Nowy projekt Lewicy: “Przywrócić emerytury byłym ubekom!”

Fot. pixabay
6

Lewica przygotowała projekt, mający na celu przywrócenie dawnych zasad ustalania emerytur i rent dla byłych funkcjonariuszy służb mundurowych. Jednocześnie, inicjatywa ma uchylić rozwiązania zawarte między innymi w “ustawie dezubekizacyjnej”. Projekt trafi dziś do Senatu.

Wszystko po to, by wycofać postanowienia ustawy z końca 2016 roku, obniżającej emerytury i renty za okres “służby na rzecz totalitarnego państwa”. Czas ten zakładał ramy owej służby na od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 roku. Przygotowany przez Lewicę projekt przywróci funkcjonariuszom dawne prawa. “Ustawa przywraca prawa nabyte funkcjonariuszom. Krótko mówiąc: zwraca im emerytury i przywraca te emerytury, które powinni otrzymywać zgodnie z ustaleniami m.in. poczynionymi przez ministra spraw wewnętrznych Andrzeja Milczanowskiego i ministra spraw wewnętrznych Henryka Majewskiego oraz ustawę z 1994 roku” – mówi Andrzej Rozenek z Lewicy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Lewica utrzymuje ponadto, iż tzw. ustawa dezubekizacyjna “narusza zasadę zaufania obywateli do państwa i stanowionego przez nie prawa, ochrony praw nabytych, równości wobec prawa oraz gwarancji należytego zabezpieczenia społecznego osób niezdolnych do pracy i szczególnie potrzebujących”. Autorzy projektu szacują, iż będzie on kosztował budżet państwa około 1,8 mld złotych.

Ironiczny uśmiech wywołuje myśl, iż owi biedni, pokrzywdzeni przez państwo funkcjonariusze odpowiadają za katowanie i śmierć polskich Patriotów. Dla takich “funkcjonariuszy” Polskie Państwo Podziemne miało swego czasu inną, prostszą gwarancję za zdradę Ojczyzny. Pytanie  ciśnie się na usta samo – czyżby klub Lewicy martwił się o swoich dziadków…?

Źródło: PAP

Przeczytaj również:

Znienawidzony Arcybiskup, Marek Jędraszewski o LGBT: „Jest wielce niebezpiecznym złem!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Greg mówi

  Pamietajmy dzieki komu mamy ich dzis w sejmie !!!

  1. Jan mówi

   Ciągle im mało, a ludzie głodują za 1 000 na miesiąc!

 2. Wujek mówi

  PiS u władzy, więc już można.

 3. Historyk mówi

  I mają rację. Takie działanie rujnuje zaufanie obywateli do Państwa . Trzeba nie obniżać emerytury , ale je całkowicie zlikwidować . Za walkę z polskością Polska ma jeszcze płacić ?.

 4. Łukasz mówi

  Równe emerytury tyko dla internowanych w stanie wojennym a nie dla działaczy ścierwo systemu który ciemieżył naród i go mordował od lat po wojennych do 90 i nie tylko… I obecnie widzimy próby zastraszania i na działaczy pro polskich. Z uszanowaniem dla pana Jacka brakuje nam takich ludzi co 2 obywatel polskiego narodu powinien identyfikować się z podobnymi poglądami w tedy problem rozliczenia starego systemu udało by się skutecznie przeprowadzić!!!

 5. gosc mówi

  smierdzacy czerwoni gnoje, smierdzacy czerwoni gnoje, smierdzacy czerwoni gnoje, i to oni sa szmatami…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.