Norwegia: 600 imigrantów z Rwandy przyleci samolotem. „Chcemy zniechęcić przemytników do przerzutu ludzi przez Morze Śródziemne!” [WIDEO]

Fot. Twitter
2

Jak donosi Reuters, Norwegia sprowadza w tym roku 600 osób ewakuowanych z libijskich obozów detencyjnych do Rwandy. Osoby te mają być przetransportowane samolotem. Celem rządu jest zniechęcenie przemytników do nielegalnego przerzutu ludzi przez Może Śródziemne.

Jak podaje agencja, Rwanda zobowiązała się w umowie z ONZ do udzielenia pomocy w przesiedlaniu ludzi zatrzymanych w Libii podczas próby przedostania się do Europy. Wszyscy przeniesieni do Rwandy ludzie uzyskają status osoby starającej się o azyl. Status będzie trwać do czasu, aż agencja ONZ ds. uchodźców nie ustali, czy rzeczywiście są uchodźcami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Norwegia zgodziła się na przyjęcie prawie 500 osób. Inni nadal czekają” – powiedział minister spraw zagranicznych Rwandy, Vincent Biruta podczas konferencji w Kigali. Norweska minister sprawiedliwości przyznała, iż liczba osób przyjętych przez Norwegię w 2020 roku wyniesie 600 osób. Norweski rząd zobowiązał się do przyjęcia łącznie 3 tysięcy imigrantów z obozów ONZ. Norwegowie kładą duży nacisk na to, jakiego pokroju ludzie mają trafić do ich państwa.

„Jest dla mnie ważne, żeby pokazać, że nie wspieramy cynicznych przemytników ludzi, a zamiast tego sprowadzamy ludzi, którzy potrzebują pomocy w zorganizowany sposób” – podkreśliła minister.

Jak widać na przykładzie Norwegii, istnieje możliwość prowadzenia polityki migracyjnej w sposób zorganizowany i trzeźwy. Choć unijny dyktat wciąż pozostaje niedopuszczalny, kraj stara się działać w miarę możliwości na korzyść swoich obywateli. Czy raczej – nie stwarzać dla nich zagrożenia. Inną kwestią jest, na ile owe działania będą owocne po latach spontanicznej, pro-migracyjnej polityki UE. Mimo tysięcy przykładów świadczących na niekorzyść migracyjnego optymizmu, większość krajów nadal popiera „hurtową” wersję przyjmowania rzekomych uchodźców. Wszakże ubogacenia kulturowego nigdy za wiele.

Źródło informacji: Reuters

Przeczytaj również:

SKANDAL! Rosyjskie MSZ o uchwale polskiego Sejmu: ideologia jak w czasach inkwizycji! Dalszy ciąg przerzucania winy za II wojnę światową!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. mamastarsza mówi

  I to działanie niby ma zniechęcić przemytników?
  Dlaczego?
  Samolotem przylecą jedni, a przez Może (chyba Morze) Śródziemne zupełnie inni. Przecież nie ci sami.
  Więc liczba się podwoi. I o to przecież chodzi. Tak trzymać.
  Dużo, dużo nachodźców! Będzie pięknie.

 2. Greg mówi

  Norwegia kolejny chory kraj ……. Niech na miejscu udzielaja pomocy jak juz !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.