Norwegia: 600 imigrantów z Rwandy przyleci samolotem. „Chcemy zniechęcić przemytników do przerzutu ludzi przez Morze Śródziemne!” [WIDEO]

Fot. Twitter
2

Jak donosi Reuters, Norwegia sprowadza w tym roku 600 osób ewakuowanych z libijskich obozów detencyjnych do Rwandy. Osoby te mają być przetransportowane samolotem. Celem rządu jest zniechęcenie przemytników do nielegalnego przerzutu ludzi przez Może Śródziemne.

Jak podaje agencja, Rwanda zobowiązała się w umowie z ONZ do udzielenia pomocy w przesiedlaniu ludzi zatrzymanych w Libii podczas próby przedostania się do Europy. Wszyscy przeniesieni do Rwandy ludzie uzyskają status osoby starającej się o azyl. Status będzie trwać do czasu, aż agencja ONZ ds. uchodźców nie ustali, czy rzeczywiście są uchodźcami.

„Norwegia zgodziła się na przyjęcie prawie 500 osób. Inni nadal czekają” – powiedział minister spraw zagranicznych Rwandy, Vincent Biruta podczas konferencji w Kigali. Norweska minister sprawiedliwości przyznała, iż liczba osób przyjętych przez Norwegię w 2020 roku wyniesie 600 osób. Norweski rząd zobowiązał się do przyjęcia łącznie 3 tysięcy imigrantów z obozów ONZ. Norwegowie kładą duży nacisk na to, jakiego pokroju ludzie mają trafić do ich państwa.

„Jest dla mnie ważne, żeby pokazać, że nie wspieramy cynicznych przemytników ludzi, a zamiast tego sprowadzamy ludzi, którzy potrzebują pomocy w zorganizowany sposób” – podkreśliła minister.

Jak widać na przykładzie Norwegii, istnieje możliwość prowadzenia polityki migracyjnej w sposób zorganizowany i trzeźwy. Choć unijny dyktat wciąż pozostaje niedopuszczalny, kraj stara się działać w miarę możliwości na korzyść swoich obywateli. Czy raczej – nie stwarzać dla nich zagrożenia. Inną kwestią jest, na ile owe działania będą owocne po latach spontanicznej, pro-migracyjnej polityki UE. Mimo tysięcy przykładów świadczących na niekorzyść migracyjnego optymizmu, większość krajów nadal popiera „hurtową” wersję przyjmowania rzekomych uchodźców. Wszakże ubogacenia kulturowego nigdy za wiele.

Źródło informacji: Reuters

Przeczytaj również:

SKANDAL! Rosyjskie MSZ o uchwale polskiego Sejmu: ideologia jak w czasach inkwizycji! Dalszy ciąg przerzucania winy za II wojnę światową!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. mamastarsza mówi

  I to działanie niby ma zniechęcić przemytników?
  Dlaczego?
  Samolotem przylecą jedni, a przez Może (chyba Morze) Śródziemne zupełnie inni. Przecież nie ci sami.
  Więc liczba się podwoi. I o to przecież chodzi. Tak trzymać.
  Dużo, dużo nachodźców! Będzie pięknie.

 2. Greg mówi

  Norwegia kolejny chory kraj ……. Niech na miejscu udzielaja pomocy jak juz !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.