O. Gużyński wysłany na trzytygodniową pokutę. Dominikanie odcinają się od jego wypowiedzi medialnych

o. Paweł Gużyński/ o. Paweł Kozacki
6

W reakcji na słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”, dominikanin o. Paweł Gużyński poinformował na Facebooku, że rozpoczyna akcję, której celem jest dymisja hierarchy. Proponuję, abyśmy od jutra zaczęli wysyłać listy do abp. Jędraszewskiego z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do dymisji z powodu słów o „tęczowej zarazie” – napisał o. Gużyński i poinformował, że on będzie wysyłał jeden list lub e-mail na tydzień „aż do skutku”.

Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów o. Paweł Kozacki podjął decyzję o ukaraniu o. Pawła Gużyńskiego i wysłał go na trzytygodniowa pokutę do zakonu kontemplacyjnego. O. Kozacki poinformował też, że zakon odcina się od wypowiedzi o. Gużyńskiego. Poniżej treść oświadczenia w tej sprawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W związku z działalnością i wypowiedziami medialnymi ojca Pawła Gużyńskiego informuję, że podjąłem decyzję, by udał się on do jednego z klasztorów kontemplacyjnych na trzytygodniową pokutę. Mam nadzieję, że rekolekcje te pozwolą mu odnaleźć właściwy dla osoby duchownej sposób wypowiadania się w sprawach wiary i moralności oraz prowadzenia sporów ideowych. Proszę o uszanowanie tego czasu ciszy, który ma być wypełniony modlitwą.

Jednocześnie oświadczam, że ostatnie wypowiedzi ojca Pawła były jego osobistą inicjatywą. Jako dominikanie we wszystkich naszych działaniach chcemy pozostać wierni dwóm zasadom jednocześnie: bronić potrzebujących oraz czynić to w jedności z Kościołem.

Paweł Kozacki OP, Warszawa, 8 sierpnia 2019 r.

Źródło informacji: info.dominikanie.pl

Zobacz też:

Abp Jędraszewski o „tęczowej zarazie”. Polityk Wiosny histeryzuje: „Będziesz mieć krew na rękach!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Slawek mówi

  Słusznie, pokuta i biczowanie..!! reakcja na apel redaktora Michalkiewicza żeby zbojkotować msze w kościołach Dominikanów 🙂 uderz w stół..

 2. piotr mówi

  Polskojęzyczna Eurosodoma – „Gazeta Wyborcza” przebiła kolejne dno – sugeruje, że Jezus był homoseksualistą. wolna-polska.pl

  1. Adam Pęga mówi

   Po kiego grzyba trzymają takiego zakonnika lewaka.

 3. Buran mówi

  Tylko dać mu tam coś porządnego do roboty, żeby przy ciężkiej pracy fizycznej tęczowe głupoty z baniaka mu wywiało. I chronić pozostałych braci aby ich nie zainfekował swoimi ideami lgtb. Ale jak znam życie, może przycichnąć ale się nie zmieni.

 4. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Nareszcie.Dla heretyków nie powinno być miejsce w zakonie powołanym do nawracania heretyków.

  1. Litwin mówi

   Nareszcie? Toż to kara śmiech na sali.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.