Nowela konstytucji RP dotycząca zakazu adopcji przez homoseksualistów. Teraz potrzeba 2/3 głosów w Sejmie

Andrzej Duda
6

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt noweli Konstytucji RP, który zakazuje adopcji dzieci przez pary homoseksualne. To projekt będący odpowiedzią na oczekiwania większości wyborców w Polsce.
PRZECZYTAJ: „Bycie pederastą jest dzisiaj jak bycie żydem”. Depenalizacja pedofilii z wykorzystaniem Holocaustu, czyli LGBTQP

– Przede wszystkim zgodnie z tym zapisem, który ja proponuję w polskiej konstytucji przysposobić można wyłącznie osobę małoletnią i wyłącznie dla jej dobra, tak, jak to do tej pory jest przewidziane, ale teraz ten zapis będzie miał rangę konstytucyjną – mówił wczoraj (6.07.2020) Andrzej Duda. – Po drugie przysposobić razem może wyłącznie małżeństwo, które jest w polskiej konstytucji zdefiniowane w artykule 18., czyli jest to związek kobiety i mężczyzny. A po trzecie wreszcie to, co dodane, że nie może przysposobić małoletniego, osoba pozostająca we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Projekt noweli zakłada także, że w przypadku adopcji osoby małoletniej „sąd albo inne organy będą miały obowiązek sprawdzić, czy osoba ubiegająca się o adopcję nie żyje w związku jednopłciowym”. Nie wiemy jednak w jaki sposób sąd będzie tę sprawę badał. Przy udziale policji, kuratora czy w jeszcze inny sposób.

Bardzo dobrze, że prezydent podpisał taką nowelę, na krótko po tym, gdy, mimo wcześniejszych, odmiennych deklaracji, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zapowiedział, że sam nie jest zwolennikiem adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Teraz, gdy nowela Konstytucji trafi do Sejmu, zobaczymy ile konserwatyzmu, czyli zdrowego rozsądku znaleźć można w szeregach PiS, PO, Konfederacji i Lewicy. Potrzeba 2/3 głosów w Parlamencie, by nowela została przegłosowana.

Źródło informacji: prezydent.pl

Zobacz:

Prezydent zmienił zdanie! Jeszcze w lutym rozważał możliwość podpisania ustawy o związkach partnerskich [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr R mówi

  Ale sciema !Jak zwykle k8elbasa wyborcza przed wyborami gdzie jest potrzeby jelen co da siw nabrac na pseudokonserwatyzm Judasza. Ale oni musza miec z was polewke nltam na tej Nowogrodzkiej. Fajne bylyby tasmy prawdy jak mowia takie Kaczynskie Morawieckie i Dudy co baprawde sadza o Poliniakach glosujacych na nich . Jestem pewien ze maja wielka pogarde i posmiewisko z wyborcow Judasza

 2. Wiesiek mówi

  Niezły trik PIS bo Trzaskowski mówi, że jest przeciwny adopcji przez pary homo a tutaj PO zagłosuje przeciwko poprawce i afera gotowa. Proste! haa

 3. Alek mówi

  Widać nie doceniacie tego, że ten rozpaczliwy ruch to wetknięcie kija w mrowisko. Mimo pandemii politycy będą musieli zdjąć maski. I nie tylko u nas w Polsce. A to niewątpliwie otworzy wielu oczy i wreszcie zacznie się czyszczenie sceny politycznej z niemoralnego elementu.

 4. Alek mówi

  Swoją drogą sodomia to też grzech wołający o pomstę do nieba, podobnie jak wstrzymywanie zapłaty robotnikom i krzywdzenie wdow i sierot, i czas najwyższy zabezpieczyć kraj przed karą Bożą z jego tytułu.

 5. Stanisław mówi

  Można mieć wiele zastrzeżeń do Dudy ale czy wy naprawdę nie dostrzegacie że Trzaskowski to ZŁO w czystej postaci? Chodziłem na marsze niepodległości ale nie potrafię zrozumieć zacietrzewienia konfederacji przeciw Dudzie. Nie zauważyliście że odkąd przy rządzie jest PiS marsz nie jest pałowany i rozpędzany, że nie ma szans na delegalizację np. ONR dopóki rządzi PiS ? Mam długa pamięć i widzę pozytywną ewolucję dookoła. Potrafię docenić że Najsztub czy Żakowski moga się produkować tylko w rezerwatach typu TokFM a nie w głównych pasmach telewizji, że SLD to margines, że prawicowa scena polityczna się poszerzyła i należy ją dalej poszerzać przez pracę nad świadomością elektoratu i wyrywanie go ze szponów lewactwa a nie poprzez zniechęcanie elektoratu wojną na prawicy i wzajemnym wyzywaniem się od socjalistów i ruskich onuc. Bez tego będziecie zawsze tak jak Korwin od 30 lat kisić się na poziomie 1-2% a sukcesem będzie przekroczenie 5% dzięki szerokiej koalicji (jeśli was wcześniej łże”liberałowie” nie zdelegalizują. Dlatego trzeba sobie uświadomić wreszcie że nie może być dopuszczalne żadne flirtowanie z barbarzyńcami eurobolszewii i takie zachowanie powinno dyskwalifikować każdego na prawicy. Nie usprawiedliwi tego żadne gadanie o wartościach, wolnym rynku, wolnościach osobistych czy gospodarczych. W eurobolszewii nic takiego nie istnieje i nie będzie, tam zawsze jest i będzie zamordyzm i oligarchizacja gospodarki

  1. W K mówi

   Na pewno jest tak, że głosowanie na zło nie jest etyczne i na pewno są różne teorie co do tego, dzięki czemu lub komu Trzaskowski wystartował w Wyborach Prezydenckich. O tym, że pandemia to lipa pisałem w piątek, 6 marca, więc PiS miał dość czasu, by wybory odbyły się bez pandemii 10 maja, a że nie przeczytali albo zlekceważyli, to teraz ich kandydat się męczy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.