SKLEP-WPRAWO.PL

Nowy prezes PZPN. Kim jest następca Zbigniewa Bońka?

Prezes PZPN Cezary Kulesza / Fot. YouTube
2

Cezary Kulesza został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Były prezes Jagiellonii Białystok zastąpił na stanowisku Zbigniewa Bońka.

Boniek przez dekadę był szefem PZPN. Już nie mógł ubiegać się o kolejną kadencję. Do walki o zastąpienie Bońka stanęło dwóch kandydatów: Marek Koźmiński i Cezary Kulesza, który ostatecznie zwyciężył w wyścigu o fotel prezesa.

Podsumowanie dwóch kadencji Bońka

Zbigniew Boniek zapewnia, że zostawia związek w bardzo dobrej sytuacji pod każdym względem.
– Mamy stadiony, mamy wielką historię (…). Mówiąc o piłce reprezentacyjnej, jeździmy na wielkie imprezy i byliśmy blisko osiągnięcia nieprawdopodobnego sukcesu w mistrzostwach Europy w 2016 roku. Byliśmy prawie w półfinale z szansami na finał. Piłkarsko zawiedliśmy w dwóch następnych edycjach (MŚ 2018, ME 2021) –
mówił Boniek podczas zjazdu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kim jest Kulesza?

Cezary Kulesza ma 59 lat. Występował w Gwardii Białystok, Olimpii Zambrów, a także Mławiance Mława. W 1988 roku trafił do Jagiellonii, gdzie toczył sportowe batalie na poziomie Ekstraklasy. Miał epizod w trzeciej lidze belgijskiej, a karierę kończył w lokalnych klubach.

Po zakończeniu kariery zaangażował się w rynek muzyczny. Został szefem firmy Green Star zajmującej się wydawaniem płyt, produkcją teledysków, ale reprezentowaniem twórców muzyki disco polom, m.in. Zenona Martyniuka oraz zespół Boys.

W roku 2008 związał się z Jagiellonią Białystok, w której przez pierwsze dwa lata pełnił funkcję prokurenta. W roku 2010 został prezesem klubu, z którym przez ostatnie lata zdobył dwa wicemistrzostwa kraju oraz zdobyty Puchar Polski.

Kulesza mocno podkreśla wagę szkolenia młodzieży.

Relacja wideo z obrad PZPN:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. szczesc Boze mówi

    w wolnych mendiach CENZURA?

  3. szczesc Boze mówi

    poszukajcie w internecie o rodzinie brauna i jego samym.
    wlosy wam deba stana!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.