów! Jak każdy z lokalnych „wodzów” będzie robił swoją polityke i nie będzie szerszej współpracy – to sytuacja NIE ulegnie zmianie! Bedą na zmianę rządziły PiS lub PO!

  2. BONIA mówi

    Widzę że nasz muzyk włączył się w wojenkę parcho-niemiecką po stronie zionu z loży n’brith czytaj pis.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.