Nowy projekt o zakazie aborcji w Sejmie! Jak tym razem zachowają się rząd i episkopat?

Fot. Pixabay.com
4

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zajmie się nowym projektem o zakazie aborcji, który właśnie trafił do Sejmu. Być może przez to, że różni się od projektu proponowanego przez Fundację PRO „Stop Aborcji” nie zostanie odrzucony.

Poczęte dziecko ma bezwarunkową zdolność prawną w zakresie stosunków niemajątkowych, a w zakresie praw i zobowiązań majątkowych – warunkową, gdy urodzi się żywe – takie jest jedno z założeń projektu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sami autorzy tłumaczą, że zdolność prawną ma też dziecko poczęte, prawa i zobowiązania majątkowe uzyskuje ono pod warunkiem, że urodzi się żywe. Nowy projekt Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zakłada oprócz zakazu aborcji, zakaz sprzedaży jak i reklamowania środków o działaniu poronnym i antyimplantacyjnym.

Petycję i Projekt Sejmowa Komisja do Spraw Petycji skierowała do Sejmu. Miejmy nadzieję, że tym razem polski episkopat nie umyje rąk jak Piłat i zasugeruje polskiemu rządowi, by doprowadził do radykalizacji „ustawy aborcyjnej”.

Episkopat umywa ręce: „Nie jesteśmy winni krwi nienarodzonych dzieci. To sprawa PiS-u”

Źródło: wp

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  Mam nadzieję,że nie wprowadzą nowego”nowoczesnego”dekalogu,który by nakazywał łamanie przykazań Bożych.Zabijaj,cudzołóż,kradnij itd.

 2. Kamil Pawelak mówi

  3eba próbować i ratować dzieciaki przed rzezią holokaustu, koniec składania ofiar molochowi.

 3. hipo123 mówi

  a co z już urodzonymi? zabijają je szczepionkami i niszczą ekonomicznie rodziców podatkami a dopłacają żydom do emerytur co miesiąc…wydają dziesiątki milionów na pomoc jakimś uchodźcom zamiast pomagać polskim dzieciom – z jakiej racji?

 4. Kuba mówi

  Proponuję otoczyć projekt opieką modlitewną.
  Np.Litanią do Chrystusa Króla modlitwą ,różańcową.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.