Nowa sekta w PO? Tokarczuk „boginią” narodu

Fot. Twitter
1

O sukcesie Olgi Tokarczuk wiadomo każdemu Polakowi. Autorka „Ksiąg jakubowych” została całkiem niedawno uhonorowana nagrodą Nobla, stanowiącą najwyższe wyróżnienie dla pisarza. Jednak zachwyt jej osobą zdaje się wymykać spod kontroli, szczególnie po stronie PO.

Oczywiście, osiągnięcie godne jest gratulacji, szczególnie gdy kwestię bezstronności komisji noblowskiej odłoży się na dalszy plan.  Albo, co bardziej praktyczne – w ogóle „zepchnie do lamusa”. Co ciekawe, największe zainteresowanie, podziw czy cześć dla laureatki mają środowiska, które z założenia brzydzą się polskością. Intrygującą falą rozchodzą się bowiem pełne czci głosy polityków PO, sławiącej noblistkę pod niebiosy. Ci sami, którzy bez ogródek wyzywają od faszystów patriotów na Marszu Niepodległości – nagle uznają sukces Polski za wspaniały. Tokarczuk jest przecież „wielką polską pisarką”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Złośliwi mogliby zarzucić Platformie dwulicowość i desperację. Ostatecznie, ku stanowisku prezydenta RP przymierza się Małgorzata Kidawa Błońska, o której wspomnieliśmy w poprzednim artykule. Taka sytuacja może budzić pewien żal i rozgoryczenie. Zwłaszcza, iż za zbawiciela PO uważany był dotychczas, jak powszechnie  wiadomo, Donald Tusk. Na białym koniu i w glorii chwały, miał wrócić z zachodnich rubieży na białym koniu, aby uwolnić kraj od Andrzeja Dudy. Plan jednak nie wypalił, ktoś „na górze” uznał inaczej i tak oto Platforma została bez naczelnego wodza, dryfując na oceanie niepewności i smutku.

W kryzysowych sytuacjach każdy człowiek ma tendencję do zwrócenia się do absolutu. Politycy PO nie są wyjątkiem. Jeśli spojrzeć na ich wypowiedzi z ostatnich miesięcy, można by dojść do wniosku, iż niesamowity zachwyt w stosunku do Tokarczuk ma swoje drugie dno. Któż bowiem zasługuje na prezydencki pałac bardziej, niż „bogini”?

Źródło informacji: Twitter

Przeczytaj również: 

Białoruś: walka o polskość. Wolontariusze zawieszają tabliczki z polskimi nazwami na domach naszych rodaków

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Maniek Prawdziwek mówi

    Kalkunin, ona lubi dobry towar. Tokarcziuk bander-bogini. Olimp z Kijowa. Dobre…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.