Nowoczesna poza Sejmem! Najnowszy sondaż

Nowoczesna poza Sejmem / Fot. Youtube
2

Wiele wskazuje na to, że feministyczne trio: Katarzyna Lubnauer, Kamila Gasiuk-Pihowicz i Joanna Scheuring-Wielgus wyprowadzą swoją partię z Parlamentu. Najnowszy sondaż wskazuje, że jeszcze kilkanaście miesięcy ich obecności w przestrzeni publicznej i po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych zostanie po nich tylko i wyłącznie niesmak.

Na to wskazują wyniki najświeższego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS. Badanie przeprowadzono na próbie 1100 osób, metodą telefoniczną i oraz przez wywiady kwestionariuszowe. Wyniki sondażu wskazują niewielki spadek poparcia o 2,6% dla Prawa i Sprawiedliwości (34,5%). Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem 24,3%, czyli o 0,3% więcej niż w poprzednim badaniu, na trzecim ruch Kukiz’15 (9,8%), a tuż za nim Sojusz Lewicy Demokratycznej (9,2%). Partia z najmniejszym poparciem, która dostałaby się do Sejmu to Polskie Stronnictwo Ludowe. 6,6% respondentów deklaruje, że odda na nich głos.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jednak nie to jest najistotniejsze. Najistotniejszą informacją wynikającą z przeprowadzonego sondażu, jest wciąż topniejące poparcie dla Nowoczesnej. Partia pod wodzą Katarzyny Lubnauer może liczyć na zaledwie 4,5%, a więc o niemal 2 procent mniej niż w poprzednim badaniu. Z takim wynikiem partia nie przekroczyłaby progu wyborczego. I pomyśleć, że w 2015 roku na tych ludzi, chciało głosować ponad 20% wyborców… Może to była zasługa Ryśka Petru, którego teraz wygryzły jego własne „lwice”?

Do Sejmu nie dostałaby się partia Wolność (1,5%), Partia Razem (1,1%), z którą SLD nie będzie współpracował oraz Kongres Nowej Prawicy (1,1%). Na liście nie znalazł się Ruch Narodowy i Ruch 11 Listopada. Odpowiedź nie wiem/trudno powiedzieć wskazało 7,4 proc. ankietowanych.

Globkurier [CPS] PL

Musisz to obejrzeć:

Źródło: onet.pl

Przeczytaj: 

Czarny Piątek: Amnesty International maszeruje z Hitlerem, a Scheuring-Wielgus atakuje policjantów [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Mr. ?? mówi

    IBRiS Najwięcej dają partiom chazarskim jak PiS, PO
    PiS ma około 15 % podobnie PO bo wielu już wie komu naprawdę służą
    Wolność, RN, 2RP są za daleko od syjonistów, talmudystów więc są marginalizowane

  2. nacjonal. mówi

    bla,bla,bla dziko i nowośmiesznie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.